Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED rákötése 230V-ra
 
Témaindító: Laci4, idő: Nov 30, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   59 / 83
(#) (Felhasználó 20218) válasza crazybob hozzászólására (») Szept 26, 2014 /
 
Ha mehetne közvetlen a LED-ek elé a szabályzás annak én is nagyon örülnék, csak a felhasználás módja ezt nem engedi. Maga a lámpa fel lesz szerelve magasba egy konzolra, a szabályzó pedig a fénypultban foglal helyet, ami ugye hagyományos izzós cuccokhoz van kitalálva...
(#) (Felhasználó 20218) hozzászólása Szept 26, 2014 /
 
A lényeg, hogy ilyen lámpákkal kell minden tekintetben csereszabatos eredményt produkálnom.

par36.jpg
    
(#) sirály12 válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Szept 27, 2014 /
 
PT4107 egy ilyen ic.
230V-ra is teheted, közvetlenül, trafó nélkül.
Fényerőt is lehet szabályozni.
(#) crazybob válasza sirály12 hozzászólására (») Szept 27, 2014 /
 
Ahogy elnézem az IC felhasználását, úgy tűnik mint egy kapcsolóüzemű áramgenerátor. Ilyet még nem próbáltam fázishasítással szabályozni, de lehet, hogy működik.
(#) pjg válasza sirály12 hozzászólására (») Szept 27, 2014 /
 
Inkább a TEXAS LM3445 IC-je 15W-ig. "TRIAC-Dimmable LED Lamp Using LM3445"
Vagy az LM3450. Ez 100W-ig használható.
Az LM3444 a nem dimmelhető változat.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2014
(#) pjg válasza pjg hozzászólására (») Szept 27, 2014 /
 
vAGY ÍGY IS NEVEZIK: "LED Driver with Active Power Factor Correction and Phase Dimming Decoder"
(#) sirály12 válasza crazybob hozzászólására (») Szept 27, 2014 /
 
Mindenképp fázishasítással akarod szabályozni?
Csak mert ebben az ic-ben elve van szabályozási lehetőség, ami biztosan működik.
(#) (Felhasználó 20218) hozzászólása Szept 27, 2014 /
 
Köszönöm a segítségeteket! Úgy látom ez az LM3445 működhet. Szerzek is belőle egy példányt és összedobok egy kísérleti áramkört.
Igen Sirály12, mindenképp fázishasításos kell legyen, mert már meglévő rendszerbe kell helyt állnia a lámpának, tehát ez a körülmény adott és konstans.
(#) pjg válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Szept 27, 2014 /
 
A RET-nél kb 900Ft.
Itt meg 2500 ért adnak 10 db-ot.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2014
(#) (Felhasználó 20218) válasza pjg hozzászólására (») Szept 27, 2014 /
 
Ez jól hangzik, RET van is itt Szegeden.
(#) pjg válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Okt 22, 2014 /
 
Megépítetted már? Tapasztalatok?
(#) (Felhasználó 20218) válasza pjg hozzászólására (») Okt 22, 2014 /
 
Helló!
Odáig jutottam, hogy megvettem az IC-t, aztán kútba esett a projekt, lemondta a megrendelő... én meg szépen betettem a fiókba. Magánéleti problémák is adódtak, időm se lett volna nagyon foglalkozni vele. Mindenesetre érdekes nagyon, hogy ugyan kész LED lámpák vannak gyárilag, amik szabályozhatóak fázishasítással, ugyanakkor külön tápegység modult gyakorlatilag nem gyártanak, pedig rendesen utánajártam. Furcsa.
(#) pjg válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Okt 22, 2014 /
 
De! Gyártanak. Pont ma szemeztem egyel. Kb 15 ezerbe kerül. A bemenet a fázishasításos 230, a kimenete LED. Ha megtalálom, belinkelem.
Én meg vettem Kínából 15W.os dimmelhető LED "izzó"kat. Az hogy sokára jött meg, még hagyján, de ami jött az 5W-os és nem dimmelhető. Állati pipa vagyok. Mos bejelentettem az EBAY-nek. Legalább a fele árat vissza akarom kapni.
(#) pjg válasza pjg hozzászólására (») Okt 22, 2014 /
 
Megvan! Itt bemutatja, hogy miért jó.
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2014
(#) (Felhasználó 20218) válasza pjg hozzászólására (») Okt 22, 2014 /
 
Vissza is fogod kapni, egyszer belenyúltam hamis memóriakártyába. Az eladó még csak nem is válaszolt a megkeresésemre. Az ebay 24órán belül visszaszerezte az összes pénzem.
(#) (Felhasználó 20218) válasza pjg hozzászólására (») Okt 22, 2014 /
 
Ez így nagyon szép, de 15-ért elég horror.
(#) djsms hozzászólása Nov 17, 2014 /
 
Sziasztok!

10db 3W-os cob led csíkot szeretnék sorba kötve 230-ról üzemeltetni lehetőleg villogás mentesen.
6-7V egy led nyitófeszültsége és 300mA kell neki. Tudtok hozzá valami olcsó, de megbízható kapcsolást javasolni?
(#) crazybob válasza djsms hozzászólására (») Nov 17, 2014 /
 
Szia!
Szerintem Ne kösd sorba. Jobban jársz, ha párhuzamba kötöd és adsz neki egy kacsitápot és áramgenerátort. Az előtétkondis megoldás idővel megöli a ledeket és bazinagy is lenne. Csak ha sorba kötöd, akkor is 2µF-os kondi fog kelleni az előtétbe és egy óriási elkó kb. 1mF-os, hogy ne villogjon. A sorba 33 leddel számoltam, ha mégis azt választod.
(#) djsms válasza crazybob hozzászólására (») Nov 20, 2014 /
 
Párhuzamnál az a baj, hogy ha az egyik led kihal akkor láncreakcióban megöli a többit is az áramgenerátor. Sorosnál meg legfeljebb egyet ki kell iktatni.
Amúgy nem kondis előtétre gondoltam, hanem rendes kapcsolóüzemű tápra, de ebay-en csak 30-40V-ig találtam. Persze lehet két körre is kötni, de az két tápot jelent.
Ja a lényeg, amiért normális tápban gondolkodnék az pedig az, hogy sokat lesz kapcsolgatva! Napi 1000 kapcsolással nyugodtan lehet számolni. Ezt pedig a kínai tápok nem hiszem, hogy szeretni fogják. Esetleg ha után építek egyet megfelelő méretezésű alkatrészekkel

Ez egy ablak nélküli folyosó világítása lenne, amit sokan használnak és most 7/24-ben van világítás teljesen feleslegesen. A felkapcsolást két infra indítja be és kb 10mp után fog lekapcsolni, persze ha nincs mozgás.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2014
(#) juppi válasza djsms hozzászólására (») Nov 20, 2014 /
 
Ha nem nagyon hosszú a folyosó, LED-szalag helyett mehetne hangra/infrára aktiváló 1-2-3 E27-es villanykörte is.
Vagy: mozgásérzékelős fali váltókapcsoló a folyosó 2 végén.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2014
(#) pjg válasza juppi hozzászólására (») Nov 20, 2014 /
 
Létezik mozgásérzékelős LED lámpa (izzó formájú).
(#) juppi válasza pjg hozzászólására (») Nov 21, 2014 /
 
Van nekem még eladó is.
(#) scooby_ hozzászólása Nov 23, 2014 /
 
Sziasztok!
Az volna a kérdésem, hogy 3db sorba kapcsolt 20W-os POWER LED-et rá lehet-e kötni 380V egyenfeszültségre? (Azért ennyi, mert ennyi áll rendelkezésre, ez FIX!) A hely, ahová kerülni fog, nem hozzáférhető, zárt lesz, tehát a hálózatról való leválasztásra nincs feltétlen szükség, ezen kívül el lesznek szigetelve a vezetékek, a ház pedig műanyag. Arra gondoltam, hogy Skori áramgenerátora erre is elégtétel lehet nagyobb feszültségű FET-tel, hiszen az Step-Down felépítésben működik. Számolgattam egy kicsit a táblázat alapján, és a következő kapcsolás jött ki. Szerintetek jó ez így, vagy meg kéne még változtatnom mást is?
(#) dante01 hozzászólása Jan 17, 2015 /
 
Sziasztok!
Szerintetek ez működőképes lehet ? Szabad 100 ledet sorba kötni ?
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2015
(#) nedudgi válasza dante01 hozzászólására (») Jan 17, 2015 / 1
 
Szabad. Megfelelő védelemmel, áramkorláttal.
(#) sirály12 válasza scooby_ hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
Nem lenne jobb egy erre tervezett céláramkör?
Nem drága, és biztosan nem lesz baja, sőt szabályozható is, ha ez is kellene.
Kis helyen elfér.
PT4107.

Kiegészítés: a kapcsolásból még pár alkatrész el is hagyható.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2015

url.jpg
    
(#) kameleon2 válasza sirály12 hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
24 ledig jó a kapcsolás. Ha 1W-os ledekkel számolunk. 100 lednél több meghajtó áramkör, vagy más kapcsolás kell.
(#) dante01 válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Elkészült a 80%-a a led égőnek. 97 darab led lett végül hosszas számolgatás ,átgondolás után.
kipróbáltam,mindegyik világít. Ha egyszer az egyik úgy menne tönkre hogy nem zárlatos,hanem szakadt lesz,akkor szakaszolással kiderítem gyorsan hogy melyik a bűnös a 97 darabból.
így néz ki.
(#) 1984white hozzászólása Jan 28, 2015 /
 
Sziasztok!
Egy világítós kapcsolóba kellene nekem led visszajelzésnek.
Bővebben: Link
A linkelt rajzhoz hasonlóan egyszerűen és helytakarékosan szeretném megvalósítani.
Lehetséges ez csak egy soros diódával és egy előtét ellenállással?
A led egy sima 3mm fehér led lesz, 20mA árammal és 2,5V feszültséggel.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2015
(#) reloop válasza 1984white hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Szia! A dióda visszárama miatt kockázatos.
Következő: »»   59 / 83
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem