Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Coilgun
 
Témaindító: a1356, idő: Márc 11, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   24 / 24
(#) Csongi_ hozzászólása Ápr 26, 2014 /
 
Udv! Beszereztem egy SKKT 57/12-es tiriztor modult. A kondikat 230V-os halozati feszultsegrol toltom. Egy kapcsolas kellene amivel errol a feszultsegrol be tudom gyujtani a tirisztort, es nem hal meg utana.

Koszonom!
(#) alfa007 válasza kristof889 hozzászólására (») Ápr 26, 2014 /
 
Halli.

16V túl alacsony. Ha a működési elvét akarod megérteni, érdemes 50V, és 50-60ezer µF-s kondibankot készíteni. A töltő pedig 220/42V hálózati + dióda híd.
(#) alfa007 válasza Csongi_ hozzászólására (») Ápr 26, 2014 /
 
Helló.
Ez egy elég erős tirisztor.
Töltést érdemes 220/220V-s trafó intézni.
Meg találtam a tirisztor adatlapját.:Bővebben: Link
Ügyelni kell hogy a gate min 3V és max 150mA-t(foly.) kapjon.
A tirisztor begyújtásara ezt az oldalt ajánlom.:http://coilgun.info/mark4/schematic.htm
A gate ellenállás mértékét ki kell számolni!
(#) Csongi_ válasza alfa007 hozzászólására (») Ápr 26, 2014 / 1
 
Ha a tirisztor gare-jere nem engedek 150mA-nel tobbet, akkor ugye nem megy tonkre? Nem szeretnem kinyirni, eleg draga. Az ellenallas erteket ohm torvenyevel szamolom majd, ugye? (I=U/R)
(#) alfa007 válasza Csongi_ hozzászólására (») Ápr 27, 2014 /
 
Igaz nem érzéken gate-s tirisztor, tehát pár A-s impulzust még el fog bírni.
Ezen az oldalon nem érzékeny tirisztor van impulzus kapcsolás.
Bővebben: Link
(#) velkey hozzászólása Máj 30, 2015 /
 
Sziasztok!
Ez szerintetek jó lenne egy Coilgunba? A kondibank 350 Voltos lesz és 40000µF nagyjából. Railgunhoz lehet használni egy ilyen feszültségű kondibankot?
Előre is köszi!
(#) Collector válasza velkey hozzászólására (») Máj 31, 2015 /
 
Ekkora tirisztoroknak igen komoly gatemeghajtásra van szükségük, ami nem egyszerű feladat.
(#) velkey válasza Collector hozzászólására (») Máj 31, 2015 /
 
És ez elég erős lenne szerinted? Bővebben: Link
(#) nagym6 válasza velkey hozzászólására (») Máj 31, 2015 /
 
Bocs, hogy beleszólok, nem tudom, de talán a tirisztor kapcsolási sebességnek is lehet szerepe.
(#) Collector válasza velkey hozzászólására (») Máj 31, 2015 /
 
Ez egy kicsit több tervezést igényel, tudni kell a tirisztor karakterisztikáit és a nagyáramú rész paramétereit. Induktivitás, ellenállás. Ezek után lehet tirisztort választani.
(#) alfa007 válasza velkey hozzászólására (») Jún 7, 2015 /
 
Halli. A 350V /40000 µF durván 2.5 kJ. Ez a határ coilgun esetén. Railgun hát a hozzá jó a tirisztor mert ott kondenzátorbank teljes energiája átmegy a rendszeren, mert a coilgun esetén a tekercs ellenállásként viselkedik.
Itt az egyik 4kJ-s coilgun videóm(800V/12000uF)
4 kJ coilgun
A railgun projektem most lett 5 éves, és már 3.5 verzió ami most már működik.
Első teszt sorozat:EMRG 3.5 test 1
Második teszt sorozat: EMRG 3.5 teszt 2
Az elmúlt néhány hétben a kondi bankom fejlesztésével vagyok elfoglalva.
4kJ ről-6kJ ra(800V/18000 uF)
A nagy tirisztorokhoz meg itt gate meghajtó rendszer.

DSCF5112.JPG
    
(#) Collector válasza alfa007 hozzászólására (») Jún 7, 2015 /
 
Idézet:
„mert a coilgun esetén a tekercs ellenállásként viselkedik.”

A tekercs tekercskén működik, épp ez okozza a problémát, hiába nagy kapacitású a kondenzátorbank, nem tud kellő sebességgel kisülni az körben lévő induktivitás miatt. Erre is kell méretezni a tirisztort. Bár ha meg ki tudna, akkor biztosra vehető, hogy a lövedék betelítene, speciális anyagú lövedékekre lenne szükség, hogy fokozni lehessen a kezdősebességet.
(#) kismukk hozzászólása Dec 12, 2016 /
 
Sziasztok!
Van egy Meister Kraft MET 053-2 szögbelövőm, ami hirtelen nem akar működni. Felbontás után az elektromos panelen a C1 kondiról lefolyva annak tövében egy borsónyi fehér anyagot találtam, lecseréltem a kondit, de azóta sem műxik. Kapcsolók, érintkezők elsőre rendben.
Hol keressem tovább a hibát? Mit és hogyan mérjek, mi szokott egy ilyen masinában elromlani?
(#) Bakman válasza kismukk hozzászólására (») Dec 12, 2016 /
 
Túl sok alkatrész nincs benne, műszerrel körbe lehet mérni mindent, kivéve az IC-t és a tirisztort. Én a tápkábellel és a tekerccsel kezdeném.
(#) kismukk válasza Bakman hozzászólására (») Dec 12, 2016 /
 
Tápkábel ahol bemegy a 220V? a billenőkapcsolónál? Ezt csak külsőleg néztem, sérülés nincs rajta, de most megnézem, tényleg átmegy-e rajta áram...
(#) kismukk válasza Bakman hozzászólására (») Dec 12, 2016 /
 
Billenőkapcsolón megy az áram, tekercs is OK. Ellenállások is rendben.
Hanem, a D1 dióda fordítva engedi át az áramot (teljesen amatőr módon gondolva...), mert a multiméter piros végét a dióda ezüstös lábához (ez a negatív) érintve átbocsátja, holott fordítva kellene, ugye. Szóval, cserélhetem a diódát?
(#) kismukk válasza kismukk hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Kicseréltem a diódát. Sajnos, továbbra sem működik....
Vannak apró kondenzátorok, azokat nem tudom bemérni, úgy tudom, ahhoz valami spéci mérőműszer szükséges. Az IC-t és a tirisztort szintén nem tudom mérni...
(#) laci19922 hozzászólása Okt 2, 2017 /
 
Csak gondoltam be troll-kodok néhány témába csak hogy ne legyen lezárva.
Hogyha megállapítottuk hogy a coilgun-nak 5% os a hatásfoka, nem-e javítana rajta ha hosszabb időn át adnánk a lövedéknek a gyorsítást?
Pl.: egy ovális kör pályán ? természetesen ebben az esetben nem lehet kondenzátort töltögetni, de nincs is rá szűkség van van ennek más neve ? (az elektron\részecske gyorsítón kívül)
Bár nehéz volna tartani a fegyvert az biztos viszont olcsóbb persze itt a kettő félkör acélból való legyártása okozna gondot.
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2017
(#) alfa007 válasza laci19922 hozzászólására (») Okt 8, 2017 /
 
A lövedék jobb gyorsítására többszegmenses rendszer kell...
Körpályás gyorsítás hmm nem lehetetten, de meg oldató nagy áram optokapus solenoild tekercsekkel.
Itt akkor a lövedéknek acél golyónak kell lenni. A körpálya kialakítás hengeres csőhajlítóval meg oldható. itt a lövedék kiengedése a kritikus lp a körpálya egy részét meg csinálni csapóajtós rendszerré.
Mivel ha egy 15g-s golyó elérheti a 150m/s-t(ez a hangsebesség 40%-a) ebben az esetben, és
egy pl 1m átméret, akkor a golyó centripetális tömeg elérheti a 15-20 kg-t is ez pár száz J kinetikai energia...
a gyorsító rendszert szétrázná a lövedék, tehát le kell rögzíteni..
(#) erbe válasza alfa007 hozzászólására (») Okt 8, 2017 /
 
Miből készülne a körkörös csőrendszer, ami nem mágnesezhető, nem keletkezik benne örvényáram és kibírja az X km/sec-mal száguldozó acélgolyót?
(#) laci19922 válasza alfa007 hozzászólására (») Okt 10, 2017 /
 
Igen nekem is a golyó kiengedése okoz a legnagyobb gondot még 1 grammos golyó is, ha nem elég erős a csapóajtó azt kinyitja magától egy bizonyos sebességnél.
Szóval szerintem a csapóajtó kialakítása a legnagyobb probléma.
(#) laci19922 válasza erbe hozzászólására (») Okt 10, 2017 /
 
Ezért nem teljes körrel gondoltam hanem műanyag gyorsítócső és arra megfelelően csatlakoztatott 2x180 fokos acél cső ívvel.
Szerintem a legnagyobb gondot a csőben keletkező túlnyomás ami a golyó előtt jönne létre és a vákuum ami meg mögötte okozná.(bár ez vákuumozással, vagy kis lyukak fúrásával megoldható volna,de ez gyengítené a fegyvert)
(#) Collector válasza laci19922 hozzászólására (») Okt 10, 2017 /
 
Ennek akkor látnám értelmét, ha elvetnénk a rendes coilgunos 1 szolenoidos kialakítást és olyan gyorsítás lenne, mint a Tokamak fúziós reaktoroknál, azaz egy körkörös forgó mágneses tér. Ehhez elég lenne egy frekvenciaváltó amit fokozatosan felfelé állítva a golyó egyre gyorsulna. Kis méretben egyszerűen megépíthető, a csapóajtót inerciálisra készíteném el, azaz egy adott sebességnél automatikusan kiengedné a golyót.
(#) laci19922 válasza Collector hozzászólására (») Okt 10, 2017 /
 
Ezt nem tudom értelmezni "csapóajtót inerciálisra készíteném el" biztos vagy benne hogy jó szót alkalmaztál?
A terv maga hogy az ajtó magától nyíljon ki, ha a lövedék eléri a megfelelő kinetikus energiát és így "kinyissa magának" gondot jelenthet.(a fegyver hamarabb elsülhetne mint azt várná az ember vagy épp letér a pályáról a lövedék)
Én a lövedék helyzete alapján nyitnám ki a csapóajtót miután az elhagyta azt, így viszonylag több ideje lenne felcsapódni vagy épp oldalra kitérni.(bár még így se sok)
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2017
(#) alfa007 válasza laci19922 hozzászólására (») Okt 14, 2017 / 1
 
Az inercionállis szóra rákerestem...Bővebben: Link
azaz egy automatikus tehetetlenségi rendszerű valami..
A Tokamak-s mágneses tér jó ötlet, de csak nem tudni hogy kezeli a pár femtogrammnál nehezebb anyagokat...de most nem tudok már ilyesmivel foglalkozni.

Jelenleg most nem tudok tervező módba kapcsolni, az agyam mert kreatívba van és mással is szeretnék foglalkozni...
(#) Zsarka válasza kismukk hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Egyszer régen volt egy hasonló problémám . Műszerrel minden ok ,DE amikor elkeseredve szétszedtem a tekercset az bizony meg volt törve. Műszerrel ugyan mutatott valamit de nem volt rendes kontaktus , Áttekertem és beindult a dolog .
Következő: »»   24 / 24
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem