Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő (tuning) teljesítmény növelése
Lapozás: OK   4 / 5
(#) cimopata válasza silenthill2 hozzászólására (») Jún 13, 2008 /
 
1, Nem kell ahhoz 150W hogy ne lehessen megmaradni a szobában, valószínűleg 8 ohmon nem is ad le annyit.
(az autós erősítőkre ami rá van írva az nagy kamu, elég ha a biztosítékból számolsz.)

2, 40cm-es hangszórók már önmagukban nagyot tudnak szólni a nagy membránfelületnek köszönhetően.
(#) silenthill2 válasza cimopata hozzászólására (») Jún 13, 2008 /
 
oké,köszi.Külömben már adni akarnak egy beag apt 100-as monó erősítőt,ami 100w-os.az sem mai csirke,van benne egy troid tranyó,nameg egy kocka tranyó,ami tudtommal még régen az iskolákban amikor 110v-ról működtették akkor aról a tranyóról működött vagy nem is tudom,de a lényeg,hogy volt már nálam egy darabig,és a kocka tranyóról van meg a pozitív pólusa a hangszórókimenetnek egy sárgaszínű vezetékről.Nos az már szépet tudott nálam is szólni!!!Szerinted?
(#) silenthill2 válasza silenthill2 hozzászólására (») Jún 13, 2008 /
 
Bár ahogy nézegettem,a beag apt 100-as 10-12000ft között mozog,mivel 100W-os és nem mai csirke,nomeg csak monó.De néztem én 150w-osat is ugyanennyiért és az sokkal jobban is nézett ki,még szerintem nem is ilyen régi mint a beag,és az ára is ugyanennyi volt,sajna postai utánvétellel nem megy az üzlet.akkor maradok a beagnál?.....
(#) szamóca válasza silenthill2 hozzászólására (») Jún 13, 2008 /
 
Nézz körűl a vaterán, tesz-vesz-en, és a helyi apróhirdetésekben, stb. Biztos találsz valamit. Néha nagyon olcsón lehet neked megfelelő (nem mono, meg ilyesmi) erősítőkhöz jutni. Ne a wattszám legyen a lényeg, győzd le fiatal korod és ésszel vásárolj.
2X50W egy szobába házibulinak is elég. Ha találsz valamit kérdez itt a fórumon, biztos segítenek neked a vásárlási tanácsokkal.
(#) silenthill2 válasza szamóca hozzászólására (») Jún 13, 2008 /
 
köszi szamóca!én ezt az erősítőt néztem ki lásd képek
(#) szamóca válasza silenthill2 hozzászólására (») Jún 13, 2008 /
 
Sokat nem derítettem ki róla. A gugli is csak két találatos belőle. De a design alapán a 90-es évek terméke lehet.
Valószínű egy Hi-Fi komplexum erősítője. A teljesítményfelvétele alapján 2x40W körrül adhat le.
A szokásos szabályzók és bemenetválasztókon kívül ami említést érdemel talán a vég, és az előfok szétválasztás lehetősége, amit a hátsó fronton lévő RCA áthidalásokból látszik.+ a 4db 230-as kapcsolható hálózati ajzatok, az RS 485 csati valószínű a többi egység távvezérelhetőségét biztosította. Röviden ennyi ami látszik. Mostmár csak az ára nem tudott.
(#) Holubek válasza szamóca hozzászólására (») Jún 14, 2008 /
 
hali ezek az erősítők még fischer és asszem quelle néven is kerültek piacra. Az évszámot telibetaláltad 1990 . A teljesítménye nem túl brutális, és ha jól emléxem stk végfok van benne méghozzá stk4142, ez már nem biztos de a tulaj tuti megmondja.
(#) djyuri válasza Ga_bor hozzászólására (») Jún 14, 2008 /
 
SZia!

Látom elmaradt az üzeneted.
Milyen végfokokat hajtasz a toroidról?

+/-55V-hoz lehet elférne 15000 mikró is...
Hangfalakról van képed?

Köszi!

silenthill2
Látván azt a "képet"...Ha az erősítő többi része jó,akkor még egy végfokcsere megoldható...arra a bordára felfér egy 2*50W-os végfok is ventilátorral. Mekkora a tápfesz? STK végfokra gondoltam.

MOD: jah látom már kinéztél egy újat Hát helyette biztosan jó lesz! Én is azt támogatom!

cimopata Nem is kell!
Lásd olvasmány és igazol téged. Egy kis deciBell és mindjárt nem kell gigawatt.
Bővebben: Link
(#) cimopata válasza djyuri hozzászólására (») Jún 14, 2008 /
 
Ez természetes, ha PA hangszórókat használnánk jóval nagyobb hangerővel számolhatnánk. De úgy vélem a szobájában senki sem fog betenni tölcséreket, meg 98dB es hanszórókat.

Egy 20cm-es mélyközéppel rendelkező hangládához képest egy sima 40-es hangszóró azért mégiscsak nagy előrelépés.
(#) djyuri válasza cimopata hozzászólására (») Jún 14, 2008 /
 
Igen,ezt tudom...nekem sem sikerült olyat vennem,de én a 3dB-plusznak is örülök,mert az írás szerint komoly külömbséget ad. Én csak erre gondoltam. Nem ritka a 85dB-es hangszóró és a 90-91dB-es. A kettő között már megtakarítás van.
De a 20 centinél majdnem minden nagyobb jobb
(#) Ga_bor válasza djyuri hozzászólására (») Jún 14, 2008 /
 
Hy!
igen elmaradt
Hát... Quad 200w-os verziójáról van szó. Mélyláda erősítőnek használom és szubwoofer szűrő van elé kötve.
Kondira gyanakodtam én is. hisz írtam, hogy elsőnek 6800µF-os volt benne, de lecseréltem 10000µF-ra, de a feszültség sem emelkedett és tovább sem tudtam csavarni neki. Mélyláda 4 - 600w körül van...
(#) djyuri válasza Ga_bor hozzászólására (») Jún 14, 2008 /
 
HY

Értem

Én arra tudok gondolni még,hogy megkérdezzem,volt-e már kihajtva a quad.Tehát tudható-e,hogy tud-e annyit,ami kéne.
Másik kérdés: Tudod-e mérni a tápfeszültséget menet közben. Mondjuk 50-60Hz szinusz jel vagy jó kis rap féle zenénél nézve. Ekkora trafó a quad 200W panelnél nem eshet 3V-nál többet. Ha esik,akkor két dolog lehet:
Kondi kevés,így hiába pumpálja a trafó,nem elég a tartalék. Másik a diódahíd,mivel nekem is most gondom van az alábbi linken látható diódahíddal.
kbpc25-04W

Nekem ugyanis 9,5V-ból 11V-ot csinálnak. ráadásul alig 2-3A terhelésre 8V-ra zuhan az egyenfesz,pedig a trafó 300W-os(váltórésze nem is esik semennyit) és 45000mikró van rátéve. De 5000 mikró mellett is ezt produkálja. Sima 1N400xxx szériás diódákkal meg minden jó,csak ugye azokban nincsen nagy amper.(50A kéne)

Ha ezek megoldása után sem látható hiba,akkor javaslom a Quad405 topikokat tanácsadásra. Lehet munkapont...lehet kicsi a meghajtása a subwoofer panelednek és az torzít. Kicsit veszélyes,de megpróbálhatod közvetlen PC-ről vagy egy erősítő füleskimenetéről hajtani. De vegyél le mindent minimumra,mert sok a zaj azoknál,aztán adj neki valami jó mély rapféle zenét.(ha kell küldöm msn-n)
(#) cimopata válasza Ga_bor hozzászólására (») Jún 14, 2008 /
 
Hali, én a hangszóródra gyanakszom, arányok alapján ez 20 as vagy 25 ös.Ugyan eléggé széles a gumifelfüggesztés,ami nagy kilengést enged, de ez nemelég 400W hoz.
Ami rá is van írva, lehet zenei teljesítmény.
Sőt, egy hangszóró alacsonyfrekin használva közel sem annyira kihajtható.
(#) Ga_bor válasza djyuri hozzászólására (») Jún 15, 2008 /
 
Helló! Zsír új a quad és csak nálam volt tesztelve... Szétszedtem mindent és méricskéltem. A következő a helyzet: Tápfeszültség terhelésre változik. Kb 2V-ot(+ut vagy -ut és a föld között), amíg tisztán szól. utána már torzít, max hangerőnél éri el a kb 3v-ot. Pontosan nem tudtam mérni, mert a délelőtt folyamán a hálózat 222-236V között változik, ezért változik a tápfeszem 51-55V között és még szinte percenként is változik 0.5-1,5 V-ot( ez is baj). Kicseréltem a 25A-os hidat 6A-ra. Nem változott semmi. Megnöveltem a pufferkondikat 6800µF-tal. Nincs pozitív változás különösebben. Viszont mértem áramokat + ut v - ut ágakon.(ahogy multival tudtam, (Tudom...)). nyugalmi áram stabil, 87mA. Kemény Rap zenével tesztelgettem azt még hozzáfűzöm. pillanatnyi áram torzítás határáig 1,4-1,6A(kevés!), maximum 2,2A jött ki, de már nagyon torzított. Kicseréltem a biztiket 5A-ről 2,5A-ra és túl élt mindent.
Betettem egy potit a szűrő és az erősítő közé és úgy tűnik, hogy a szűrő bírja a max hangerőt.
Nem akartam regényt, de mindent le akartam írni. Ja és 30 cm-es a hangszóróm( kifejezetten mélyládahoz való) és gyárilag +- 1,6 cm(nyugalmi helyzettől) a max kilengése. Nálam kb 1,5( összesen!!!) torzításig. Utána valamivel több mint 2 cm(szemre), de torzít és nem tudom, hogy miért...
Na megyek, mert még minden szanaszét van és összerakni nem lesz könnyű!
(#) djyuri válasza Ga_bor hozzászólására (») Jún 15, 2008 /
 
Akkor tényleg a quad-osoknál kell keresgélni.
Az Amper túl kevés,az tuti! A tápod jó,azzal nincs semmi baj...2-3V az tuti dolog!....8-10V-oknál van igen gáz.

A mélynyomód mozgását nem teljesen értem.
most 1,6 a max?...vagy 2?...és nálad 1,5-öt mozgott?

Ui.: zsír új quad-oknál is alapon le kéne adni 60% teljesítményt.
(#) Ga_bor válasza djyuri hozzászólására (») Jún 15, 2008 /
 
A hangszóró nyugalmi helyzettől gyári adatok szerint befelé és kifelé is 16mm-t mozog, szerintem összesen akkor 32mm-t...
Köszi a segítséget, átugrok a quadosokhoz, ott biztos építettek már pár darab ilyet.
Igazából ott kellett volna kérdezen!
(#) djyuri válasza Ga_bor hozzászólására (») Jún 15, 2008 /
 
OK!

Az biztosan szép teljesítményt vonz magával.
Nekem eddig egy mnc-m volt,ami 4cm-t tudott mozogni.

Oké!
Sok sikert
(#) cimopata hozzászólása Jún 15, 2008 /
 
Amúgy ha építetek 1 clip áramkört az jelzi mikor veri be a hangkimenet a fejét a tápfeszbe.
Mindösszesen 1 tranyó, pár ellenálás, kondi, meg 1 led
Jobb erősítőkben tesznek az előlapra.
(#) Ga_bor hozzászólása Jún 16, 2008 /
 
Helló mindenkinek! Tényleg ott kellett volna kezdenem, mert nyitottak ott egy témát: reccsen a quad-om cimmel és pont azok a tünetek vannak nekem is, amit le is írtak.


Szerencsére meg volt a megoldás is! Most már teljes erőbedobással működik!
(#) djyuri válasza Ga_bor hozzászólására (») Jún 16, 2008 /
 
Zsírkirály!

Hogy zeng az egész házatok?

Elpűzöd nekem a hibamegoldást? Hátha találok máést is az életben,akinek ilyenje lesz

THX
(#) silenthill2 válasza djyuri hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
Hellósztok!Szerintetek az probléma,ha az erősítőm trafójából a 4700mf-os 40V-os kondimon elvileg ha jól számoltam ki és jól is értelmezem a multiméteremen mért feszt,akkor 175V megy át a kondimon,de viszont kikapcsolástól kb 3-4 perc múlva,mindössze néha 12-néha csak 10V feszt tart meg.Az addig oké is,hogy csak ennyi feszt tart meg,mert már egy ősrégi vagy 20 éves kondi,de hogy 175V-nak kell-e átmennie rajta,ezt furcsálom!Ugyebár ennek a kondinak 3lába van egyik a hangszóró kimeneté,és a kettő páron meg keresztül halad ez a 175V.Most akkor ez normális,vagy rendellenes?Itt a kép,hogy jól értelmezem-e a mért feszt a kondira.Ez a multi,nem piaci,Tehát jó értéket kell hogy mutasson,csak az a kérdéses,hogy én értelmeztem e jól a kapott mérési értékemet 250V-os mérésnél.

P1050225.JPG
    
(#) djyuri válasza silenthill2 hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
HY

Nem tudom milyen kondid van,de 175V-tól a mai túltervezett kondik is felrobbannak,ha csak 40V-osak alapból.

3 lábu? rémlik,de nem emlékszek,hogy miként vannak bekötve.

De van egy tippem:
Nem tudom,hogy mekkora frekvencián mérsz...plusz azt se,hogy neked ez soros kimenő kondi a hangszórón? (ergo féltápfeszes erősítő?)
Mert ha tápot mérsz,az egyenfeszültség....te pedig váltófeszültségben hagytad a műszered...olyankor mást szoktak mutatni a műszerek.
(#) silenthill2 válasza djyuri hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
DJYURI!Igen,lehet hogy igazad van,de én úgy tudom,hogy kondikat váltóárammal szoktak tölteni,de lehet hülyeséget írok,csak valami ilyesmi rémlik...Alényeg,hogy valóban igazad van,de az adatok akkor is eltérőek a 40V-tól!!Mivel megmértem egyennel 250V-on,és az érték sokkal magasabb,mint 40V!!Méghozzá pontosan 60V,ami a kondi két egymás melletti lábába megy!Úgy képzeld el,hogy van egy hengered,aminek a jobboldali végén egy pólusú láb van,ami a hangszóró kimenethez vezet,és a jobb oldali végéhez pedig + és - pólusú lábak vannak,amik megkapják a pólusnak megfelelő feszt.Ez egy ELWA típusú kondi,de képet nem mutatok róla,mert az ökör előző gazdája lefestette fekete zománcfestékkel!! De tettem fel a trafóról is képet,hátha tud valaki adatot adni róla,hogy ugyan hány amperos is ez az ősrégi trafó kütyü,hátha tudom még valamihez hasznosítani...
(#) szamóca válasza silenthill2 hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
Ha ezek az értékek igazak (lennének) akkor veszélyben van a testi épséged!
(#) silenthill2 válasza silenthill2 hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
A KÉT JOBBOLDALI HELYET AZ ELSŐ A BAL ÉS A MÁSIK A JOBB OLDAL,BOCS DE ELÍRTAM
(#) silenthill2 válasza szamóca hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
Szamóca!Mert miért vagyok veszélyben?A kondim bármikor szétrobbanhat?Tényleg ennyit mértem!Igaz az előző hozzászólásom pontatlan volt a két jobboldal írásával,de ahogy bevan kötve a kondim,és szemből nézem,bal oldalon egy pólus van ami a hangszóró kimeneté,és jobb oldalon pedig a + - pólus,amibe gyönyörűen belesiklik a 60 ropogós volt.Az már tényleg fura,hogy 40V-os kondi 60V-ot kap!Közvetlen a kondi +és- pólusánál mértem a feszt,és 250V egyenáram méréssel,ahogy az előző hozzászólásomban a képen is látszik a 60V
(#) silenthill2 válasza silenthill2 hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
ÁÁÁH én hülye vagyok!!!!!!!Már teljesen begabajodtam!!!!Most akkor ha 250V egyenfesz méréssel a 3 kép közüli elsőben látható értéket kaptam,az most valóban 60V???250V egyenfeszen 60V-os érték az = elvileg ha egyeltalán jól olvasom kapott 60V-al???Vagy tényleg ennyire hülye vagyok,hogy még egy kapott értéket sem tok leolvasni????
(#) szamóca válasza silenthill2 hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
Ahogy írtad:
Idézet:
„4700mf-os 40V-os kondimon”
Ez ugye azt jelenti hogy a maximális feszültség ami a kondi károsodás nélkül elvisel <40V lehet ami 40/1,41 azaz 28VAC betáplált max váltófeszt. jelent, de ennyire nem szokták kiélezni, 24VAC-nál többet én nem adnék rá. Ha te , ezen 60VDC-t mértél akkor ott egy 4700µF-os kondi akkorát robban hogy (50%-os fesz.túlterhelés )
(#) silenthill2 válasza szamóca hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
várj egy picit,levakarom a festéket a kondiról,és felrakom a képet!kb 15perc,és fentlessz a kép az adatairól
(#) silenthill2 válasza szamóca hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
ITT a kép a kondiról.Lewakartam az idióta előző gazdájának festékét!

P1050314.JPG
    
Következő: »»   4 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem