Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő (tuning) teljesítmény növelése
Lapozás: OK   5 / 5
(#) silenthill2 válasza silenthill2 hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
Amint láthatod a képen,az ökörborjú előző gazdája,szinte minden francot lefestett zománcfestékkel a belsejében,szerencséje,hogy a kondiról letudtam kaparni!!
(#) silenthill2 válasza silenthill2 hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
Na várjunk csak,most akkor ez nem 75V?Itt a kép.

P1050299.JPG
    
(#) djyuri válasza silenthill2 hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
OK!

Annyira azért ne izgulj....én szerintem megtaláltam a hibát...azaz a magyarázatot..


Mindenki látja,hogy 2*4700mikró?

Tehát két kondi van egyben. kettős tápnál ugyebás mérhető a két kapocspont között a tápfeszültségek összege....

DC-ben,.ha te 2*40V=80V alatt mérsz,akkor minden rendben.
Egy digitális műszer bevetését tudnám javasolni új elemmel. erre egy 999ft-os is elég most

Nos...amit te hangszórókivezetéshez gondolod,az úgy működik,hogy egy kettős táppal épített erősítőnél a hangszóró a közös pontra csatlakozik és a teljesítménykimenetre....A közös pont jelen esetben a dualkondid közös lába. Közös,mert a két belső kondid ott van hídba kötve.

Nos:
Mérj légyszíves DC-ben olyat,hogy az a bizonyos hangszóró kivezetés felé menő kivezetés és a másik(tetszőleges) láb között mérj egyenfeszt. Aztán ugyanígy,de a másik lábbal és a hangszóró kivezetés felé menő lábbal.
Mind a két esetben egyformát kell(jobb esetben) mérned....kis eltérés lehet,de nem 5-10V.

(#) Kovidivi válasza silenthill2 hozzászólására (») Jún 22, 2008 /
 
Szia!
Rákerestem az unitra ts 120/13-ra googleban, és ezt találtam:

2x25V/3,1A
2x18,5V/0,1A

Van valami hasonlóság a trafód kimenő feszültségei, és az általam közölt adatok között?
Ha nincs, akkor google segít (az első találatból vettem az adatokat, tovább nem bújtam a netet.)
(#) djyuri válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 22, 2008 /
 
Reméljük nem robbant fel azóta kollégánk....
Bár megvan már a megoldás,szal nem hiba a jelenség.
(#) silenthill2 válasza djyuri hozzászólására (») Jún 22, 2008 /
 
De én ha minden igaz,akkor 75V-ot kaptam a kondira menő feszre.Akkor sehogysem jó,mert az ok,hogy 2x25V,de ez akkor már 2x30v.Igaz szerintem még ezt is elkell bírnia simán,mivel asszem MAX 2x40v,ha már azt írtátok,hogy kettő van egyben.Ugye?Akkor a 75V amit megkap a kondi,az szétoszlik 2x 37,5V-ra.IGAZ?
(#) djyuri válasza silenthill2 hozzászólására (») Jún 22, 2008 /
 
Ok..

Így van...szétoszlik....mondjuk így.
A 2*25,amit lentebb írtak,az váltó...ezt még 1,41-el szorozni kell...így jön ki az egyenfeszed.
Amit te 75V-ot mértél az a két kondin van együtt. Ami 2*37,5V egyen/kondi. Amit osztasz 1,41-el/kondi és ott a ~26V váltó
(#) Marlboro hozzászólása Máj 21, 2014 /
 
Sziasztok!
Kis segítség, illetve információt szeretnék kérni tőletek!
Nagy szerencsémre egy teljes kapcsolási rajzot találtam Sony TA-AX500as erősítőhöz.
Mutatom is:
Bővebben: Link

Az lenne a kérdésem, hogy ebből a kicsikéből lehet-e még többet kihozni?
Ez AEP modell.

Köszönöm előre is a válaszokat!
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2014
(#) lukacsp válasza Marlboro hozzászólására (») Máj 21, 2014 /
 
Van valami különösebb oka, hogy ezt a kérdést ebben a fórum témában tetted fel?
Esetleg le akarod cserélni a készülék végfokját egy TDA7294 IC-re épülő modulra?
Csináltak már többen is ilyet, de ha jól működik a készüléked, akkor nem ajánlom. Ha több teljesítményt szeretnél, akkor inkább építs nulláról egy 2xTDA7294 híd végfokot, a sony-t meg hagyd meg úgy ahogy van.
(#) Marlboro válasza lukacsp hozzászólására (») Máj 22, 2014 /
 
Igazából növelni szeretném a teljesítményét, ha lehetséges.
S, ha igen akkor mik azok a rész amit át kell építeni hozzá?
Ugye gyári adatok alapján 8ohmon 80watt, és én ezen annyit szeretnék növelni, hogy folyamatos min 100W/csatornára képes legyen.
(#) lukacsp válasza Marlboro hozzászólására (») Máj 22, 2014 /
 
Ennyi tartalék a gyári tranzisztor készletben még lenne, de a táp trafóban már nem. Ha meg trafót cserélnél, akkor többe kerülne a "leves, mint a hús", ezért nem ajánlom.
(#) shanahan hozzászólása Feb 2, 2020 /
 
Sziasztok!

Az erőlködő pufi kondijainak cseréjénél számít érezhetően, hogy 60000 µF -ból 90000 µF lenne?
Két példát hoznék:
1. Marad a 60k uF, de pl. Nichicon KG Super Through
2. 90k uF, de pl. Nichicon KG Gold Tune

Esetleg tudtok valami kondi varienst 40k-ig? (gyárilag 6*10K uF, 50Vdc van benne)

Előre is köszi a válaszokat
Következő: »»   5 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem