Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » I2C I/O port bővítés: MCP2317, MAX6956
Lapozás: OK   2 / 2
(#) potyo válasza Gruebber hozzászólására (») Márc 20, 2008 /
 
Az I2C alapvetően egy nyákon levő alkatrészek közötti kommunikációra van kitalálva. Minden más alkalmazás a szabvány (nem ajánlás, mert a kettő nem ugyanaz) megerőszakolását jelenti. Nagyobb távolságra van kitalálva az RS485, szimmetrikus csavart érpáron. Ezt pedig nyákon belül nincs értelme használni.

Alapvetően nem az IC-n múlik, hanem azon, hogy mennyi zavart szed össze a környezetből a vezeték.
(#) tmarcell hozzászólása Ápr 20, 2008 /
 
Sziasztok! Egy PIC18F452-re szeretnék rákötni néhány mcp23017-et. A microchip adatlapját átnézve írtam egy próbaprogramot, de se kép, se hang.
Az I2C terén kezdő vagyok. Nagyon hálás lennék, ha valaki egy működő példaprogramot tudna adni PCWH fordítóhoz.
(#) watt válasza tmarcell hozzászólására (») Ápr 21, 2008 /
 
Idézet:
„PCWH fordítóhoz”

Az mi?

Idézet:
„se kép, se hang”

Felhúzó ellenállások megvannak?
Gondolom rövidek az I2C vezetékek(nyák)?
(#) Magor válasza tmarcell hozzászólására (») Ápr 21, 2008 /
 
Szia!

Próbáltad már a mintaprogramokat a Microchip honlapján?

Én azt eléggé jó kiindulási pontnak tartom. Ajánlom a
Bővebben: Link vagy a Bővebben: Link linket.

Egyébként ha elkészül a panelrjaz szívesen felteszem.

Üdv MaGor
(#) potyo válasza tmarcell hozzászólására (») Ápr 21, 2008 /
 
Ajánlom figyelmedbe trudnai hozzászólását és az előzményét: Link
(#) potyo válasza watt hozzászólására (») Ápr 21, 2008 /
 
Idézet:
„Az mi?”


CCS fordító, így már gondolom sejted. De hogy mit akar CCS-el 18F nél, amikor ott a C18, azt már nem tudom.
(#) Husla hozzászólása Dec 18, 2009 /
 
Sziasztok!Segítség kellene...
Rendeltem 20db max6956ost,nem volt olcsó,és nem tudom öket használni.I2C vel kommunikál,de nem tudom összehozni a pic16f877-el.Van valakinek valami ötlete,hol keressem a hibát?A kapcsolás bitos hogy jó...Az oscillátornak mennyire van hozzá köze?Lehet hogy az órajel körül van gond?

Köszönöm elöre is a válaszokat!
(#) potyo válasza Husla hozzászólására (») Dec 18, 2009 /
 
Ennyi információból mégis hogy találjuk ki, hogy mi lehet a hiba?
(#) watt válasza Husla hozzászólására (») Dec 18, 2009 /
 
Egyszerre egyel próbáltad? Ha az megy, akkor lehet feltenni a többit, amíg bírja a vonal! A gyanúm az, hogy bármennyit nem biztos, hogy fel lehet fűzni, de ne rohanjunk ennyire előre, próbáld ki egyel!
(#) Husla válasza watt hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Eddig csak 1el próbáltam,7bites a cimzése(ebböl 3 fix)tehát 16db csatolható egy vonalra.2 napja szenvedek vele,de semmire se haldtam!
(#) watt válasza Husla hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Kapcsolási rajz? Van felhúzó ellenállás? Betartod a protokollt? Esetleg kód, ami jól fel van kommentezve, hogy lássuk szerinted mit kéne ott csinálnia a programnak?
(#) Árpy hozzászólása Márc 12, 2011 /
 
Helló!
Tudtok nekem olyan IC-t ajánlani, ami I2C-n keresztül vezérelhető, meg bír hajtani 6db ilyen fajta relét (Link) és lehetőleg nem túl drága?

Válaszotokat előre is köszönöm,
Arpy
(#) watt válasza Árpy hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
MCP23008 Bővebben: Link (220nettó a chipcad-nél...)
A relé meghajtásához kell még egy-egy tranyó...
(#) Árpy válasza watt hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Köszi!
Végül találtam egy IC-t (PCA9536), ami elbír majd remélhetőleg 1 relé áramát, 1 lábra pedig megy majd 3 relé egy tranzisztoron keresztül, mert azokat úgyis egyszerre kell majd kapcsolni minden esetben, így éppen elégséges a 4 láb. (Viszont ezt az MCP-t megjegyzem, még máskor jól jöhet, mivel elég jó áron van.)
(#) kameleon2 hozzászólása Szept 20, 2011 /
 
Sziasztok! Készül egy áramköröm, ahol kb. 112db LED-et kellene működtetnem 16 lábról. A vezérlő adott, azt nem válthatom ki és nem cserélhetem. I2C alkalmas lehet ennyi információnál? Ha nem, akkor a LED-eket ki kell váltanom LCD-re, de 16 LED akkor is marad, így eleve kevés a 16 láb. Sajnos a méret is kicsi, így a sok tok is gondot jelenthet. Lehet, hogy a fától nem látom az erdőt, biztosan lehet rá megoldás. A LED-ek java része 14 szegmenses kijelző (6db) a többi sima LED. A 6db kijelzőt (3 dupla) tudnám esetleg LCD-re cserélni. Mellékelem miért probléma - képként...
(#) watt válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Folyamatos multiplexelésre nem biztos, hogy elég, bár nem lehetetlen, de ha beteszel egy PIC-et a meghajtásra, akkor a nyers adatok átférnek, 20cm-en belüli hosszon, és a többit a PIC már kipakolja.
Kicsit kevés az infó egyébként, hogy pontos választ lehessen adni. Pl. mit jelent az, hogy a vezérlő adott? Minek a vezérlője és milyen vezérlő?
(#) potyo válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Ha lehet multiplexelni, és még nem kész a panel, akkor Charlieplexing. Ha nem muszáj, biztosan nem hajtanék statikusan ennyit. PIC lábakat egy-egy emitterkövető tranzisztorral megerősíteném és ennyi.

Egyébként I2C is megfelel. MCP23017-nek három címkiválasztó lába van, vagyis maximum 8 chipet fűzhetsz fel, így kaphatsz 8*16=128 kimenetet. De pl. 74HC595-öt, vagy inkább TPIC 6C595N-t is megnézném a helyedben, ezek egyszerűen láncbafűzhetők, nem kell hozzájuk semmi protokoll, és gyorsabban is kezelhetőek.
(#) vilmosd válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
74HC595 esetleg? Nem I2C de mukodik.
(#) CyberLaci hozzászólása Márc 4, 2015 /
 
Sziasztok,

Elég rég volt itt hozzászólás, de talán valaki tud válaszolni.
Raspberry pi-n használok egy mcp23017 i2c-s portbővítőt. Minden tökéletesen működik, 1 apró bosszantó dolog van csak.
Az A bankot beállítom kimenetnek, a B-t nem használom, marad default.
Beállítás: i2cset -y 1 0x21 0x00 0x00
Majd ezután szépen dolgozik is, pl: i2cset -y 1 0x21 0x12 0xFE
De egy idő után (most kb 4 óra), "elfelejti", hogy kimenetre van állítva. Ekkor újra beállítom, hogy kimenet legyen, és megy tovább...
A kapcsolás teljesen egyszerű, a megfelelő lábak vdd-re, gnd-re, és az i2c. Nem használok ellenállást sehol.
Mi lehet a gond, találkozott már valaki ilyen problmával?

köszönöm
(#) Hp41C válasza CyberLaci hozzászólására (») Márc 4, 2015 /
 
Az I2C busz vezérlő jelei nyitott kollektorosak / nyelőelektródásak. Az SDA és az SCL vonalra kellene egy-egy felhúzóellenállás (2k7) a Vdd felé.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2015
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem