Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Általános mélynyomós kérdések, problémák
Lapozás: OK   5 / 5
(#) jakec hozzászólása Aug 1, 2014 /
 
Szeretnék épiteni egy subot, kinéztem egy PY-BL300A10 tipusú hangszorót!
Elképzelésem, egy 70 Litres doboz, mely két részből áll. A két részt egy fal választja el, melyben a hangszoró van felfogatva valamelyik irányban. A doboz hátsó részére(a hangszóró hátsó része) tennék egy 70 mm átmérőjű reflexcsövet x mélységig. A doboz első(a hangszóró szemből) zárva hagynám.
Igazából ez egy 3 hónapos projektem volt anno 6 évvel ezelőtt, de egy "gyenge" BlueTech hangszóró miatt kettévágtam a dobozt és csináltam két darab hangfalat magas és középmagas sugárzóval, útváltóval ellátva.
Szükséges és hobbi számomra a hangfalépítés, de tanácsokat kérnék tőletek, köszönet!
(#) dB_Thunder válasza jakec hozzászólására (») Aug 1, 2014 / 1
 
Nem biztos hogy egy negyedrendű bandpass-szal kellene kezdened, mikor az általános összefüggéseket sem ismered. Mert úgy nem fog menni, hogy hasraütéssel kitalálsz egy térfogatot, majd belehajítasz egy szimpatikus hangszórót!
Egy jó tanács mielőtt nekiállsz dobozt összerakni: Tanulj, számolj, elemezz!
(#) jakec válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 1, 2014 /
 
Elfogadom a tanácsod, esetleg valami linket, könyvet, szakterület elsajátító leírást tudnál küldeni?
(#) dB_Thunder válasza jakec hozzászólására (») Aug 1, 2014 /
 
Weboldalamon (is) megtalálod a Hangdobozépítés c. könyvet, az az alapja mindenek.
(#) Inhouse válasza jakec hozzászólására (») Aug 2, 2014 /
 
Ahogy írták is, elsőre vagy zárt, vagy reflex doboz. A bandpass külön állatfajta...már az előzőekhez sem árt egy program a méretezéshez. Pl. a WinIsd
(#) jakec hozzászólása Aug 3, 2014 /
 
Kicsit akkor visszamegyek az elejére!
Szerintetek melyik hangszórót érdemesebb felhasználni? Nem vagyok nagyravágyó 50-300 hz elég ha dolgozik!

T.L.S.
Rockford S1 412
Pioneer ts w252f

Egyszerű vélemény kérnék, hogy ki melyiket ajánlja és miért! köszönet
(#) jakec hozzászólása Aug 3, 2014 /
 
Még bejött két hangszóró, ami megfelelne árba!

Ez az egyik
Másik
(#) Inhouse válasza jakec hozzászólására (») Aug 4, 2014 /
 
Nehéz dió ez.
Neked kell, hogy tetsszen a hangja. Ha adott egy kész mélynyomó és az autóban a rendszer, akkor csak be kell kötni és hallgatni, amelyik teszik, megvenni.
Ha te építed a dobozt (egy úgy látom használt hangszóróhoz), akkor sokismeretlenes az egyenlet. Nem tudni melyikhez lehet olyan dobozt alkotni, amivel meg leszel elégedve, egyáltalán meg tudod-e hozzá csinálni azt a dobozt...a használt cuccok sem biztos, hogy 100%-osak.
Mindazonáltal a Rockford és a Pioneer nem lehet olyan rossz, a többit talán sosem láttam.
Minél csicsásabb egy hangszóró, annál esélyesebb arra, hogy a design beelőzte a hangzásra áldozott erőfeszítéseket.
(#) pinyó39 válasza jakec hozzászólására (») Aug 4, 2014 /
 
Ez a konkrét PIO, merevített kalaptartóra való.
(#) hixy11 hozzászólása Aug 15, 2014 /
 
Üdv!
Egy ládát szeretnék építeni ehhez a hangszóróhoz : Bővebben: Link öteletek?
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2014
(#) Inhouse válasza hixy11 hozzászólására (») Aug 16, 2014 /
 
Ez az a típusú hangszóró, ahol a design megölte a funkciót...szerintem.
(#) hangtechnikamc hozzászólása Nov 10, 2015 /
 
Máma mikor befejeztem a hangfalam hibályát arra lettem figyelmes hogy valami kattog. Megnézem...
A:: mélyhangsugárzó!!!!!! Pfreaked edig elöbb még szólt!!! lehet hogy a túl sok basszus vagy a hangváltó a hibás,de nem tudom elhinni hogy a drága 25cm 1000watt-os mélynyomóm tönkrement!!!!!
Remélem nem az a hiba mert akkor nagy munka lesz azt kicserélni!!!
Lehet hogy az erősítő halt meg?
(#) hangtechnikamc válasza hangtechnikamc hozzászólására (») Nov 11, 2015 /
 
Rájöttem mi a bajj de a segítséget köszönöm.
Ha hangváltó halt be a mélynyomóval semmi gond csak a hangváltó
Amúgy nem a mélynyonó kattogot hanem a doboz
Már megerősitettem
(#) Apa1992 hozzászólása Okt 14, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok hogy, van egy mély hangszóróm azt szeretném rákötni egy Lepy LP-838 típusú 2.1 és kis erősítőre, de a super bass részére. Már próbáltam de a tapasztalatom az lett, hogy amikor rákötöttem és rátekertem picit a super bass rész akkor nagyon meg mozgatta a hangszórót és nagyon bután szólt igazából, rá sem tudtam tekerni a bass részt! Egyébként a mély hangszóró egy 8 ohm-os 50W -os mély. Mit lehetne csinálni, hogy szépen szóljon és nyomja is azt a mélyet .
Köszönöm előre is a válaszokat!
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) Gafly válasza Apa1992 hozzászólására (») Okt 14, 2017 /
 
Idézet:
„mit lehetne csinálni hogy szépen szóljon és nyomja is azt a mélyet”

Esetleg egy doboz?
Csupaszon tényleg nagyon mozog, és hülye hangja van...
(#) ferci válasza Apa1992 hozzászólására (») Okt 14, 2017 /
 
HA tényleg doboz nélkül van, úgy felesleges és nem is szabad próbálkozni - oda ilyen hangszórónál és erre a frekire rendesen méretezett doboz kell.
(#) Apa1992 hozzászólása Okt 26, 2017 /
 
Persze nem vagyok annyira szellemi !!!Dobozban van a mély sugárzó
Csak nem tudom hogy lehet megoldani a problémát.Mert venni nem szeretnék másik mélyt.
Következő: »»   5 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem