Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Izzó villogtatása
 
Témaindító: rolandosss21, idő: Jan 9, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) rolandosss21 hozzászólása Jan 9, 2008 /
 
Sziasztok 3db 40V-os égőt szeretnék villogtatni. Ha valaki tudna egy kapcsolásit rajzot+nyákrajzot küldeni az nagyon jó lenne! A válaszokat előre is köszönöm!!!
(#) valve válasza rolandosss21 hozzászólására (») Jan 9, 2008 /
 
Szia,

Ezért újj témát? Na mind1, egy 555 -ös végére egy optotriak és egy triak, aztán arra ráköthetsz annyi fogyasztót mennyit a triak bír,.. (és galvanikusan van leválasztva a 40v a vezérlő kütyűtől, meg szabályozható a villogási sebesség is,..)

üdv, Imre,..
(#) valve válasza rolandosss21 hozzászólására (») Jan 9, 2008 /
 
Készítettem egy kapcsrajzot,.. Egy ilyesmire gondoltam,.. (a freki tanulmányozható itt)

vezerles.gif
    
(#) rolandosss21 válasza valve hozzászólására (») Jan 9, 2008 /
 
Köszi a választ még annyit szeretnék kérdezni, hogy ennél egyszerűbbet lehetne e találni? Ha nem akkor jó lesz ez is majd megpróbálom megcsinálni valahogy. Ha találnál egyszerűbbet akkor légyszí küld el köszi.
(#) rolandosss21 hozzászólása Jan 9, 2008 /
 
Az előbbi kapcsolási rajzhoz kellene nyákterv mert én nem tudom megtervezni mert nem értek annyira hozzá. Ha valaki meg tudná tervezni az nagyon jó lenne. Előre is köszi.
(#) Szárnyas válasza rolandosss21 hozzászólására (») Jan 9, 2008 /
 
Bár nem tőlem kérdezted, de szerintem ennél egyszerűbbet nem fogsz találni. Az optotriac és a triac mindenképpen kell bele, esetleg az 555-ös helyett astabilt használhatsz még, mondjuk az sem jön ki kevesebb alkatrészből.
(#) valve válasza rolandosss21 hozzászólására (») Jan 9, 2008 /
 
De van, de az nem ilyen okos megoldás,.. Helyettesítheted az 555 -ös integráltat egy astabil multivibrátorral ahogy Szárnyas kolléga írta,.. Az 1N4148 -as diodától hátrafele marad a kapcsolás,.. Amgy mire akarod használni? Szimplán van 3db 40w -os égőd és azt akarod villogtatni? Amgy ha
mégis 555 -ös-re esik a választás, az ellenállás s akár a kondi növelésével csökken a frekvencia,..
(pillogási sebesség) De beledobhatsz egy potit, s akkor szabályozható is,.. (esetleg kell nyákterv?)
Látom nemértessz annyira hozzá,.. Ha lenne nyákterved megtudnád építeni a kütyüt?
(#) proli007 válasza rolandosss21 hozzászólására (») Jan 9, 2008 /
 
Most akkor ez 3db 40V-os, vagy 3db 230V/40W-os izzó, és milyen ütemben?

Legaláb a kiindulási alapok legyenek pontosak

üdv! proli0007
(#) valve válasza rolandosss21 hozzászólására (») Jan 9, 2008 / 4
 
Na, cirkáltam egy astabilos megoldást is, csatoltam a filet. Az astabil, zoly15 kollégát dicséri,..
(#) Medve válasza rolandosss21 hozzászólására (») Jan 9, 2008 /
 
Hello, kössed sorba a három izzót meg egy diódát (vagy előtétet) és szintén sorba ezekkel egy fénycsőgyújtót. Ez a kapcsolás egyszerű, és hozza az általad megadott "specifikációkat"
(#) PCB válasza valve hozzászólására (») Jan 9, 2008 /
 
Szia !

A MOC3041 jobboldalát elmondanád mi volt a terve ?

Üdv!
(#) rolandosss21 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 9, 2008 /
 
Igen 3db 230/40w
(#) valve válasza PCB hozzászólására (») Jan 9, 2008 /
 
Ezt nem teljesen értem, "mi volt a terve?"
(#) rolandosss21 válasza valve hozzászólására (») Jan 9, 2008 /
 
Az volt a tervem hogy 3db 40W égőt szeretnék villogtatni.
(#) valve válasza rolandosss21 hozzászólására (») Jan 9, 2008 /
 
Modik; akkor módosítsatok azon a hsz -en; nem "40V-os" hanem 40w -os,..

rolandosss21; mond már el, hogy milyen időközönként szeretnéd villogtatni, stabil legyen-e a villogás vagy még adj pár infót,.. Hanem Medve kolléga által ajánlott fénycsőgyújtó "starter" is megteszi,..
(#) PCB válasza valve hozzászólására (») Jan 9, 2008 /
 
Szia !

Én azt nem értem, hogy oda írtad ~220V.
Ha oda kötöm a ~220V -ot nem lesz gáz ? :yes:

Üdv!
(#) valve válasza PCB hozzászólására (») Jan 9, 2008 /
 
NeNe,.. Nem oda kell kötni a 220v -ot,..
Hanem az úgy viselkedik mint egy kapcsoló, gondoltam ez magától érthetődik,..
Ha oda kötöd a 220v -ot akkor az első HI pontnál repül a biztosíték vagy rosszabb esetben a Triak,..
(#) Szárnyas válasza valve hozzászólására (») Jan 9, 2008 /
 
Szerintem arra gondolhatott PCB, hogy a 230-as ágban nincsennek benne a fogyasztók, jelen esetben a három 40W-os izzó!
(#) valve válasza Szárnyas hozzászólására (») Jan 9, 2008 /
 
Lehet igazad van! De én arra gondolok, hogy mindenki sorba tud kötni 3db izzót a 220v -al meg a megszakító Triakkal,.. Ha van igény rá, akkor megrajzolom azt`is a fogyasztókkal,..
(#) PCB válasza valve hozzászólására (») Jan 9, 2008 /
 
Szia !

Idézet:
„gondoltam ez magától érthetődik,.”


Igen, neked...nekem, de vajon mindenkinek ?
A rajz kétségtelenül azt mutatja, hogy 220V -ot oda lehet kötni.

Helyesen:

-------O Ube ~220V

-------O Uki

Másrészt én hiányolok egy 360 Ohm -os ellenállást a
4.láb és a triak között.

Üdv!
(#) valve válasza PCB hozzászólására (») Jan 9, 2008 /
 
Akkor minenki kedvére, itt a kapcsolás, hogyan lehet az izzókat bekötni egy Triakkal és a 220v -al,..
(kiegészítés ehhez és ehhez a hsz -hez)
(#) _JANI_ válasza rolandosss21 hozzászólására (») Jan 9, 2008 /
 
Valóban... Az izzóval sorosankapcsolt fénycsőgyújtónál nemhiszem h. lenne egyszerűbb! S igazán nem nagy kapcsolás! "Csak" sorosan kell kapcsolni egy - egy izzót egy - egy fénycsőgyújtóval. Szinte elsem lehet rontani!

:felkialtas: A 230V nem játék! Mindenképp ellenőriztesd le a kapcsolást egy szakemberrel!!! :felkialtas:

(#) Basti hozzászólása Márc 12, 2009 /
 
Nekem is hasonló kérésem kérdésem lenne,
3db 220as izzót szeretnék basszussal vezérelni. a 3 izzó alap állapotban futó fényként működne(oda vissza fusson) ha kap egy basszus jelet akkor ugorjon meg.
Ha bárki tudna nekem kapcsolási rajzot mutatni nagyon hálás lennék köszi előre is
(#) Amade1998 hozzászólása Júl 16, 2014 /
 
Üdv! A napokban hozzám került egy 1973-as Csehszlovák gyártmányú narancssárga színű vészjelző (Valójában nem is tudom, hogy mi ennek a helyes megnevezése). Eredetileg 750V-os feszültséggel működött, de sajnos én ekkora feszültséget nem igazán tudok "szerezni" sehonnan, sőt ezzel már nem is igazán kísérleteznék, ezért kicsit átalakítottam. A benne található nagy fekete cuccost kivettem. (Gondolom ez valamiféle trafó lehetett, de pontosan nem tudom hogy mi, mert úgy be volt vonva vastagon valami gumival, hogy azt kibontani nemigazán tudtam) Lényeg, hogy ezt kivettem és tettem bele egy új foglalatot, amit egyszerűen csak 230v váltóra kötöttem. Egy baj van csak. Méghozzá az, hogy a benne található izzó világít és nem villog. Lehet ezzel valami kezdeni? A cél a villogás lenne. Gondoltam már arra is, hogy teszek bele egy astabil multivibrátort fehér ledekkel és ezt 12V egyenre kötöm, de ez valahogy nem jó. Az soha sem lesz olyan mint egy 100W-os izzó. A ledek fényét szemből nagyon jól lehet látni, de oldalról szinte semmi. Tehát ez a dolog kilőve. Ti vagytok az utolsó reményem.

Ui.:
Be kell vallanom, hogy nem vagyok egy profi szinten, hiszen nem olyan régen kezdtem el foglalkozni ezekkel a dolgokkal, ezért megkérnélek titeket, hogy a lehető legegyszerűbb módon próbáljátok meg elmagyarázni a megoldást. (Feltéve, ha van ilyen)
(#) kaqkk válasza Amade1998 hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Az izzóval köss sorba egy fénycsőgyújtót . egyszerű és hatékony...
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem