Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Pickit2 továbbfejlesztése
Lapozás: OK   4 / 22
(#) Hp41C válasza mps hozzászólására (») Aug 22, 2013 /
 
Sziasztok!
A 18F4550 -es rajzon a CCP1 és a CCP2 sajnos össze van cserélve...
Egy újabb lehetőséggel bővült a tárház. Sajnos csak a 40 - 44 lábú 18F4450 -es verzión lesz használható. DDS függvénygenerátor: 1 ciklus 1us, így alakhú megjelenítéshez kb. 50kHz -ig használható...
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
És sokak kérésére: 1-Wire master kezelés... Egy DS1820 ROM azonosító kiolvasása.
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2013
(#) kissi válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Mikor publikálod, így csak "csigázod a fantáziánkat" ?!
Gratulálok az újabb remek implementációért! !
Van még hely a PIC-ben ?!
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2013
(#) Hp41C válasza kissi hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Szia!
A tervemben még van három funkció és a 1-Wire Search ROM. Most is kaptam egy újabb ötletet... Meg az a fránya leírás... Sajnos egy kicsit lassabban megy, mint gondoltam, pedig a furatszerelt őspéldányán könnyű a változtatás - ugyanis próbapanelen van felépítve...
(#) kissi válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Idézet:
„Sajnos egy kicsit lassabban megy, mint gondoltam”
Szerintem nagyon jól haladsz vele, rengeteg dolgot át kellett ezzel kapcsolatban gondolnod ( és szerintem nem csak ezzel foglalkozol )!
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2013
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
A ROM Search már megy is.
(#) ktamas66 válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Szia!
Nagyon tetszik a fejlesztésed, én is megpróbálkoznék a nyáktervezéssel, csak nem látom át tisztán a csatlakozók csoportosítását (van amelyik csak jumper J4, J10?, J5?). Mennyire lehet ezeket egybeszervezni (egyéb bővítőkártyák csatlakozásai)? Kellenek-e ekkora FET-ek?
Én egy Serial Analyzert terveztem, elég sok hely maradt rajta (szabványos pickit méret), és csak egy oldalas. Pl. az ebben levő FET-ek nem jók?

DSC00932.JPG
    
(#) Hp41C válasza ktamas66 hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Szia!
Melyikre gondoltál?
J1 belső ICSP. J2: USB. J3 Target ICSP. J4: EEProm típus kiválasztása. J5: bemérés idejére, hogy Q4 ne pukkadjon meg azonnal. J6: MCLR felhúzás a cél rendszerre. J7 + J71 + J72: EEProm bővítő segédkártya csatlakozása. J8 és J9 firmware verziók eltérő bekötései miatt kellenek. Ha valaki csak a bővített verziót szeretné, a 2.50.xx összeköttetéseket kell csak megvalósítani. J10 már megszünt. A nagysebességű (belső egységet felhasználó) uart már működik. J10/3 - PIC 5. lába, J10/1 - egy nem invertáló komparátor kimenetére megy (egy ellenálláson keresztül) és felhúzó ellenálláson keresztül a +5V -ra, ha nyitott kollektoros/nyelőelektródás a kimenet. A komparátor 1.4V -nál komparál. A + bemenete a PIC 4. lába. Sajnos az MCP6002 nem elég gyors. Ötlet: a Vdd szabályzás megy TLC272 -vel is, ami elég gyors az uart átvitelhez.
Alkatrészeknél az könnyű beszerezhetőség volt a szempont (már közel 3 éve). Persze az eredeti típusok is használhatók.
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2013
(#) ktamas66 válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Húúú!
Amit értek: J1: ICSP, J2: USB, J3: ICSP ki 7 érintkező a 7-dik az ICSPAUX2 ami a J8-on átkötve RA5, J8 másik átkötés RB8-MCLR_TGT ezek fixek (nem kell bontható), J9 nem kell RC6-WP fix, J5 ónpacás átkötés.
A J10 nem kell, a 3 lába menne RA3-ra, de mivel J9 fix mindegy, 1 láb RC7 ahova kell egy ellenállás majd a komparátor kimenete, aminek a + bemenete RA2 a - ellenállásosztó 1,4V-ra (ez lehet mondjuk MCP6541 is, vagy hasonló?). Ezt azért le kellene rajzolni a félreértések miatt.
A I2C-s résznél muszáj, két 512-vel tervezni, vagy elég csak a 24FC1025-re, mert akkor J4-sem kell? A J7 gyakorlatilag egy öcsipanel csati, amit rá lehet dugni a pickitre, vagy inkább hagyjak helyet még egy memóriának, ha szükséges (két 24FC1025).
A J11 a D/A átalakító kimenete, ami csak két tüske mondjuk oldalra.
Ha úgy hozza a szükség az MCP6002-t szétválasztom két 6001-re, mert én nem találtam R-2R létrát, ezért úgy gondoltam ellenállásokból lesznek, ami viszont sok helyet foglal így átkerül a másik oldalra.
A 44 lábú PIC-nek más a lábszámozása, maradjunk megnevezéseknél.
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2013
(#) Hp41C válasza ktamas66 hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Szia!
18F4550 -es 40 lábú DIP tokos panel már készül... (Köszönet mps -nek.)
I2C memóriák: Az eredeti PICkit2 -ben 2 db 24FC512 volt, de ki lehetett cseréni 2 db 24FC1025 -re. Ez a program 4 db 24FC1025 -t is kezel.
Ha csökkenteni szeretnéd a területet, egy SST25VFxxx (SST25VF064C) SPI memória is alkalmazható, de az 3.6V -os. Kell hozzá egy stabilizátor és egy P-FET -es szintillesztő.
Idézet:
„A J11 a D/A átalakító kimenete, ami csak két tüske mondjuk oldalra.”
Inkább valami biztosabb csatlakozó...
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2013
(#) ktamas66 válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Szia!
Én SMD-re tervezem.
"A 18F4550 -es rajzon a CCP1 és a CCP2 sajnos össze van cserélve..."
Ez az előző rajzra is igaz? Tehát RC2/CCP1 a Vdd_TGT_N, és a RB3/CCP2 a Vdd_TGT_ADJ a helyes?
A J6-nak jumpernek, vagy kapcsolónak kell lenni (tehát ezt használat közben is tudni kell állítani)?
J11 fülhallgató kimenet?
(#) mps válasza ktamas66 hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Szia! Remélem nem gond, hogy én válaszolok.
Ez a rajz (Pk2_18F4550.pdf) helyes, RC1/CCP2=>Vpp_pump; RC2/CCP1=>Vdd_TGT_Adj.
Ami változás még történt, az az, hogy az R41 megszűnt, az R40 pedig a műv. er.-től függően 100K vagy ha nyitott kollektoros/drain-es akkor 1K.
Ha fülhallgató kimenet Jack-et jelent, talán szerencsésebb lenne egy stabilabb csati, mondjuk BNC, jobban is illeszkedik a műszerekhez, szerintem.
Még egy apróság: a DS4-DS41 ledet eredetileg kétszínűre tervezte Hp41C csak én raktam két külön ledet, de a panelt úgy csináltam, hogy mindkét féle bele megy.
(#) Hp41C válasza ktamas66 hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Szia!
J6: Még sohasem használtam zárva. Elhagyható, úgyis a cél rendszeren kell megoldani.
(#) ktamas66 válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Sziasztok!

Megszületett a 0. verzió, kicsit még nyers, de szeretném ha megnéznétek, hogy a kapcsolással minden rendben van-e. Sprint Layout 5.0-ban terveztem, ha valahogy máshogy kell jelezzétek. Mindkét oldal SMD és minden logika ellenére a zöld a felső (az alkatrészekről látszik). Ez az eredeti Pickit méret.
A DA kimenete most 2,5mm jack (még nincs bekötve, mert nem tudom a bekötését), bár gondolkodtam SMA-n is (BNC nem fér bele).

Találtam egy szerintem megfelelő dobozt, ami kb. akkora. Gondolkodom a nyák átalakítására az adott méretre (bár én még egyik pickitemet sem dobozoltam be).
Nem tudom mennyire lehet számítani tömeges utánépítésre (vagy csak rakjuk be egy TicTac-os dobozba ).

Köszi a fáradozást!
(#) mps válasza ktamas66 hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Szia!
Esö ránézésre a vdd_tgt-re kötött led rosz helyen van, ezt én szúrtam el, bocsi, az a vdd_tgt_p-re megy! (A rajzot majd javítom.)
A fetek rosszul vannak bekötve, a bal oldali drain-je megy a jobb oldali source-re és a Vpp pumpának a tápfesze is onnan jön.
A kvarc nem teljesen világos, azon keresztül megy a gnd a +V_tgt-re(ami most ugyan rossz)?
A Vdd szűrése (10u/100n) nagyon hosszan van bekötve, mintha ott sem lenne (bal alul a kék led mellett).
Jó picike lesz
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2013
(#) mps válasza mps hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Itt Vdd_TGT led miatt a módosított rajz.
Ezen meg van cserélve a műveleti erősítők két része, mert így egyszerűbb, rövidebb lett a huzalozás.
Azért ez sem tekinthető 100%-osnak, még folynak a tesztek!
(#) watt válasza mps hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Nekem furcsa, hogy kipróbálatlan terveket tesztek fel. Az nem elég, hogy más is átnézi, mert ő is tévedhet, ráadásul, ha valaki komolyan át akarja nézni, annyi erővel meg is tervezheti. Egy biztos, nyáktervet csak kipróbálás után publikálok, és ezt ajánlom másoknak is.
(#) mps válasza watt hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
A furatszerelt változat itt van az orrom előtt, működik. Az alapján jelentős változtatás csak a ccp1-2 csere volt és két jumper fixre kötése. A nyákot ezért nem is tettem fel még, bár működik és a változtatások egyszerűen módosíthatók, de meg akarom majd csinálni a véglegest is, ezen kívül alapvetően Hp41C munkája az Ő joga a publikálás, a rajzot csak segítségnek raktam fel, valamint nehogy valaki a nem teljesen jó szerint megcsinálja. Amúgy meg teljesen igazad van
(#) ktamas66 válasza mps hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Szia!

Köszi szépen az észrevételeket, javítottam az adott részeket.
watt-nak igaza van, lehetne tesztelni az áramkört (bár remélem aki megtalálja a tervet, el is olvassa a hozzászólást). Meg is építeném az első verziót, de nem tudom hogyan teszteljük.
Szívesen elküldöm elküldöm a megadott címre, hogy felprogramozhassátok és teszteljétek.
Nem tudom ilyen szempontból a program mennyire publikus.
(#) mps válasza ktamas66 hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Szia! Még várj a megépítéssel. Előbb legyen vége az alapos teszteknek. A furatos változaton könnyebb módosítani ha esetleg kell.
(#) Hp41C válasza ktamas66 hozzászólására (») Aug 30, 2013 /
 
Szia!
Előre mondom, hogy nem volt időm átnézni. Egy javaslatom lenne első ránézésre: Ki kellene használni a 44 lábú változatok különálló programozási lábait, azokra kötni a belső ICSP csatlakozót. Ld. Adatlap 25.9.
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
Sajnos a dedikált ICSP port törlés után tiltott. A beslő ICSP vezetékei maradjanak a MCLR, RB7 és BR6 lábakon.
(#) ktamas66 válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
Szia!

Most megépítem az mps-től kapott utolsó verziót. Vannak olyan hibák amik úgyis csak megépítéskor derül ki (alkatrész rajz rossz, elhelyezés). A tapasztalatokból majd születhet egy már sokkal jobban használható.
Megnéznétek nekem, hogy a helyettesítő SMD alkatrészek megfelelőek-e:
BC557 -> MMBT3906 (szerintem ugyan az, kis CEsat)
BC640 -> BC807
BC547 -> BC847
BC635 -> 2N2222 talán ez a legkritikusabb, vagy legyen fet SI2306?
BS170 -> 2N7002
Ilyen alkatrészeim vannak itthon.
A nyák már megvan, minden alkatrésznek helye van, de:
A D6 zénernek szerintem semmi értelme 5,6V fölött védi a bemeneti dióda, alatta csak rontja a mérést (ha jól értelmezem a működést).
Tényleg kell a Vusb-re a két 470nF?
Az R37 mennyi legyen elsőre?
Két 24FC1025-öt vettem, beültessem mind a kettőt?

Gondoltam írok egy kis programot ami villogtatja a RC6-on a ledet, és egy számlálót futtat a D porton (fűrész), amivel tesztelhetem, hogy egyáltalán működik-e, de ha van valami hasonlód megköszönném. Aztán elküldöm hozzád, hogy alaposabban letesztelhesd.
(#) mps válasza ktamas66 hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
A Vusb-n a két kondi csak azért van, mert az egyik smd a másik lábasjószág', mivel nem hagy a kicad bekötni más alkatrészt vagy máshogy a nyákon mint a kapcsolási rajzon.
Nálam most a BC635 helyett egy BC327 van betéve (Ez volt itthon.) de a kisebb teljesítmény/áram ellenére teszi a dolgát.
A zenerre írtam priviben már, hogy nem fontos.
A BC640 helyett tökéletes a BC807, a pnp-k helyett is mindenhová. Az npn-ek helyett mehet a BC817-is.
(#) Hp41C válasza ktamas66 hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
Szia!
Fontossági sorrendben:
Vusb: Tényleg kell a 470nF Low ESR kerámia vagy tantál kondenzátor.
R37: Csak a portok védelmére van, 470 Ohm -mal megy a 115200 baud (de még nagyobb is).
24FC1025: A2 lábakat +5V -ra kell kötni. A 24FC512 esetén pedig 0V -ra. Ezért van a tervben a J4 jumper.
BC640, BC557 helyett MMBT3906 - Az eredetiben is ez van.
BC547 helyett MMBT3904 van az eredetiben, ide szinte minden NPN jó, min. 40V Ucemax kell.
D6 zének egyértelműen nem kell. Amíg a Zener mérést próbáltam, bizonyos beállítás mellett sikerült a Vpp -re 30-35V -ot is mérnem...
Teszprogram: Mindenféle programot lehet írni az egyes funkciókra. A rajzomban azért szerepeltek a J8 és J9 jumperek, hogy a 2.32.xx állásban a gyári firmware -vel ki lehessen próbálni a kapcsolást. Ha ezeket a "jumperállásokat" meg lehet oldani a panelen (Pl. 0 Ohm ellenállás, R37 későbbi beforrasztása, stb.), akkor a gyári firmware a legtökéletesebb teszprogram.
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2013
(#) ktamas66 válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
Szia!
Köszi a válaszokat. A nyáktervben J8, J9 meg sem lett valósítva, csak a FW2.50.xx rész van fixen bekötve. A J4 sincs, ezért csak 24FC1025-öt fogad. Azt szerettem volna tudni, hogy jelenleg ebből 1 vagy 2 darab kell a működéshez.
(#) Hp41C válasza ktamas66 hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
Szia! Nemcsak 1, nemcsak 2, hanem max 4. db 24FC1025 is kezelhető... De ezt már írtam a J7 + J71 + J72 kapcsán.
(#) ktamas66 válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
OK, de az alappanelen 2 hely van ( + 2-vel bővíthető). Ha a jelenlegi FW-t két 512-re fejleszted, akkor jelenleg elég lehet 1 db-ot beforrasztani ( és majd később ha kell a másodikat), vagy legyen egyből mindkettő? Ha csak egy kell akkor melyik címre?
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2013
(#) Hp41C válasza ktamas66 hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
Nem értem, hogy nem érted...
A program sokkal rugalmasabb, mint gondolod... Mehet 1, 2, 4, 8 db 24FC512 -vel, de mehet 1, 2, 4 db 24FC1025 -tel is. Ha lenne, mehetne 1 vagy 2 db 24FC2048 -cal esetleg 1db 24FC4096 -tal. Ezenkívül mehetne 64kbyte -tól 16Mbyte -ig SPI memóriával. Kinek-kinek igénye, kapcsolása, pénze szerint.
(#) ktamas66 válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
Szia!
Terveztem egy nyákot a pickit módosításokhoz (sok mindent kérdeztem előzőekben).
Miután watt felvetette, hogy ne tegyek közzé tesztverziókat privátban folytattam eszmecserét mps sorstársammal (jelezte, hogy Te nem vagy pár napig). Maholnap elkészül a tesztverzió, és arra gondoltam az alapvető működési tesztek után elküldeném valamelyikőtöknek, akinek van programja hozzá, hogy alaposabban letesztelje.
Jelenleg itt tartok: kép

Tehát a kérdés az, hogy a program jelenlegi állapotában beforrasszam-e minkét memóriát, és ha nem akkor hova.
Következő: »»   4 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem