Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MPLAB kérdések
 
Témaindító: Thomas10100, idő: Nov 27, 2005
Lapozás: OK   25 / 25
(#) pipi válasza Bell hozzászólására (») Feb 27, 2023 / 2
 
A hibával jelzett sorokat Konkrétum nélkül...
esetleg ezt megnézheted: https://mu.microchip.com/migrating-from-mpasmtm-to-mplab-xc8-pic-assembler
(#) Bell válasza pipi hozzászólására (») Feb 28, 2023 / 1
 
Köszönöm!
Igazad van. De ha lettek volna hibával jelzett sorok, azt írtam volna. Újrarakom.
(#) Lamprologus hozzászólása Dec 15, 2023 /
 
Jól látom, hogy az Mplab X IDE V6.15 újból támogatja a Pickit 3-at?
(#) Bakman válasza Lamprologus hozzászólására (») Dec 15, 2023 / 1
 
Igen. Egy hiba miatt nem támogatta a 6.10 (és talán a 6.05 sem) de a 6.15-ben már javítva van ez a hiba.
(#) Lamprologus hozzászólása Feb 29, 2024 /
 
Más is kínlódik a MPLAB-X (CCS_C, PIC16F887) és Pickit-3 párossal?
v6.15-nél nem mindig ismei fel a Pickitet, előszős a Pickitet kell a gépre dugni utána indítani a programot, akkor általában megy. Van hogy pár programfeltöltésig megy, aztán nem tudja feltölteni a programot, olyankor program bezár, pickit kihúz visszadug, program indít ...
v6.20-nál a debugnál vannak gondok ... töréspontnál megáll a program, de rá kell nyomni a pause gombra, hogy a programban oda ugarjon ahol épp a program tart. Ha csak a pause gomban állítom meg a futás akkor is kétszer kell megnyomni...
(#) jefflynn válasza Lamprologus hozzászólására (») Feb 29, 2024 / 1
 
Nekem ICD3-al voltak hasonló problémáim. A megoldás az lett, a projektjeim nagy többségéből kidobtam a PIC-et, és átálltam ARM-ra, RISC-re. Nyilván nem szivatom saját magam, ahol továbbra is a PIC a legjobb megoldás, ott használom, és Pickit2-vel programozok. Az az utolsó jól használható Microchip eszköz.
(#) Bakman válasza Lamprologus hozzászólására (») Feb 29, 2024 /
 
Idézet:
„Van hogy pár programfeltöltésig megy, aztán nem tudja feltölteni a programot, olyankor program bezár, pickit kihúz visszadug, program indít ...”
Ilyet én is tapasztaltam Pickit 4-gyel. Amióta elsődleges a Vpp programozásnál, megszűnt a probléma. Alapesetben Vdd az elsődleges.
(#) superuser válasza jefflynn hozzászólására (») Feb 29, 2024 /
 
Szívemből szóltál.
Kb. 20.000 darab PIC ment ki olyan termékekbe amiket én terveztem, én írtam bele a SW-t.
Új projektet kétszer meggondolnám, hogy indítsak a PIC mikrokontrollerre.
Hiába jó a chip, ha nincsen hozzá normális fejlesztői eszköz.
Ássák el magukat, hogy nem tudnak egy normális programozót csinálni sem az olcsó, sem a prémium kategóriában.
Fejlesztettem magamnak saját sorozatprogramozót.
Amit az ICD3 egy percig csócsált, azt a saját programozóm begyűrte 7 másodperc alatt.
Az elmúlt 15 évben teljesen lecsúszott ez a brand.
(#) zenetom válasza superuser hozzászólására (») Márc 1, 2024 /
 
Na többek közt ezért használok még MPLAB v8-at PICkit2-vel.
Illetve PICkit3-at, bár az MPLAB már azt se hajlandó látni, külön PICkit3 programmal tudok csak programozni, de csak asztali gépnél van ez, valószínűleg "csak" OS hiba, mert laptopról ha jól emlékszem, megy.
Következő: »»   25 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem