Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autóriasztó és központi zár
 
Témaindító: hzsolt77, idő: Jan 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   114 / 164
(#) dokibácsi123456 hozzászólása Jan 4, 2015 /
 
Üdv!

Problémám akadt egy ducattoval és egy boxerral.
Mindkettő kp zár problémás.
A ducato irányítójára nem reagál a zár, viszont bentről sem lehet a lakattal becsukni. Kulccsal csak a sofőr ajtó zárható. bentről "ki lakattal" működteti a rendszert mert hallani , hogy nyitnak a motorok.
Erre ötlet valakinek?

Másik
A boxer csak kulccsal nyit - zár és bentről is lehet nyitni zárni csak az irányítót vesztette el elem jó mindkettőben .

Programozni lehet házilag vagy szervizes?

Köszönöm
(#) Sanyessz hozzászólása Jan 8, 2015 /
 
Helló mindenkinek
Szerintetek mennyire biztonságos egy távirányítóra bízni az autó indítását?
Mennyivel jobban a 2 irányú riasztók? mert árban jóval többek.
(#) orcika70 válasza Sanyessz hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
Egyszer már elindult egy ilyen ötlet, melynek se eleje, se vége nem volt, csak törlés a moderátor közreműködésével.
(#) feca33 hozzászólása Jan 10, 2015 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérnék ...
Golf 3/ 1,6 B/ 1994-es "autó" ...
Szeretném kideríteni a riasztó típusát, képet mellékelek. A kulcsos kapcsolóra semmi reagálás, nincs távirányító (kell hozzá?), az utastérben ultrahangos érzékelők. Ha a csatlakozókat kihúzom, be sem lehet indítani a kocsit. Ötletek? Jó lenne egy leírás, hogy mi is ez ...
(#) feca33 hozzászólása Jan 10, 2015 /
 
Még egy kép ...
(#) SFERIY válasza feca33 hozzászólására (») Jan 10, 2015 /
 
Ez egy CLIPPER nevezetü riasztó ha minden igaz.Ha a két vastag szürke vezetéket összekötöd elméletileg indulni fog.Távirányító kell hozzá.Ígynéz ki.
Leírást túrni kell hozzá a neten valahol.

üdv.
(#) feca33 hozzászólása Jan 10, 2015 /
 
Kezdetnek ez is elég, köszönöm!
Ha valakinek van még infója róla, ne fogja vissza magát!
(#) endibab hozzászólása Jan 13, 2015 /
 
Sziasztok. Remelem tudtok segíteni. A probléma a következő. Spal as 90 riasztót kiszedtem a kocsibol és ezt követően a központi nem zarja (ha kezzel lenyomom a gombot .a távirányító nyitja az ajtokat)az ajtokat+az el.ablak sem ugy mukodik mint előtte.az alap problema az volt hogy a központi nem nyitotta/zarta a ket hatso ajtot.
(#) Inhouse válasza endibab hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Tedd vissza és nézd meg, hogy megy-e vezeték a hátsó ajtókba? Van-e bennük kp zár motor?
(#) peter1995 hozzászólása Jan 15, 2015 /
 
Sziasztok. Spal M5 központi zár vezérlőhöz van valakinek bekötési rajta? Egy AS90 modullal van párosítva, a napokban teljesen meghülyült a riasztó rész lezárás élesítés után random időközönként beriasztott. Ránéztem, hogy mégis mi hogy van kötve aztán tátva maradt a szám. Igaz még csak tanuló vagyok, de autóvillamosságisként szégyelnék ilyet kiadni a kezem közül. Így arra jutottam, hogy újra kötnék mindent mert lehetetlen kibogozni mi, hogy van és a sodrás+szigszalag rátaknyolva nem a legéletszerűbb megoldás... Az AS90-hez találtam rajzot az M5-höz kellene. Köszönöm.
(#) sufni-tunning válasza peter1995 hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
google barátunk ezt taláta, kb 2 percen belül.
Bocs, ha tévedek, de néha a barátunkat kell előbb kérdezni.

Spal M5
(#) Inhouse válasza peter1995 hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
sufni-tuning linkje nálam nem tartalmaz mást, mint egy kis képet a szettről.
Viszont szerintem ez itt egy Spal M5 bekötésije lesz, bár ezt külön nem említik, csak hogy Spal. Érdekes, hogy tényleg nincs a neten szinte semmi infó róla...
Sok variációja nincs szerintem. Gyakorlatilag kap testet (fekete) és +12V-ot (piros). A motorokhoz menő vezetékek csatlakozósak, ott nincs gond. Nagyon úgy néz ki, hogy testet kapcsol, tehát a lila és barna kell felváltva testet kapjon a riasztótól, zárás/nyitás.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2015
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
Akkor a megoldás Ford Galaxy és VW Sharan gyári távirányító tanításához az utókornak:
- kulcsot bedugni a vezető felőli ajtózárba
- 3-szor nyitni kulccsal
- világítani kezd az ajtóban levő LED
- kulcsot kivenni
- a távirányítón a záró gombot nyomva tartva 3-szor gyors egymásutánban megnyomni a nyitó gombot
- gombokat elengedni, villog az ajtóban levő LED
- amikor elaludt, a tanítás befejeződött

Infrással és rádióssal is működik, utólag kiderült, nem fontos a vezető felőlivel csinálni, az utasoldali első ajtóval is menni fog.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2015
(#) sufni-tunning válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
Nekem is kihozza a képet, és ha véletlen valaki rászánja magát, hogy még egyet kattint, akkor a spál oldalra dobja, ahol van három PDF, azok mindegyike az M5-é, csak nem kell lustának lenni.
Vagy egy kicsit keresgélj, vagy inkább vidd el olyanhoz, aki meg is akarja taláni, és be is köti.
nem személyeskedés, de egy kicst zavar, hogy ennyi fáradtságot sem vesztek (tisztelet a kivételnek), hogy legalább a Gugliba rákeressetk, és ha már kap valaki egy kis segítséget, akkor elvárja, hogy az egészet oldjuk meg.
Jó lenne ha egy kicsit (néha) megerőltetnétek magatokat (itt is tisztelet a kivételnek, de sajnos aki a készet akarja és nem akar érte tenniu még néhány kattintást sem, az inkább vigye az autóját szervízbe, ne maga akrja megoldani a problémát)

Hogy ne csak a szám járjon (M5) PDF
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2015
(#) Inhouse válasza sufni-tunning hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
Elég ritka, hogy gyári termék bekötésije fent legyen egy gyári oldalon sajnos. Riasztóknál pláne nincs. A fenti képre kattintva visszadobott a google kereső oldalra, tovább nem néztem. A google-ben kerestem rá én is, a hivatalos spal oldalon elkalandozhattam valamerre, nem jutottam el a megfelelő helyre. A megtalált rajz legalább jó, onnan van.
Kicsit túlpörögted a dolgot, szerintem.
(#) vovozs válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
Visszatérve az M5 központizárhoz... annyira icsa egyszerű, hogy akinek ehez rajz kell, az az egész riasztós részt se látja át, és szerintem ne is fogjon hozzá barkácsolni. Egy minimális rálátás és érzék is kell a villamossághoz elektronikához. Ha nem értem a lényeget akkor a bekötéseket se fogom érteni pl. egy ellenállásos vagy szakadásos központizárvezérlésnél... stb. Látom itt visszamenőleg hogy sokszor olyanok állnak neki beszerelni javítani akki látott már olyan embert, aki látott már forrasztópákát. Túl sok az olyan kezdő akinek nagy az önbizalma, de semmi tudás csak azt várja hogy mondjuk meg, hogy a kék vezetéket kösd a pirosra, ezt a 10 éves lány gyermekem is megcsinálta már az ovodába. Átlátom, kimérem, bekötöm, ha nem müködik akkor kérdezek szakmai kérdést de nem azt hogy a drótot mivel csupaszoljam. Bocsi, csak jön állandóan az email és néha benézek és mindig az alapokon pörögnek itt az emberek, vagy reklámozzák a dolgaikat.
(#) Inhouse válasza vovozs hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
Igen, sokszor nagyobb az önbizalom, mint a tudás, és sajnos sűrű az is, hogy kérdez, próbálunk válaszolni és soha többet nem ír semmit. Ilyen van máshol is. Mégis, hátha segítünk valakinek, ezért lenne ez a fórum. Még ha én is tévedek olykor-olykor...
(#) attilalaki hozzászólása Jan 18, 2015 /
 
Sziasztok!
Lenne egy elég nagy probléma.

Bmw e36 (1993) központi zárja egyik napról a másikra nem nyit, a fő probléma hogy az immot is letiltja és az autó nem indítható.

Kulcsos központi zárról van szó.

Létezhet-e valami módszer arra hogy az immo-t kikerülve beindítható legyen az autó?

üdv. Attila
(#) vovozs válasza attilalaki hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Taratalék kulcs
(#) sufni-tunning válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 18, 2015 / 1
 
Kedves Barátom.
Lehet túlpörögtem, de a következő hozzászóló is megerősít a mondanivalómba, illetve nagyon sokan vannak akik nem néznek utána, csak írnak.
Nálam nem megszokott módon Google chrome van böngészőnek. Az általam belinkelt oldalon elméletileg a kép és alatta egy sávban egy kis téglalap "ugrás az oldalra" (vagy hasonló felirat).
Te legalább megtetted, hogy megnézted, sokan vannak, akik még ennyit sem csinálnak. Sajnos erre pörögtem fel. Te is sokszor válaszolsz és sajnos válasz nem jön, sem, hogy segített, sem hogy nem.
Sajnos itt a baj.

(#) sufni-tunning válasza vovozs hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Ha a tartalék kulcs nem segít, vagy nincs meg, akkor sokat kell majd a neten lógnod, kitalálni a vezérlőben mit kell "kiiktatni" és hogyan, hogy ne tiltson le az indításgátló.
Ha javasolhatom (nem megbántás képpen) inkább vidd el egy elektonikai szerelőhöz, ne autóvillamossági szerelőhöz. Ők is érthetnek hozzá, de szerintem kicsi az esélye.
(#) Tóth G. Péter hozzászólása Jan 19, 2015 /
 
Sziasztok
Valaki tud abban segíteni hogy hogyan lehet irányítót programozni A ccl-002 bicskakulcsos cuccnál?
Egyik kulcs viszi,a másik csak világít,de nem hallom,hogy kattanna a relé.

Köszönöm
(#) vovozs válasza Tóth G. Péter hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Gugli a jó barát.

A modul oldalán lévő nyomógombot megnyomod vagy nyomva tartod és közben a távirányítót megnyomkodod egyiket is másikat is
(#) dokibácsi123456 válasza vovozs hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Emlékeim szerint a fedél alatt van egy jumper vagy nyomógomb és az indítja a programozást.
(#) wraath hozzászólása Jan 21, 2015 /
 
Sziasztok Mindenki! Sürgősen segítségre lenne szükségem. 2000-es évjáratú Volvo S40-ben hol található a központi zár vezérlő egysége? Próbáltam már a google-t is, de nem találtam semmi érdemlegeset. Ha valaki tudna segíteni, esetleg egy képet is mellékelni, azt megköszönném...
(#) december13 hozzászólása Jan 22, 2015 /
 
Sziasztok !

Egy VISION VAE-318-2500 riasztóhoz keresek bekötési rajzot, bármilyen dokumentumot róla.
Tudna valaki segíteni, mert már sokat kerestem a neten, de csak hasonlót találtam , konkrétan erről csak egy orosz nyelvűt. Köszönöm
(#) jdani hozzászólása Jan 29, 2015 /
 
Hali. Van egy kínai központi zár. Van hozzá rajt is. Minden világos. A + és minusz kábel között van egy piros-fekete kábel, aminek a neve Trunk release. Az mi?
(#) zoszka válasza jdani hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Ha lefordítod magyarra... rájössz...
(#) jdani válasza zoszka hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
törzs kiadás.. aha, már értem...
(#) zoszka válasza jdani hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Csomagtér nyitás.
Következő: »»   114 / 164
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem