Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos vízkőmentesítő
 
Témaindító: onorbert, idő: Jan 12, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   14 / 28
(#) dbase válasza ezermester1 hozzászólására (») Júl 9, 2010 /
 
Ezt én is irtam már, hogy nyitott kondenzátor azaz antenna.
(#) poros hozzászólása Júl 19, 2010 /
 
Sziasztok. Meg építetem én is az oldalon levő kapcsolást . Úgy néz ki működik, legalábbis oszcilloszkópon látni a különböző frekvenciájú négyszög jeleket. Csupán az nem világos számomra a csőre tekerendő vezetéket . Egymás mellé, vagy egymás után kell tekerni? A tekerés iránya amint olvastam nem meghatározó.
(#) vicsys válasza poros hozzászólására (») Júl 19, 2010 /
 
Itt megtalálod a kapcsrajzon: Bővebben: Link
(#) poros válasza vicsys hozzászólására (») Júl 19, 2010 /
 
Köszönöm .
(#) gagyilovag válasza djzorro hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Lehet benéztem valamit,de a 3db dióda bekötése a rajzon nem fordítva volna jó?
szerintem igen.
(#) Rumcájsz hozzászólása Aug 31, 2010 /
 
Most őszintén!
Ez a készülék ér valamit vagy olyan mint a kalmopirin ami minden betegségre jó?
(#) gagyilovag válasza Rumcájsz hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
szerintem ér,van ismerősöm akinek igen bevált,és erre a változatra is azt írja aki megépítette,hogy jó.
Valószínüleg én is megépítem!

Valaki válaszólna a diódás kérdésemre?

Már vagy 15 éve foglalkoztam utoljára elektronikával hobbi szinten,de igen sokat felejtettem azóta.

(#) szilva válasza gagyilovag hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Épp most ázik a vaskloridban a panel egy munkatársam kérésére. Én is szkeptikus vagyok, de sokak szerint működik a dolog, majd ő kipróbálja.

A diódák szerintem jól vannak a rajzon, nyitóirányban állnak, kb. 1.8V-ra emelik a 10k alján lévő feszültséget.

A betett képből kiszedtem a panelrajzot és kicsit pofoztam, hogy "lézer-kompatibilis" legyen.
(#) Rumcájsz válasza gagyilovag hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
Köszönöm a válaszodat! És az ismerősödnél ez miben nyilvánult meg? Egyszerűen csak rámondta hogy ér, vagy volt valami látszata is?
(#) gagyilovag válasza Rumcájsz hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
Nem szorulnak a csapok,és ami kicsapódik vízkő,az könnyen letörőlhető,nem kell vízkőoldóval fújkálni,hogy lejöjjön.(Náluk igen kemény a víz)Plusz fűtésrendszerre is rákötötte,mert voltak problémák(könyök,teljesen elvízkövesedett,és nem ment a fűtés egyes körökbe,stb)
Szereltek csöveket(fűtésátalakítás,stb),és nem volt lerakódva a vízkő benne,úgy mint a beüzemelése előtt
Na persze időbe telt mire letisztult a rendszer.
Nekik flodravin van felszerelve.
Úgyhogy szerintem megér egy misét!
(#) Ckó hozzászólása Nov 9, 2010 1 /
 
Sziasztok!
De nagy a csend a topikban! Már nincsen vízkő?
Üdv.:Ckó
(#) Ckó hozzászólása Jan 11, 2011 1 /
 
Sziasztok!
Na gyerekek ez a topik jó leállt, pedig a vízkő tovább dolgozik. Vagy várjátok a megépített klütyük hatását.l
Üdv.:Ckó
(#) xerox66 hozzászólása Jan 12, 2011 /
 
Sziasztok!
Megépítettem a vízkőmentesítő készüléket a djzorro féle kapcsolást,működik de Vicsys videóján kétféle üzemmód hallható először lüktető sípolás utána meg lassan emelkedik a frekvencia aztán meg visszafelé skáláz.
Az enyém ha rákapcsolom a feszt legtöbbször a lüktető sípolás indul el de nagy ritkán néha elindul a lassú frekvencia emelkedés és süllyedés,a kérdésem az lenne hogy hogyan kellene működnie ennek a dolognak.
(#) Ckó hozzászólása Jan 21, 2011 /
 
Szia Xerox66!
Ez így jól működik. Szereld fel, aztán egy pár hónap múlva
szemmel is látni fogod a hatását.
Üdv.:Ckó
(#) xerox66 válasza Ckó hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Szia Ckó! Kösz akkor felszerelem. Üdv:xerox66
(#) Lightman hozzászólása Jan 23, 2011 /
 
Sziasztok. Én is megépítettem ezt a kapcsolást, kíváncsi vagyok a hatására. A gyors freki változás kb. 3 óráig tart, majd több napos lassú követi. Én foglalkozom vízhálózat szereléssel, és pár helyen találkoztam a Zepter által forgalmazott készülékkel. Hihetetlen, de több tíz éves horganyzott vascső belseje tiszta volt, mintha akkor szerelték volna be. Én láttam a hatását, mint sok más vizes kolléga. Amiben más a Zepter-es készülék, hogy ott a tekercsek végei össze vannak kötve. Most egy ilyen masinára vadászok, hogy a kapcsolását, az áramkörét meg tudjam vizsgálni. Ha lesz valami, ide beírom.
(#) mizo válasza Lightman hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Sziasztok!
Én nem nagyon hittem benne addig, amíg csapágy cserekor meg nem láttam a mosógépem fűtőszálát. Olyan tiszta (vízkőmentes) volt, mintha akkor hozták volna ki a gyárból. A jól megépített készülék egészen biztosan működik.
(#) Inhouse válasza mizo hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Van egy új rajz, az elektrotanyán is felmerült a téma.

elektrotanya H2O.pdf itt már folyik áram a vezetékből készült tekercsen!

Üdv
Inhouse
(#) klimás56 hozzászólása Feb 13, 2011 /
 
Sziasztok! Olvasgattam pro és kontra a véleményeket.
Itt Bővebben: Link van egy vizsgálati jegyzőköny, ha valaki le tudja fordítani , talán van benne hasznos infó.
(#) TAKLACO válasza Lightman hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Akovetkezo http://www.flajzar.cz/dum-a-zahrada-1/odstranovac-vodniho-kamene-1.htm oldalon van egy olyan keszulek ahol a tekercs vegei ossze vannak kotve.
(#) erbe válasza klimás56 hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Nem gyanús neked az, hogy 2005 augusztus 18 óta nem tudták lefordítani?
Hasznos info van benne. Ha simán elpárolog a víz az edényből, pont ugyanannyi üledék marad vissza. Többféle vizsgálattal, röntgendiffraktorral és sztereomikroszkóppal is, azt állapították meg, hogy a kezelt vízből kiváló üledék más szerkezetben válik ki. Hosszúkás kritályok helyett inkább gömbhöz közelítő aprószemcsés formákban. Kevesebb a szilárdan egymáshoz kapcsolódó kristály.
Ellenben határozottan elektromágneses készülékről írnak, amit a vascsőre rátekert szabadvégű drót ugye nem teljesít.
(#) klimás56 válasza erbe hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Nos én azért tettem ide az infót mert a kütyü ellen is meg mellett is vannak vélemények. Mivel tervemben szerepel ilyen szerkentyű beépítése, tájékozódom.
Amit eddig hallottam: többféle üzemelési környezetben is van használatban pontosabban szállodában, családi házban, mindehol pozitív a vélemény.Azaz A vízkő nem tünik el - hova is lenne- hanem sokkal könnyebben letörölhető pl. a csapról, a szita a kifolyóban nem dugul el stb.
Hogy a szerkezet működése mit is csinál a vízkővel, hát ezen vitakozzanak a vegyészek meg a többi tudományos szakemberek.
(#) Csabu82 válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Tisztelt Inhouse!

Érdeklődnék meg építetted e már ezt a kapcsolást? és ami a csőre megy vezeték milyen hosszú, és átmérőjű?
12v dugasz tápról működne?

Válaszodat előre is köszönöm.
(#) Inhouse válasza Csabu82 hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Egy kollégámnak építettem egyet, ő azt mondja sokkal jobb a helyzet, mint volt. Kevesebb a látható lerakódás és könnyebben lejön. Fúrt kútból van vizük.
A leírásban benne volt, hogy milyen vezeték kell hozzá, milyen hosszan tekerve a csőre, és a 2 tekercs között mekkora távolság kell maradjon. Keress rá itt a topicban!

A 12V DC dugasztáp szerintem jó lesz.

Üdv
Inhouse
(#) Coupe29 hozzászólása Feb 24, 2011 /
 
Sziasztok! Szeretnem megkérdezni, hogy aki megépítette a Djzorro által betett rajzot annak a sárga led az egyfolytában világít -e vagy ha nem akkor mi lenne a helyes működés? Nekem egyfolytában világít és nem tudom így rendben van e, míg nem, tudom a biztosan nem szeretném felrakni.

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) enree válasza Ckó hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
Szia!
Végigolvastam az egész topikot és oldalanként változott a véleményem a hozzászólások hatására, aztán a tiedhez érve úgy döntöttem kipróbálom, ennyit megér.
Azonban ha megkérhetlek készítenél egy fényképet a telepített változatodról, amire kíváncsi vagyok;
-víz folyási iránya
-melyik tekercs melyik kivezetéshez tartozik
-tekercsek csévélési irányai
-drót milyensége (sodrott, tömör)
remélem, nem túl nagy kérés. Hiszek az írott szavadnak, és pontosan úgy szeretném kivitelezni, ahogy a tied van.
Remélem, működni fog nekem is!
(#) hbandy hozzászólása Feb 25, 2011 / 2
 
Én is végigolvastam a hozzászólásokat és rögtön eszembe jutott kedvenc egyetemi professzorom egyik írása. Be is szkenneltem a témához kapcsolódó írását...

Lehet csemegézni, fikázni, állást foglalni...
(#) erikabanhidi válasza hbandy hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
Jó és igaz írás, ennek legalább van valóság alapja....
(#) enree válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Szia!

Ezzel kapcsolatban tudnál segíteni, hogy a két jumperrel mit lehet állítani?
Illetve, ha esetleg megépítetted, mik a tapasztalatok?
Köszi.
E.
(#) Inhouse válasza enree hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Ezt nem ismerem. 2 multivibrátor van benne, az egyik modulálja-e a másikat, vagy ne és mennyire....valami ilyesmi lehet a 2 jumper...
Eddig egyet építettem egy kollégámnak, ő meg van elégedve vele.

Üdv
Inhouse
Következő: »»   14 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem