Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   536 / 726
(#) voodoo válasza steelbird hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Mit rakjak be neki? Hungarocell kockákat vagy fát inkább? Muszáj a két 10cm cső?
(#) steelbird válasza voodoo hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Az Unibox ezt adta csőméretnek, egy csővel a minimális átmérő 14,8 cm -re jön ki. Kisebb átmérőnél túl nagy a levegő sebessége a csőben és kilépéskor, ahogy elhagyja a csövet, hangosan zizegni fog.

Az Unibox szerint a standard reflex doboz méret ehhez a hangszóróhoz 49,5L.

A fa nem drága a hangszóró árához képest, én próbára összedobnék neki egy 60L-90L -es dobozt.

Ui: Próbáltam több méretet, a 85L -es doboz, belső falakon csillapító anyaggal, egy reflex csővel (15cm átmérő és 12cm hossz) jónak néz ki.
Vagy két 10cm -es reflex cső, 13,5 cm hosszal.
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2015
(#) P_Laszlo válasza steelbird hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Ne a programok ajánlásait nézd, az félrevezető.
(#) P_Laszlo válasza voodoo hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Tényleg az a baj, hogy túl alacsonyra hangol. 190 literben nincs szükség reflexcsőre, csak egy kb. 140mm-es (vagy ezzel megegyező felületű) kivágásra a dobozon, az anyagvastagság elegendő a behangoláshoz.

Kicsit nagy a térfogat, de ha nem kell nagy terhelhetőség neked akkor így is megteszi.

Az előző megoldással kb. 40Hz-ig egyenletes az átvitel, ha alacsonyabbra hangolnád, mert kell a 30Hz is, akkor halkabb lesz, csökken a hangnyomás, viszont mélyebb frekvenciák felé is szól. Ehhez 1db 130*100mm-es cső tartozna, de mivel ilyet nehéz találni, a 100-as átmérőjűt 3,5-4 centi hosszúra vágva is ugyanazt a hangolási frekvenciát éred el körülbelül.
(#) voodoo válasza P_Laszlo hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
PA célra lenne, tehát valami gyomronrúgós mélyt szeretnék kiszedni belőle. De elég kiábrándító tud lenni, hogy a két rokkant topláda amit egy hete dobtam össze dirib darab hangszórókból (zárt láda) nagyobb mélyük van. Jó igaz ott két felemás ismeretlen hangszóró szól, de akkoris.
Legegyszerűbb ötletnek tartom azt a kísérletet, hogy beledobálok fát vagy hungarocell kockákat. Ezzel csökken a térfogat aztán ha beválik akkor nekiállok farigcsálok egy új dobozt. Mert ez tényleg akkora nagy neki, mintha fognám és simán a szoba ajtajába tettem volna bele...
(#) P_Laszlo válasza voodoo hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Én nem csökkenteném feltétlenül a térfogatot, mert akkor még kevesebb lesz mélyben. Csak a terhelhetőség nő.

85 literben pl. 50Hz-ig lesz jó.
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2015
(#) voodoo válasza P_Laszlo hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Mit kéne tegyek?
(#) voodoo válasza P_Laszlo hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
De 85L az nagyon kevés. Egy hangosítási doboz (vagy valami annak tűnő) elég nagy szokott lenni. Elnézegettem. Nem feltétlenül bandpass. Frontra néz a hangszóró. Azt hogy csinálják?
(#) voodoo válasza P_Laszlo hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
85 Liter az bruttóban kb 100. Vagyis akkora lenne, mint egy nagyobb autós mélyláda. Mérete: 50x50x40cm = 100L bruttó. Aztán van benne egy 15" hangszóró. Gyakorlatilag a cső csak a hátulján vagy az oldalán férne el. Ránézek és a mostani doboznak az 1/3-a. Biztos? Nincs valami elszámolva? Nem hiszem el, hogy egy ilyen kis mitugrálsz doboz szólna jól...
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2015
(#) steelbird válasza voodoo hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Idézet:
„Nem hiszem el, hogy egy ilyen kis mitugrálsz doboz szólna jól...”

Miért, nem hallottál még autós mélyládát nagyot szólni?

Mi két db 75L -es szubládát csináltunk 1-1 db JBL CS-12 -vel, na azokra nem volt panasz...
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2015
(#) steelbird válasza voodoo hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Ez például egy 15 collos driverrel megépített 100L -es szubláda.
Meg ez is.
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2015
(#) P_Laszlo válasza voodoo hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Szerintem leírtam a lehetőségeket, melyik része kérdéses?

Idézet:
„PA célra lenne, tehát valami gyomronrúgós”

Az egy tölcséres szerű doboz lesz, olyasmi, mint amit itt korábban beszélgettek.
(#) bubu81 hozzászólása Márc 17, 2015 /
 
Sziasztok! Hangrendszerem javításában segítségre lenne szükségem. Van nekem egy Logitech X-620 6.1-es hangrendszerem aminek már elég rég óta zörög a mélyládája, gondoltam megpróbálom megjavítani. Szétszedtem és arra jutottam, hogy maga a mélyhangszóró lehet hibás, mert eleve zörögve adja ki a hangot, tehát cserélni szeretném csak abban nem vagyok biztos, hogy mire és honnan. A hangszórón mindössze a következő felirat szerepel: Logitech 01-00000013-00. A neten utána néztem, ha minden igaz ezek a hangszóró paraméterei: 10cm, 4ohm, 40W maximális és 23,5W RMS teljesítmény. Tudnátok nekem benne segíteni, hogy milyen hangszóró lenne bele a legoptimálisabb meg esetleg honnan tudnám beszerezni. Mivel a hangrendszer nem túl nagy értékű, nem is akarnék túl sok pénzt rá áldozni, olyan 5ezer Ft körülre gondoltam, de mindenképpen 10ezer alatt. A hififutár oldalán találtam egy Phonocar 2/073 típusút, ez esetleg megfelelő lenne bele? Válaszaitokat előre is köszönöm!
(#) steelbird válasza bubu81 hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Szia!
Amit kinéztél magadnak, az párban van, a két hangszóró kerül annyiba.
Ez esetleg?: link
(#) bubu81 válasza steelbird hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Szia! Igen észre vettem, hogy párban van, de ebben a kategóriában ilyet találtam azokon az oldalakon amit a google kiadott. Ez nagyon tetszik amit küldtél, nem ismertem ezt az oldalt, hálásan köszönöm!
(#) steelbird válasza bubu81 hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Nincs mit.
Azóta megtaláltam több helyen is, a Monacor gyártja. Itt találsz jó méreteket is, szerintem az előző oldalon nem jók a méretek.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2015
(#) P_Laszlo válasza steelbird hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Ezeknek a méréseknek sincs semmi közük a hangszóró valós paramétereihez.
(#) P_Laszlo válasza bubu81 hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Kép alapján nem tűnik olyan rossznak az eredeti, talán megérné megjavítani, olcsóbb lenne.

A Monacoros 10 centis is megfelel valószínűleg, de az eredeti kicsit talán nagyobb terhelhetőségű volt.

10 centiben nem sok a variáció, az autósak vannak, de azokat párban adják. Darabonként a SAL 10 centisei, vagy a H2000-féle HA10-ek vannak, utóbbi érzékenyebb, előbbi meg talán kicsit többet szól mélytartományban.

Ugye ez egyszerű reflexdoboz?
(#) bubu81 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
(#) P_Laszlo válasza bubu81 hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Passzív membrános? Az olyan, mintha reflex lenne. Ahhoz jók lennének a monacor paraméterei, csak kevés a terhelhetőség.
(#) bubu81 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Hogy érted, hogy a monacor-nak kisebb a terhelhetősége? Annyira nem vagyok otthon a témában, csak hát a monacorhoz 60/30W teljesítmény van odaírva, a mostani gyári meg 40/23,5W-os, akkor a monacor a nagyobb terhelhetőségű egy kicsit nem?
(#) P_Laszlo válasza bubu81 hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Nem erre gondolok, sosem nézem, mi van ráírva, azok a wattok többnyire nem mérvadóak. A lengőcséve méretei alapján gondolom ezt.
(#) bubu81 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
ja értem, oké.
(#) steelbird válasza P_Laszlo hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Nem is mért adatokra írtam, főnök! A hangszóró fizikai méretei vannak rosszul feltüntetve az elsőnek linkelt oldalon.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2015
(#) bubu81 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Eddig ez a monacor tetszik a legjobban, mert azért túl olcsót se akarok venni, nem akarom, hogy valami gyenge minőségű hangszóró legyen, de azért valószínűleg jól működne vele ha ezt venném? A SAL BK 100-at nézem még de az meg gyanúsan olcsó a monacor-hoz képest. Javíttatni nem akarnám mert most is ezt használom a számítógépemhez, ha meg elvinném javíttatni az időbe telne és addig nem lenne hangom a gépen, így meg csak kicserélem és kész, meg ezt a pár ezer Ft-ot rá tudom szánni.
(#) P_Laszlo válasza steelbird hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Láttam. Úgy értem, ez a kis elírás eltörpül a frekvencia-hangnyomás diagram átrajzolása mellett.
(#) P_Laszlo válasza bubu81 hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Azt a SAL-t ne, akkor inkább a monacor.
SR1010 vagy SRP1010 jöhetne szóba egyébként, csak egy kompenzáló mágnest kéne még ráragasztani, és akkor nagyjából jó lenne.
(#) bubu81 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Az SR1010 és SRP1010 8ohm-os, úgy tudom annak is stimmelni kéne.
(#) P_Laszlo válasza bubu81 hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
Az is igaz, de az autósak meg olcsó kategóriában gázak.

Mac audiót nézegettem, régen egész jól bírták a 10 centiseik a nyúzást, de ugye csak párban tudod megvenni, és mit csinálnál a maradék egy darabbal..
(#) jocko hozzászólása Márc 18, 2015 /
 
Sajnos a Monacor is elég sok hulladékot gyárt,felhívom rá a figyelmet.És mindezt drágán.
Következő: »»   536 / 726
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem