Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   211 / 211
(#) bbb válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 2, 2023 / 2
 
Az építés öröme megmarad arra a projektre, amit ezzel szeretne felprogramozni Cserébe nem lesz több rajta már az anyagköltség, mint a komplett kínai darab, ami nagy eséllyel elsőre jól fog működni.

Nem mondom, hogy én nem készítettem saját verziót belőle (mert igen, készítettem 8 éve és azóta is remekül működik), de most már meggondolnám. Csak a lelke, a pic18f2550 a chipcadnél 2500Ft, s akkor még az egyéb alkatrészek nincsenek sehol, nincs kész a NYÁK, s beültetve, felprogramozva sincs.

Ennek ellenére, ha kedve tartja, akkor építse meg amelyik szimpatikus, nem fogom róla lebeszélni, csak még egy lehetőséget mutattam. S ha pedig mégis épít, de nem tudja felprogramozni, akkor semmi gond, felprogramozom én neki a benne lévő picet.
(#) tufatofu válasza Lamprologus hozzászólására (») Jan 2, 2023 /
 
Én ezt(melléklet) építettem meg már tizen éve, mert nekem a Silva féle nem volt stabil. Ez, a mai napig jól működik és használom. A PIC-et a Watt féle párhuzamos, égetővel és soft-al programoztam bele.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2023
(#) Lamprologus válasza Lamprologus hozzászólására (») Jan 3, 2023 /
 
Bogarászvaa fórumot ráakadtam egy PIC18F4550-es verzióra.
Na ilyen PIC-em pont hever a fiókban!

Kérdésem, van-e hozzá furatszerelt panelterv?
Melyik a legutolsó válltozat?
Milyen progit kell rátölteni?
(#) Hp41C válasza Lamprologus hozzászólására (») Jan 3, 2023 /
 
Nézz át a PICkit2 továbbfejlesztése topikba. Ott megtalálod, hogy msp társunk tervezett panelt hozzá.
A kapcsolási rajzán egy hiba és két jumper van:
- a hiba: Vpp_pump -ot a PIC 17. lábára, a Vdd_TGT_ADJ -ot a PIC16. lábára kell kötni.
- J8: RA6 - MCL_TGT összekötésével az eredeit firmvare -vel kompatibilis.
- J9: RC6 - WP összekötésével az eredeit firmvare -vel kompatibilis.
(#) tango51 hozzászólása Dec 14, 2023 /
 
Üdv. Sziasztok. Nemrég vettem egy pickit2-öt. Több kérdésem is lenne vele kapcsolatban. Ha a VPP-hez beteszem a pipát miért nem ad ki a csatin feszültséget. A VDD mérhetö. A 12f675-öt felismeri rögtön, viszont a 16f628-at nem. A 12f675-be programot is tudok tölteni. A 16f628-bol kettö is van, egyiket sem ismeri fel. Viszont a Watt féle lpt portos égetövel gond nélkül felismeri, söt az egyikbe program is van, ami müködik is. Válaszokat elre is köszönöm.
(#) Bakman válasza tango51 hozzászólására (») Dec 14, 2023 /
 
Mutass egy képet arról, milyen hibaüzenetet ír ki.
(#) tango51 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 14, 2023 /
 
No device found. Képet késöbb tudok.

Pickit2.jpg
    
(#) Hp41C válasza tango51 hozzászólására (») Dec 14, 2023 /
 
Hogyan kötötted össze a PICkit2 a 16F628 -cak? A PGM lábra mit kötöttél? Melyik programozási belépést választottad?

A PGM lábat a Vss -re kell húzni. Ha nem ismeri fel a hagyományos programozási módba lépéssel, még működhet a "Use Vpp first rogramming entry" móddal.
(#) tango51 válasza tango51 hozzászólására (») Dec 14, 2023 /
 
A 18f1320-at sem ismeri fel. A 12f675-öt továbbra is. Mi lehet a gond vele?
(#) tango51 válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 14, 2023 /
 
Köszi. Holnap kiprobálom.
Következő: »»   211 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem