Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elméleti elektronika (kérdések)
Lapozás: OK   20 / 20
(#) ötfelezős válasza Bakman hozzászólására (») Okt 25, 2017 /
 
Az igazságnak nem jár le a szavatossága.
(#) Bakman válasza ötfelezős hozzászólására (») Okt 25, 2017 /
 
Azért megnyugtató, hogy előbb-utóbb minden problémára születik megoldás.
(#) ötfelezős válasza potyo hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
Bocs, nem is kell az, elég a vonaliak abszolút értéke és a "+ fázissorrend" megjegyzés.
(#) marcellus96 hozzászólása Jan 2, 2021 /
 
Sziasztok!

Nem szerettem volna új topikot nyitni a kérdésemnek, illetve azt sem tudom, milyen meglévő topikba passzol igazán, úgyhogy gondoltam ide írom, mert végül is elméleti elektronika kérdés.

Tehát, felmerült bennem az a kérdés, hogy milyen hatást lehetne elérni azzal, ha elektromos térbe (pl. egy sík kondenzátor fegyverzetei közé) helyeznénk el állandó mágnest, akár az elektromos térre merőleges vagy párhuzamos indukcióvonalakkal? Használható lenne egy ilyen eszköz a gyakorlatban valamire, illetve létezik ehhez hasonló?

A válaszokat előre is köszönöm!
(#) pucuka válasza marcellus96 hozzászólására (») Jan 3, 2021 / 2
 
Gondolj a magnetronra, vagy klisztronra, vagy haladó hullámú csőre. De pl. a CRT képcsöve is mágneses eltérítésű.
(#) marcellus96 válasza pucuka hozzászólására (») Jan 3, 2021 /
 
Köszönöm! Amikor felmerült bennem ez a kérdés, ezekre a eszközökre nem is gondoltam.
(#) Gafly válasza marcellus96 hozzászólására (») Jan 4, 2021 / 1
 
Csak azok nem igy működnek:
Idézet:
„egy sík kondenzátor fegyverzetei közé) helyeznénk el állandó mágnest, akár az elektromos térre merőleges vagy párhuzamos indukcióvonalakkal”

Én személy szerint, egy napos gondolkodás után sem jutottam semmi használhatóra a témában.
(#) Karesz 50 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 4, 2021 / 2
 
Pedig egyszerű. Ez a sokat emlegetett fluxus kondenzátor.
(#) Ge Lee hozzászólása Feb 19, 2021 /
 
Nem találtam matekos topikot így ide írok. Variációszámításban melyik az a képlet, amikor az összes létező adott variációra kíváncsi vagyok? Mondok egy példát, legyen 3 valamink, A, B és C, amikből mindig valamennyit kicserélünk, azaz: 1. csak A-t cserélem, 2. csak B-t cserélem, 3. csak C-t cserélem, 4. A-t és B-t cserélem, 5. B-t és C-t cserélem, 6. A-t és C-t cserélem, 7. mindhármat cserélem, 8. egyiket sem cserélem, ez így ugye 8 variáció. Hogy nézne ki ez a képlet mondjuk 25 valamivel?
(#) kissi válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 19, 2021 / 1
 
Szia!

Ha mind a 25 különböző, akkor 2^25-iken = 33 554 432 (ha jól értettem a kérdésedet !) !
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2021
(#) Bakman válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 19, 2021 /
 
Nem teljesen világos a kérdés de neked a permutáció, kombináció vagy a variáció képlete kell: Kombinatorika, Wikipédia.

Pl. Lottó ötös brute force-hoz 43 949 268 szelvényt kell kitöltened, ennyi a lehetséges kombinációk száma.
(#) sany válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 19, 2021 /
 
Az elejét hallgasd meg ennek a zenének.
(#) compozit válasza sany hozzászólására (») Feb 19, 2021 /
 
Sokat kell egy ilyen tudás birtoklásához gyakorolni?
(#) sany válasza compozit hozzászólására (») Feb 19, 2021 /
 
Nem tudom.
(#) Szárnyas válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 19, 2021 /
 
Nekem se teljesen világos, hogy pontosan mi is a feladat. Például nem írtad le, hogy az egyes betűkkel jelölt tagoknál hányféle dolog áll rendelkezésre, amikre cserélhetjük azokat. Illetve ez a készlet közös-e az összes betűnél és, ha egyet felhasználunk ezekből, a többinél még lehet-e használni ezt, vagy ez már kiesik a rendelkezésre álló halmazból.
Szerintem nézd át a következő online tananyag első öt részét, a videókhoz tartozó leírásokban megtalálhatók a feladatok ismertetései, ha nem szeretnéd végignézni mindet. Hátha találsz a tiédhez hasonlót. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2021
(#) Szárnyas válasza kissi hozzászólására (») Feb 19, 2021 /
 
Amire te gondolsz az a faktoriális, jelen esetben 25!, de szerintem ennél a feladatnál nem csak ennyi a megoldás.
(#) kissi válasza Szárnyas hozzászólására (») Feb 19, 2021 /
 
Szia!

3 valaminél a 3 faktoriális 6-ot adna eredményül, így szerintem Ő se arra gondolt (meg én se)!

szerk.: De írtam Neki, hogy
Idézet:
„ha jól értettem a kérdésedet”
!
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2021
(#) Szárnyas válasza kissi hozzászólására (») Feb 20, 2021 /
 
Na igen, a kérdést én sem értettem teljesen, meg kettőnkön kívül még többen, ahogy elnézem.
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2021
(#) Ge Lee válasza Szárnyas hozzászólására (») Feb 20, 2021 /
 
Igazából lényegtelen is mert csak a nagyságrendre voltam kíváncsi. Az n!-t alapból elvetettem, a 2 hatványaival már pontosabb a kép.
(#) Bakman válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 20, 2021 /
 
A kérdésben leginkább az nem tiszta, hogy az 1, 2, 3, 4, 5 és az 1, 2, 3, 5, 4 meg van-e különböztetve. Pl. lottózásnál a kettő egyenértékű de egy PIN kódnál már nem. A köznyelvben ez keveredik minden irányban.
(#) Szárnyas válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 20, 2021 /
 
Akkor én egy kicsit túlgondoltam a kérdést, mindenképpen kombinatorikában gondolkodtam, de most így reggel tiszta fejjel átgondolva, valóban @kissi válasza a helyes, két és négy elemnél is kijön a várt eredmény. Öt elemre viszont nem ellenőriztem le, de fogadjuk el, hogy ebben az esetben is helyes eredményt kapunk, ha kettő n-edik hatványát alkalmazzuk a feladatra.
(#) Szárnyas válasza Bakman hozzászólására (») Feb 20, 2021 /
 
Ha jól értelmezem a feladatot, itt az egyes elemek csak két értéket vehetnek fel, mondjuk úgy, hogy vagy egyet vagy nullát. De jó lenne látni a feladat pontos megfogalmazását.
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2021
Következő: »»   20 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem