Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   537 / 727
(#) bubu81 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
Esetleg ez jó lenne-e?
Bővebben: Link
(#) bubu81 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
Ha ez a Pioneer megfelelő lenne az jó lenne mert innen most amúgy is rendelni fogok így postaköltség nélkül megúsznám, meg a Pioneer csak minőségi cucc gondolom.
(#) P_Laszlo válasza bubu81 hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
A szélessávú tölcséres hangszóróknak általában picike a lengőcsévéje, és ez a Pio a textilszél miatt nem annyira jó mechanikailag.

Hab vagy gumiszélű legyen inkább.

Szétnézek a weblapon, hogy mi lehet értelmes választás.
(#) P_Laszlo válasza jocko hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
Végülis nem gyártja ezeket, csak vesz-elad, tehát nem teljesen övék a felelősség. Ez az SP-60 olyasmi, mint a SAL SR10, csak habszél van rajta, és sokkal engedékenyebb. Meg talán 30-50%-kal nagyobb a mágnes.
(#) P_Laszlo válasza bubu81 hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
Ha már autós, akkor onnan pl. JBL CS4-re szavaznék. A magashangszóró kiforrasztható. Vagy kiszerelhető, és nekem adható olcsón...
(#) steelbird válasza bubu81 hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
Szerintem meg keress egy olcsó 4" -os woofert, amelyik szimpatikus, nemigen fogsz egyikben sem csalódni. Az a Logitech woofer sem high-end kategóriás volt, ami elszállt.
(#) Kismazsika hozzászólása Márc 18, 2015 /
 
Sziasztok! Van egy mély sugárzó ládám, egy Magnat típusú hangszóró van benne, de a végfokhoz kötve minden hangtípust lehet hallani, az megoldható hogy csak a mély hangot lehessen hallani ? Esetleg kell e bele még valamilyen alkatrész ?
(#) Benji94 válasza Kismazsika hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
A) Megoldás: aktív szűrés az erősítés előtt. ( professzionálisabb )
B) Megoldás: passzív szűrő az erősítő és a hangszóró közé.
Előbbit mélyreható ismeretek hiányában elég strapás kivitelezni, ha nem vagy különösebben járatos a témában, inkább utóbbit válaszd, mondjuk egy SAL HVS 14 szerintem megfelelő lenne a célra.
(#) Kismazsika válasza Benji94 hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Értem, és köszönöm. Mit kell vennem hozzá, ha passzív szűrőt akarok az erősítő és a hangszóró közzé, mert ugyebár a hangdoboz adott és a hangszóró is.
(#) andras99 válasza Kismazsika hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Ahogy Benji94 kolléga írta, egy SAL HVS 14 megfelel a célra, attól függ hány Ohmos a hangszóród és milyen frekvencián szeretnéd vágni. Ha készet akarsz, még a SALon kívűl megnézném a helyedben a Logotechnél is, 4 és 8 Ohmos hangszóróhoz is van 150Hz aluláteresztő szűrőjük. De akár te magad is építhetsz.
(#) P_Laszlo válasza andras99 hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Utóbbival mindenképp jobban járna, mert a SAL megkínozza az erősítőt a névleges alá futó impedanciamenettel.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2015
(#) steweo hozzászólása Márc 22, 2015 /
 
Sziasztok! Szeretnék építeni egy hang(falat)sugárzót itthonra szép hangzással. A kérdésem az lenne, hogyan álljak hozzá? Mik kellenek hozzá? Olyat szeretnék amit akár bulikon lehet használni, esetleg kölcsönadni koncertekre (tehát ha mellé állok éreztem, hogy mozognak a szerveim , de otthon is jók legyenek.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2015
(#) ptesza válasza steweo hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
Otthonra egész más kell mint egy szabadtéri rendezvényre. Ami mindenhova jó az leginkább sehova. Mekkora szobád van?
(#) P_Laszlo válasza steweo hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
Szerintem csak az igényektől és a rendelkezésre álló összegtől függ a dolog, ha koncertesen hangos, nagy terhelhetőségű hangsugárzót akarsz, ami jól szól, az drága lesz. Nagyon.
(#) steweo válasza ptesza hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
ha választanom kell akkor inkább szobába(.) (16m2)
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2015
(#) ptesza válasza steweo hozzászólására (») Márc 23, 2015 /
 
Azt is jó lenne tudni, hogy milyen erősítővel szeretnéd meghajtani ,azon kívül az anyagi lehetőségek is fontosak.
(#) P_Laszlo válasza steweo hozzászólására (») Márc 23, 2015 /
 
Namost a 16 négyzetméterből eleve következik, hogy egy 17-20cm átmérőjű mélyközép már megfelelő, egy 30-assal már mozog a berendezés. Erősítőnek alapból ha félvezetős (a csövesnek semmi valószínűsége, gondolom), kb. 2*50W megteszi, ezt a legtöbb 170mm-es, vagy nagyobb hangszóró tolerálja.

A nagyobbaknál (250mm fölött) ott a probléma, hogy háromutasítani kellene, az viszont így fórumon keresztül nem fog menni.

Így lehetne röviden összefoglalni a lehetőségeid.
(#) franyotamas hozzászólása Márc 23, 2015 /
 
Szép napot !
Egy jó pár kérdéssel fordulnék hozzátok. van két Jamo professional 400 ládám meg vannak hozzá a mély hangszórók és a hangváltók . Szeretnék hozzá venni 2 közép hangszórót és 2 magas hangszórót .
Az lenne a kérdésem hogy ti mit szóltok hozzá elfogja bírni a hangváltó és mekkora teljesítményű legyen a magas és a közép hangszóró ? Előre is köszönöm még biztos lesz kérdésem ! ( ha valaki ráér és van kedve kérem írjon rám privátban és tennék fel neki még pár kérdést )

ÜDV MINDENKINEK : franyotamas
(#) Moderátor hozzászólása franyotamas hozzászólására (») Márc 23, 2015
 
I. Kérdésekre nem a privát üzenet való, arra ott a fórum. Oka: Az információ valószínűleg közérdekű, és későbbiekben maradjon visszakereshető mások számára is
(#) Kismazsika hozzászólása Márc 30, 2015 /
 
Sziasztok. Nem rég vásároltam 2db 3 utas Hangsugárzót, és nincs benne hangváltó csak simán össze vannak kötve a hangszórók párhuzamosan. A kérdésem az lenne hogy tehetnék e bele egy három utas hangváltót ha a végfokomnak ettől nem lesz baja , mert a mély hangokat nem nagyon lehet érzékelni, vagy a mély hangszórót cseréljem egy másikra ? Csatolok képet. Köszönöm a válaszokat előre is.
(#) andras99 válasza Kismazsika hozzászólására (») Márc 30, 2015 /
 
Mivel piezo magasak vannak benne, nem feltétlen szükséges hangváltó, mivel "végtelen" az ellenállásuk ha belerakod azt a 3 utas hangváltót semmit sem fog érni. Mély hangokkal kapcsolatban: ha kicseréled a hangszórót valószínűleg nem lesz jobb, az új hangszóró valószínűleg érezné jól magát ebben a ládában.
(#) xule válasza Kismazsika hozzászólására (») Márc 30, 2015 /
 
A piezokkal sorbakötött kondendenzátorokkal lehet csökkenteni az érzékenységüket, átvitelbe szinte nem szól bele. 100-500nF nagyságrendben kell gondolkodni, de ehhez tudni kell a piezo névleges kapacitását- 2 kondenzátorazonos értékű sorbakötve felezett érték. Feszültség 200 Volt felett ajánlott. Próbáltam már ilyet.
(#) P_Laszlo hozzászólása Márc 31, 2015 /
 
Ez nem egészen így működik. A piezóknak is van impedanciája, csak a hallható frekvenciatartományban elég magas. Ezt kell a névleges értékre korrigálni, utána lehet bármilyen hangváltóval, és szűrővel használni, amire éppen szükség van a megfelelő illesztéshez. Más esetben az erősítő sem lesz túlzottan hálás sajnos.
(#) Kismazsika válasza andras99 hozzászólására (») Márc 31, 2015 /
 
Most kiszereltem a mély hangszórót, és beletettem egy másikat de azon sokkal nagyobb a mágnes, nem tudom hogy ez mennyire fontos, de lényegesen jobb volt.
(#) Kismazsika válasza P_Laszlo hozzászólására (») Márc 31, 2015 /
 
Esetleg ha megnézem hogy melyik hangszóró mekkora teljesítményű illetve mekkora az impedanciája akkor egy rajzot és anyag szükségletet esetleg tudnál adni a hangváló készítéséhez? Vagy ha lehet akkor veszek kész hangváltót.
(#) P_Laszlo válasza Kismazsika hozzászólására (») Márc 31, 2015 /
 
A mágnes méret nem olyan lényeges, de az könnyen lehet, hogy hangosabb lett mélyben a másik hangszóróval.

A terhelhetőség adatok nem segítenek, inkább képet a hangszórókról/dobozról.
(#) Primary hozzászólása Ápr 1, 2015 /
 
Csak egy kérdés:
Hangszóró átvitel méricskélésnél jól gondolom, hogy fontosabb a nagyobb mintavételezés, mint a nagyobb felbontás?
Nem akarok mérni, csak ezen töprengtem.
(#) Buvarruha válasza Primary hozzászólására (») Ápr 1, 2015 /
 
Nem tudom mit értesz felbontás alatt, de a nagy mintavételifrekire sincs szükség.
(#) steelbird válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 1, 2015 /
 
Idézet:
„Nem tudom mit értesz felbontás alatt,”

Felbontás = kvantálás, azaz, hány biten dolgozza fel a mért eredményt. Nem mindegy, hogy a mintavételkor hány különböző értéket tud megkülönböztetni a mintavételi eljárás.
(#) steelbird válasza Primary hozzászólására (») Ápr 1, 2015 /
 
Annál pontosabb értéket kapsz, minél nagyobb mind a kettő.
Csak az a kérdés, mennyire szükséges a nagy felbontás. Ha elég a kisebb is, akkor felesleges.
Ha 20k -ig akarsz mérni, akkor minimum 44,1..48k legyen a mintavétel, bár ez már 20k környékén nem ad jó eredményt, a kvantálást pedig állítsd 16 bitre, azt minden pc -s hangkártyának tudnia kell.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2015
Következő: »»   537 / 727
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem