Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bosch hőlégfúvó rajz
 
Témaindító: joco1966, idő: Aug 10, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) zsoltee0001 válasza Omcsesz hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Szia
Az egy triac pl (btb 24)
Viszont engem nagyon érdekelne ennek a bővebb kapcsolási rajza, mert nekem is van egy ilyen hőlégfúvóm, de beadta a kulcsot.
Üdv
(#) SLC hozzászólása Jan 7, 2015 /
 
Bosch PHG 630-2 LCE hőlégfúvóhoz kapcsolási rajz esetleg valakinek?
Hőfokszabályzós, LED hőmérséklet kijelzős.
Nem melegít csak alapon ~50°C A BTB12 triak ok, tranyók ok, soklábúak megkapják az +5V -t .
(#) endrusz válasza SLC hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
Szia! Itt megvan minden:Bővebben: Link
(#) SLC válasza endrusz hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
Szia!

Erre az oldalra már én is rátaláltam, de mivel nem fizetős javításról van szó, itt meg, ha jól látom nem felebaráti szeretetből osztogatják az informácót, sajnos nem gyere be a dolog

39USD-t már veszek egy használt gépet, de az elektronikai panelt is meg lehet rendelni ennyiért kompletten.

De mi van, ha egy 350Ft alkatrészt kellene csak kicserélni?
(#) SLC válasza SLC hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
Megoldódott...

A vezérlő panel tápellátása egy 2ohmos teljesítmény ellenállással van megoldva, ez megy alapból, ez tud kb 50fokot "gyártani"
A nagyobb teljesítményű fűtőszálat viszont a triak kapcsolja és vezérli.
A triakból viszont a vezérelt szál vissza van vezetve egy műanyagba öntött ***on keresztül a 3ák kapcsolóba, majdvissza a fűtőszálhoz. Na itt volt a gond. Áthidalva és már ok is.
Elég mazerás azt a műanyagba öntött vackot kiméregetni sajnos
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2015
(#) zsoltee0001 válasza SLC hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Szia
Nálam is hasonló volt a gond, a vékony fűtőszál volt elszakadva, sajnos a panel is innen kapja az áramot, így működésképtelen volt.
Bár én 200 ohm körülire emlékszem, átmeneti megoldásként rákötöttem egy 6 VA-es trafót amit rászigszalagoztam a hálózati kábelre és így működik már 2 éve
Üdv
(#) karijani hozzászólása Aug 4, 2015 /
 
Sziasztok hozzám került egy Bocsh hőlégfűvő kb 50 Celsiusokra melegít a kapcsolójánál van egy kivezetés ami nem visz sehova(fekte vezeték van ráforasztva), de be van öntve egy müanyagba és azt se tudom
(#) zsoltee0001 válasza karijani hozzászólására (») Aug 4, 2015 /
 
Szia
Ha rám hallgatsz, akkor megfogod az egészet és olyan messze elhajítod amennyire csak lehet.
Egyébként ha érdekel egy cekasz tekercs szokott megszakadni, ami az egész elektronikát ellátja árammal, ha meg is tudod javítani valami gányolásos módszerrel akkor is ez egy majd 20 éves technika, a mostaniak sokkal precízebben tartják a beállított hőmérsékletet.
Üdv
(#) esaman válasza hzsolt77 hozzászólására (») Ápr 2, 2016 /
 
Üdv,

A panelon lévő kicsi izzóról és fototranzisztorról lehet valami közelebbit tudni?
Mik a paraméterei?
Illetve azon gondolkoztam hogy mi köze lehet e két elemnek a motor figyeléséhez ha a panelhoz nem csatlakozik a motor?
hm...
Ha sikerült anno előrébb jutni a dologban jelezz már vissza nekem.
Köszönettel:
esaman
(#) tsanyesz válasza karijani hozzászólására (») Okt 13, 2016 /
 
Szia!
Elég régi történet, de hátha szerencsém van. Megvan még a hőlégfúvó amiről a kép készült? Az enyémnek a vezérlő panelján elégett néhány alkatrész és nem tudom beazonosítani őket. A panel szélén lévő LM358 környékén lévő alkatrészek érdekelnének, esetleg egy jó fénykép a környékéről jó lenne. Köszi
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem