Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   366 / 580
(#) murena72 hozzászólása Aug 10, 2015 /
 
Akkor ez lehet az ok. Azért majd szét borítom jobban megpróbálok mindent átmérni,nem tetszik,hogy így megrázott.
(#) maszek0005 válasza vinyov hozzászólására (») Aug 10, 2015 /
 
Ez egy tipikus Whirpool táphibának tűnik elsőre. Tudnál képet feltenni a panelről? Akkor többet lehet mondani róla. Tisztelettel: Jani
(#) moltam válasza murena72 hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Örülj neki hogy leoldott a relé. Ha kritikus helyen halad át rajtad az áram, simán elég annyi belőle, amire az év. relé meg se szólal. Plusz olvastam is valahol hogy a ráírt áramnál jóval nagyobb a valós leoldási árama. Talán a villanyszerelős topicban. Szerintem sincs ez így jól, én a zavarszűrő kondikat ellenőrizném, valamelyik szerintem átvezet.
(#) moltam válasza moltam hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Keresgéltem a témában és pl a sokat emlegetett whirpool lnk táp nem földfüggetlenít. Bővebben: Link Szóval lehet hogy normális, ha ráz a szekunder oldal.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2015
(#) murena72 hozzászólása Aug 11, 2015 /
 
Akkor ezentúl sokkal óvatosabb leszek.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2015
(#) botesz válasza murena72 hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Bizony.Ott max 5V lehet ahogy a felirat mutatja.
(#) murena72 hozzászólása Aug 11, 2015 /
 
Tuti hogy valami nem jó ott,pl ha bedugom egyből bekapcsol.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2015
(#) evezsu hozzászólása Aug 11, 2015 /
 
Sziasztok, es szebb jobb napot!

Segitsegre lenne szuksegem, egy Gorenje wa50100 tipusu eloltoltos mosomasinahoz.
Mosas kezdettol szamitva 10 percen belul leall, es a harom jelzo led villogni kezd (4 villogas egyszerre a harom leden.)

Ami segitseg lehet hozza, hogy sem teljes sem fel adag ruhaval nem mukodik a gep. Bekapcs, porget 3lomhat,pihi,3lomha,pihi utana 4villogassal jelez, hogy gondja van. A viz bent marad, a dob tartalma felig vizes felig nem, de az aljan all a viz. Ugyanezt az adagot centrizni nem tudom, mert ugyanigy megadja magat a gepezet.

Mindemellett ures dobbal mosast visz, szepen feltilti, szivattyu progival leadja a vizet, centrivel pedig szepen porget. DE CSAK URESEN.

Valakinek otlete, vagy tapasztalata lenne esetleg, ami segithetne?

Elore is koszonom!

Udv.: Evezsu
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2015
(#) .colin válasza evezsu hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Szia! Szénkefét, tacho-t kellene megnézni mert a 4 villogás az motor hibát jelent.
(#) murena72 hozzászólása Aug 11, 2015 /
 
Hát,érdekes ez a panel,a 220, ha úgy dugom be akkor végig rajta van a szekunder oldal negatívján,ha fordítva akkor meg természetesen a nulla van rajta....
(#) botesz válasza evezsu hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Szerintem meg a tisztelt háziasszony jobbanjár ha kihív egy mosógépszerelőt aki nem panelcserével kezd.
(#) evezsu hozzászólása Aug 11, 2015 /
 
Koszonom szepen a valaszt. Motorra gyanakodtam en is azota kicsit meg tesztelgettem a masinat, es lenne egy olyan kerdesem, hogy az emlitett problemak lehetnek-e terhelestol fuggoek. Ures dobbal mindent megcsinal amit kerek, sot ma eljutottunk oda, hogy egy darab ferfi munkasnadragot kimostam a leallt mosasbol. Mosta, centrizte szepen. De mint irtam ugye sem "teli dobbal sem felig toltott dobbal" nem dolgozik
(#) .colin válasza evezsu hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Ha nagy az áramfelvétele a motornak akkor letilt. 1 nadrág még vizesen nem "nehéz" a gépnek ezért centrizte ki ha rövid a kefe akkor kidobja a hibát mert megnő az áramfelvétele.
(#) evezsu hozzászólása Aug 11, 2015 /
 
Szuper, nagyon halas vagyok a segitsegert egybol panelcseres szerelotol nem felek ha szerelot akartam volna hivni, akkor rabizom hogy kideritse mi a gond, es nem rabolom egyikotok idejet sem annyi penzt mar nem szanok ra, hogy szerelot hivjak egy utolso lehetoseg a kapcsolatunknak ez a kefe csere, ha megis van mas gondja is, akkor majd az uj gazdaja butykolheti Amugy hulye kerdes, de ha mar itt vagyok, es tobben is ertetek a dologhoz, milyen arban mozog egy szenkefe ehhez a gephez? Egy nagyjaboli saccolas elegendo lenne
(#) .colin válasza evezsu hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Tudni kellene milyen kefe van benne, én is szervizes vagyok
Asszem 5*13mas van benne, nem vészes összeg De nézd meg előbb hogy milyenek a kefék.
(#) botesz válasza evezsu hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
A szénkefe max egy 1000 es és kell egy ember aki berakja.
(#) evezsu hozzászólása Aug 11, 2015 /
 
Ez lehet valtozo is adott geptipuson belul? Mert en ugy terveztem, hogy holnap elugrok egy muszaki alkatreszeshez, hogy ilyen gepbe szeretnek egy szenkefet eselyes, hogy elkuldenek pontositasert? Vagy utana jarhato,mert ugyanaz a tipus van benne mindenkeppen? Azert kerdezem, mert kez alol vettuk, egy szerelomuhelybol tavaly, ahol maga csinalta a gepeket a szervizes. Nem tudom tehetett-e bele masfajtat vagy ilyesmi ugy nyugodnek meg, ha biztosan olyat vennek, ami kifejezetten hozza valo a beszereles nem problema mert akad ra vallalkozo ezermester, aki megcsinalja. De azert a diagnosztizalast - megha neten is-de szivesebben bizom jartas emberekre nehogy tobbet artsunk mint hasznaljunk
(#) .colin válasza evezsu hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Vidd el kefetartóstól eggyüt. 2 csavar az egész.Látszik rajta ha cserélve lett.
(#) Koncsar válasza botesz hozzászólására (») Aug 13, 2015 /
 
Sziasztok! Indesit IWC 7115 előltőltős mosógéppel kínlódok. Minden alkatrésze kimérve, nem sorolom fel. Ajtókapcsoló hiba miatt nem indult el semmi, cserélve. Nagy nehezen elindult, de nem úgy ahogy kéne. Viz beenged, dob forog egy párat, majd egyszer csak átmegy viz ürítésbe. Elől az összes LED elkezd egyszerre villogni. A kikapcs és a pillanat állj gombra sem csinál semmit. Hálózatból kihúzom, visszakapcsolom és össz. ennyit produkál. Botesz ha van erre ötleted, megköszönném. Két órát görcsöltem vele, de most ide jöttem pihenni. Kösz.
(#) botesz válasza Koncsar hozzászólására (») Aug 13, 2015 /
 
Passz nem tudom talán testes fűtőbetét vagy paneltáp de azt írod minden végigmérve...Esetleg a tacho szakadás?Az csinál olyan hibát hogy nem indul a gép de hibát nem ír...
(#) Vecike hozzászólása Aug 16, 2015 /
 
Sziasztok!
Szóval a problémám az, hogy a lakásunkat átalakítjuk és a fürdőszobából a házunk alatt lévő szuterénba szeretnénk beüzemelni a mosógépet! Víz, áram van odalent, de a szennyvíz a mennyezeten megy, és itt a problémám! Hogy tudnám a szennyvíz elvezetését a gépnek megoldani? Sehol nem találok használható infót, pedig van másnál is az alagsorba a gép! Köszönöm előre is!
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2015
(#) Tomi111 válasza Vecike hozzászólására (») Aug 16, 2015 /
 
Szia! Nem tudom mások hogy oldják meg, nálunk a cégnél egy műanyag hordó van a gép mellett( kb100-120 l-es lehet) és abban egy búvárszivattyú úszókapcsolóval. A mosógép a hordóba üríti a vizet, onnan meg a szivattyú nyomja fel a csatornába. ( műanyag házas vízszivattyú, amilyet a Tesco-ban, Obi-ban kapni) A mosógép szivattyúja olyan magasra nem tudja felnyomni.
(#) oszkar3 hozzászólása Aug 16, 2015 /
 
Sziasztok!

Nem tudja véletlenül valaki, a whirlpool ec 4774.03 programkapcsoló bekötését- egyik oldala már meg van Bővebben: Link
a másik oldal bekötésére lenne szükségem!

ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!!!
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2015
(#) botesz válasza Vecike hozzászólására (») Aug 16, 2015 /
 
Úgy tudod megoldani ahogy az előttem szóló írja de lehet hogy én barkácsolnék hozzá a helyedben egy megbízhatóbb úszókapcsolót ugyanis ami a szivattyúkon van az nem valami megbízható.Esetleg kérdezd meg azt akinek az alagsorba van a gép hogy Ő hogy oldotta meg...
(#) Sanyi67 válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
A hiba pusztán a vezérlő panel átforrasztgatásával megoldódott. Kondik át lettek mérve és mind jónak tűntek.
Köszi a segítséget!
(#) Nikol1984 hozzászólása Aug 19, 2015 /
 
Sziasztok olyan problémával küzdök hogy a mosógépemet áram alá rakom és se kép se hang. szerelővel beszéltem azt mondta hogy panel cserés de kiszállásal együtt kb:50000ft 60000ft ért veszek új mosógépet érdeklődni szeretnék hogy esetleg olcsóbban hogy jönnén ki. És esetleg hol vehetnék panelt a gépbe. A gép tipusa whirlpool AWO/D1010EX előre is köszönöm a válaszotokat. Niki
(#) zolika60 válasza Nikol1984 hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Először is megmérném meddig jut a delej a gépben. Aztán kezdeném törni a fejem panelcserén, ha látnám, hogy javíthatatlanul rossz. Itt hasonló hibáról írnak.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2015
(#) Nikol1984 hozzászólása Aug 19, 2015 /
 
zolika60 köszönöm akkor inkább megnézetem
(#) murena72 hozzászólása Aug 19, 2015 /
 
Sziasztok! További fejlemény PG6 communication error,erre tud mondani valamit valaki? Köszönöm Gyula
(#) wolfkopf hozzászólása Aug 19, 2015 /
 
Eudora mosógépem az fc hibakódot írja , ha a hibát megszüntettem milyen módon lehetne kiütni (a kódot)belőle hogy legalább kipróbálni tudjam.a segítséget előre is köszönöm.......
Következő: »»   366 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem