Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kompozit videó jel, komponens bemenetre
Lapozás: OK   1 / 1
(#) burgdavid hozzászólása Ápr 15, 2008 /
 
Üdv mindenkinek! Olyan probléma állt elő, hogy a digitális fényképezőgépet szeretném a tévére kötni, viszont a tévén csak komponens videóbemenet maradt, 3 RCA aljzattal. Ha az Y ba kötöm a gépet, akkor van kép de csak fekete-fehér. A többi Ypb, Ypr bemeneten nem reagál semmit. Meg lehet úgy oldani, mint az S-Videó jelnél, hogy néhány nF os kondival közösíteni és azt a jelet az összes színcsatornába beküldeni? Vagy felejtős a dolog?

Várom az ötleteket!
(#) ha6pc válasza burgdavid hozzászólására (») Ápr 16, 2008 /
 
Ha az összes színcsatornát közösen vezérled,akkor fekete-fehér képet kapsz.
Ne búsulj,itt a tavasz!
(#) Bonanza02 válasza burgdavid hozzászólására (») Ápr 16, 2008 / 4
 
Én a helyedben kivezetnék a tv-n egy video bemenetet.
Az egyszerűbb vállalkozás.
(#) Feri007 válasza burgdavid hozzászólására (») Ápr 16, 2008 /
 
El sem hiszem, hogy ne lenne SCART bemenet egy TV-n.
Van?

Ja, most olvasom, hogy SCART nem maradt. Hát akkor átkapcsolót kell csinálni.
(#) burgdavid hozzászólása Ápr 16, 2008 / 4
 
Kidrótoztam a SCART csatiből a bemeneteket.
(#) Feri007 válasza burgdavid hozzászólására (») Ápr 16, 2008 /
 
És megveregetted a saját vállad, adtál magadnak pár pontot
(#) szabinyo hozzászólása Ápr 20, 2008 /
 
Sziasztok! Az én problémám pont ennek a fordítottja.
Nekem a DVD-lejátszóm hátlapján van ez a 3db RCA pb, Y Py és én ezekből szeretnék bármilyen rosszminőségű videójelet varázsolni. Azért hogy a lejátszóm menüjébe be tudjak lépni hogy visszaállíthatsam a normális videójel kimenetet. Mert véletlen el lett állítva. Ha létezik valami egyszerü kapcsolás akkor kérném a segítségetek. köszi előre is! Üdv. Szabinyo
(#) burgdavid válasza szabinyo hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Fordítva kipróbáltam Attól függ melyikbe dugod, lesz vagy zöld, vagy piros vagy kék képed. Abbólmár ki tudod hámozni a menüt

Feri007: igen, meggyőztem magam az elvégzett munkát illetően, még egy sörre is meghívtam magam
(#) Sebi válasza burgdavid hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Megoldás helyett segítőnek pipáld és akkor nem adsz magadnak pontot. (most ezt tettem)
(#) burgdavid válasza Sebi hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Oké! Rendben. Bonanza állt legközelebb a végső megoldáshoz
(#) szabinyo válasza burgdavid hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Köszi a hozzászólást. Sajna már a dugásnak minden elképzelhető pozitúráját végigpróbáltam de a legtöbb az egy keresztben csíkos képnek nem mondható valami jelent meg a TV-n. Szerintem valami szinkronjel féle hiányozhat ami megállítaná a kép futását. Tehát a DVD és a TV közé kellene valami egyszerűbb, talán passzív kapcsolás amivel kicsit kordában lehetne tartani ezt a jelenséget hogy legalább valamennyire látható legyen a menü. Kérem ha valaki tud segítsen. Köszi!
(#) priest888 hozzászólása Nov 18, 2009 /
 
Üdv!

Nem teljesen idevág a dolog, de sürget az idő, nincs sok időm keresgélni a téma után...nézzétek el nekem
egy PC videokártyáról szeretném kivinni a windows asztalt TV-re...a kábel, amin a jelet viszem 8 méter. A kérdésem az lenne, hogy a kompozit jel minősége kibírja-e ilyen hosszú távon egy sima átlag kábelen, vagy koaxot kell-e vennem hozzá?

Köszönöm a válaszokat
(#) kadarist válasza priest888 hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Szia!

A sima, átlag kábelek is koaxok, csak vékonyabbak a profi kábeleknél. Én azt ajánlom, hogy vegyél profi koaxkábelt a projekthez.
(#) priest888 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Az lenne még a problémám, és ezt nem tettem hozzá, bocsi, hogy szeretném tv-re vinni a hangot is, 5.1-es alaplapi hangom van, és a két hátsó hangjelet is rá szeretném vinni a tv-re...na ezért lenne nekem a legjobb egy 6 eres kábel...nem szeretném külön-külön futtatni a vezetékeket...de ha azt mondjátok, hogy ez így képminőség szempontjából veszteséges, akkor rátok hallgatok...
illetve azt tenném még ehhez hozzá, hogy ez a kábel szobán belül fog futni, ezért szeretném minél rejtettebben megcsinálni a dolgot...
(#) priest888 hozzászólása Nov 18, 2009 /
 
lehet, hogy h*lyeséget mondok, de szerintem nem rossz megoldás ez sem: egy számítógép hálózati kábel megfelelne ehhez?
(#) Inhouse válasza priest888 hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Ha UTP kábelre gondolsz alkalmas, csak nem úgy hogy csak rákötöd. Illeszteni kell. Lehet kapni aktív és passzív átalakítókat hozzá. A passzív video balun 1500Ft-tól van. Tehát nem fogsz spórolni a meglevő kábeleddel, nem erre van. Lehet, hogy lenne rajta kép, de nem biztos, hogy nézhető...
Vidd a hangot ezen, a képet meg koaxon. A hang talán megússza azt az árnyékolatlan, áthallásos szakaszt...

Üdv
Inhouse
(#) priest888 válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
valóigaz, árnyék is kell
megoldottam a problémát, egy hétköznapi árnyékolt kábel is viszi a videót...UTP kábelen csíkozódna a kép

Köszönöm a válaszokat
(#) Inhouse válasza priest888 hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Nem kell feltétlenül árnyékolás, jó a csavart érpár, csak ugye az szimmetrikus, a koaxiális kábel pedig asszimetrikus. Át kell alakítani. Erre vannak ezek a Balun trafók. A biztonságtechnikában már régóta használják, mert egy koax vastagságnyi UTP kábelen 4 kamera képét viszik (4 érpár), és ez még csak sima analóg technika.
Azóta léteznek már aktív átalakítók is, sőt már a házi videós cuccokhoz is megjelentek ilyenek egy ideje. Létezik kompozit video+sztereo audio->UTP, VGA->UTP, HDMI->UTP, DVI->UTP, stb... átalakító is.

Üdv
Inhouse
(#) Imre hozzászólása Dec 28, 2012 /
 
Sziasztok! Van egy CRT monitorom link, aminek a hátulján van 3 BNC csatlakozós komponens bemenet. Ha erre rákötök egy lejátszót, amin szintén van komponens kimenet, csak RCA formában, akkor működni fog a dolog? Tehát BNC - RCA kábelt kell gyártanom és jó lesz?
(#) Dev2000 hozzászólása Nov 24, 2014 /
 
Üdv! Az lenne a kérdésem, hogy egy régi televízióra amin nincs semmilyen bement az antennán kívül hogyan lehetne videó bemenetet tenni ?
(#) kadarist válasza Dev2000 hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
A legegyszerűbb, ha veszel egy RF-modulátort.
(#) Inhouse válasza Dev2000 hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Ahogy írták, RF modulátor, de ne vegyél, keress egy bontott videót! Ha elmész egy TV szerelő műhelybe, lehet, hogy kapsz egy kimustrált darabot. De pl. nálunk van elektronikai hulladék lerakó, amikor viszel bele valamit, akkor lehet böngészni.
Amire figyelni kell, hogy van olyan, ami elektronikusan menüből, és van ami a hátulján egy kis "csavarral" állítható, hogy hol adjon. Általában +5V kell nekik 2 lábra, meg test és a videó és audó jel. Monó a többség. A videó jelnél én úgy jártam, hogy kellett csillapítani, különben túlvezérelte egy Digis Hyundai beltéri. De ha elektronikusan működik a videó, akár ki sem kell bontani, jó úgy ahogy be van dobozolva.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2014
(#) Dev2000 hozzászólása Nov 25, 2014 /
 
Köszönöm a válaszokat !
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2014
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem