Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nyomkövető
 
Témaindító: Andrew93, idő: Júl 19, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) Seer hozzászólása Aug 3, 2007 /
 
Sziasztok!
Tud valaki egy olyan boltot ahol autóra GPS nyomkövetőt lehet venni? Olyat keresek, ami nem igényel túl nagy beszerelési munkát pl: karosszériára vagy lökhárítóra.
(#) Jihad Joe hozzászólása Ápr 28, 2010 /
 
Szevasztok
Egyik ismerősömnek van tökföldje és lopják a tökeit
az lenne a kérdésem hogy hogy lehetne megoldani hogy valami nyomkövető félét a tökbe tegyünk hogy meg lehessen találni
(nagy tökök és kiállításra szokta vinni, párszor már lett 1.)
akinek van valami ötlete légyszi írjon
(#) kaqkk válasza Jihad Joe hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
Ha a tökbe valamit bele erőszakolsz , nem penészedik meg ott a földön ?? Én talán a kerítést vagy a megfigyelést javasolnám . Az összes tökbe úgysem tudsz
beletűzni nyomkövetőt (vagy ha mégis,akkor már te magad tetted tönkre az egész termést , és még elköltöttél egy rakás pénzt is a "nyomkövetőkre")
És még valami : Ha megtalálod a tököt mit fogsz csinálni ?
A rendőrt hiába hívod ki , kiröhög a tököddel együtt
a tolvajt meg ha megvered feljelent és te kerülsz bajba !
Legjárhatóbbnak talán egy kb 80cn magasan elhelyezett lézer kerítést tudnék elképzelni ami egy eszméletlen hangú szirénát indítana (azért 80cm mert ezalatt még elmennek a kisebb állatok kutya-macska) és nem rohangálsz egész éjjel a tökföldre.
(#) Jihad Joe válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
Hát akkor majd inkább mondom neki hogy kamerát szereljen meg a sziréna is jó ötlet
De ő mondta hogy kérdezek rá a nyomkövetőre biztos nem rohad el a tök. Vagy csak ez nem jutott eszébe
Bár ott a semmi közepén az áram ellátást nem tudom hogy lehetne megoldani meg a sziréna vezetékét elvágják és kész nem?
(#) kaqkk válasza Jihad Joe hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
Ha Akkuról megy és a föld közepén van
a lézerkerítés meg összevissza elhelyezett tükrökkel van
ide-oda vezetve , nem hiszem hogy kilesi a lopó hol tud hozzáférni a szirénához . Talán még mikrokapcsolókat lehetne tenni egy egy falapra és ezt betenni a legnagyobb védendő tökök alá , ez nem károsítaná a
tököt de mégis nyújtana valami védelmet akár mobiltelót is indíthatna ami megcsörgetné a gazdát.
(#) Jihad Joe válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
ez a telefonos nem rossz ötlet maj mondom neki kíváncsi vagyok mit szól hozzá mert annyira nem lakik messze a tökföldtől. CSak az a baj h nem nagyon értek hozzá úgyhogy szerintem kamera föl és csá pedig így belegondolva a lézerkerítés is jó. ehhez valami kapcsolási rajzot tudsz?
(#) kaqkk válasza Jihad Joe hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
Egy egyszerű piaci lézer "ceruza" és egy fényérzékelő kell csak , amíg az érzékelő "látja" a lézert addíg nincs jelzés de ha megszakad a fény akkor rögtön jelzést ad az érzékelő . a neten találsz ezer rajzot .Én nem foglalkoztam eddig még evvel a témakörrel azért nem tudok rajzot adni .
(#) Jihad Joe válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
na akkor megvan a megoldás majd neten rákeresek
kösz a segítséget
(#) Bassmester válasza Jihad Joe hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
Sajos egy használható GPS rendszer kiépítése, kb annyiba kerülne, mint egy 1000m2-es terület bekerítése 2,5m magasan, nato drótos fedővédelemmel, ráadásul állandó felügyeletet is igényelne a hatékony alkalmazása.
Egyébként bármi féle technikai jelzőrendszer is csak akkor érne valamit, ha riasztás esetén egy közelben tartózkodó személy rögtön be tudna avatkozni.
A másik gond az, hogy amíg nincs elkerítve a terület, addig nem is nagyon lehet fellépni a tolvaj ellen, még tettenérés esetén sem, maximum felszólíthatja a cselekmény abbahagyására és az eltulajdonított dolog visszaadására.
A rendőrség sem foglalkozik a húszezer Ft-ot meg nem haladó értékű lopásokkal, kivéve a minősített eseteket.
Én csak azt a megoldást látom reálisnak, illetve költséghatékonynak, ha az érési szenonban, élőerős őrzéssel biztosítja a területet.
Magyarul felbérel egy tökcsőszt
(#) AccessDenied hozzászólása Szept 30, 2016 /
 
Hozzám került pár darab hirot 828w nyomkövető antennával, belül a nyákon ez van: www.hirot.hu m828a v2r2. Ha valaki tud valami információt, dokumentációt a használatához adni, azt megköszönném, esetleg cserébe adnék is neki az eszközből . Sajnos nem találok róla semmit.
(#) livro hozzászólása Okt 6, 2016 /
 
Sziasztok! Van valakinek tapasztalata mágneses nyomkövetővel? Konkrétan ez érdekelne: Konténerkövető
Köszi!
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem