Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D LED CUBE építés
 
Témaindító: prst14, idő: Máj 11, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 30
(#) prst14 hozzászólása Máj 11, 2008 /
 
Sziasztok
Bizonyára mindnyájan jól ismeritek a YOUTUBE videómegosztó oldalt...
Na itt igen érdekes kapcsolások vannak ,és mint mindenkinek nekem is meg van a kedvencem
http://www.youtube.com/watch?v=81DjwWqE6Iw&feature=related
na ő lenne az.
Ezt ha jól értelmezem soros porton keresztül a Winamp nevű program vezérel ,nekem nem kell soros port meg ijesmi ,nekem egy időzített ,előre megírt sorozat kellene ,mittudom én ,pl az egyik saroktól kiindulva ,végig futna az egészen ,hossz irányba és függőbe is....
Kiindulásnak ennyi....jó fejtörést ,hátha vki talált már hasonló kapcsolást..

jaa ,ha lehet ne méregdrága ötletekkel áljatok elő ,csóró vagyok most
(#) prst14 hozzászólása Máj 11, 2008 /
 
találtam egy készítési útmutatót KIT alapján...ha segít
http://www.youtube.com/watch?v=lFDcdN47V5s&feature=related
(#) Kovidivi válasza prst14 hozzászólására (») Máj 11, 2008 /
 
Kell hozzá rengeteg led, ezeket vezérlő PIC, melyben egy program van! Az elektronikai része könnyen kivitelezhető, a probléma inkább a programmal van. A ledeket nagyon gyorsan kell egymás után kapcsolgatni. Ha RGB ledeket használnál, akkor pedig bármilyen színt elő tudnál állítani, viszont ehhez megint programozói tudás kell. ajánlom, hogy építs először valamilyen PIC-es projektet (pl. bináris órát, mert ehhez minden dokumentum megtalálható itt HE-án), utána tanulmányozd a programot, és próbálj meg villogtatni két ledet. Ezek után még egy kis tanulás, és már menni is fog a PIC programozása. Esetleg keresel a neten szabad forráskódot, ami működik is, ezt beégeted egy PIC-be. Ha van forráskód, akkor kell lennie kapcsolási rajznak is.
Sok sikert!
(#) proba válasza prst14 hozzászólására (») Máj 11, 2008 /
 
Nagyon leegyszerűsítve a látványtervet Knight Rider
Esetleg Kivezérlésmérő
jut eszembe róla .
Esetleg 4017 léptetőregiszter kimenetei diódákkal kiegészítve. pl 6777 hozzászólás órája csak te másképp helyezd el a ledeket az ic kimenetén meg gyorsítani kell rajta.
Talán az urbán elektronikának van kittben 8x8 fénymátrix
Csak a ledeket kell szétosztani hogy megfelelő legyen a kép.
Kínai karácsonyfa fűzér égői megfelelő módon elosztva.
De bármilyen több ledet vezérlővel jó (érdekes eredményeket lehet elérni megfelelő led elhelyezéssel.
De ha egy általad tervezett képet akarsz akkor az eprom vagy pic égetést/programozást csak megfelelő ic-kre tervezett kijelzőképpel úszod meg.(amit talán ugyanolyan bonyolult megtervezni mint egy pices prg-t )
(#) prst14 hozzászólása Máj 11, 2008 / 1
 
igen ,sejtettem hogy nem lesz egyszerű dolog...a PIC szerintem egyenlőre kizárva ,nem is értek hozzá ,még nem is csináltam olyat
logikai kapukból kellene megoldani.
nem kell programozott mászkálás ,elég egy meghatározott mozgás.
fel<>le
jobbra<>balra
ez csak példa...
ja. valami konkrétum kellene..
(#) Kovidivi válasza prst14 hozzászólására (») Máj 11, 2008 /
 
Szia!
Megtaláltam a videón bemutatott áramkör weboldalát!
itt, ni.
Ott van a progi is! már csak a kapcsirajzot kell hozzá előkotorni valahonnan, de ebben bárki segíthet, csak kicsit vissza kell fejteni a kódot (megtalálható nem gépi nyelven is a progi), hogy melyik lábra milyen impulzus érkezik.
(#) prst14 válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 11, 2008 /
 
vááááááá
télleg ez az ,de kapcs rajz nincs ,NYÁK rajz se ártana ,nem sok időm van mostanában ,nyáron jobban ráérnék ,de most ez egy ijen sietős program...lenne
ha vki megtalálja a rajzokat ,szóljon
(#) proba válasza prst14 hozzászólására (») Máj 11, 2008 /
 
szerintem a rajzok is ott vannak ,bár nincs eagle-m ,szerintem itt megtalálod alul.
(#) Kovidivi válasza prst14 hozzászólására (») Máj 11, 2008 /
 
nézd meg ezt. az alján van nyákterv , stb.
Egyébként annyit csináltam, hogy beírtam google-ba, hogy led cube, és minden oldalt megnéztem... nagyon sok találatot ad ki. Próbáld ki te is!
(#) proba válasza prst14 hozzászólására (») Máj 11, 2008 /
 
Szerintem a fel le az tipikus knight Rider bár ezt a jobbra balrával kombinálni az már nem egyszerű.
(#) SzervízMacska válasza proba hozzászólására (») Máj 12, 2008 /
 
Kétszínű ledekkel nem is lenne bonyolult...
(#) peti13 hozzászólása Máj 12, 2008 /
 
Nekem is nagyon tetszik! Én is csinálnék egyet. Szerintem valami 555-ős IC-vel lehetne, küld egy jelet ami végig megy minden rétegen felvillan és tovább megy. Igaz így csak egy irányba tud menni de szerintem az jól néz ki egy kocka az asztalodon amin lefele mennek csíkok
(#) prst14 hozzászólása Máj 13, 2008 /
 
hát igen ,én is egy időzítő IC-re gondoltam ,csak fusson végig a fény ,nem kell függőleges mozgás ,elég ha csigában lefele körbemenne...így olcsóbb és egyszerűbb lenne...
(#) peti13 hozzászólása Máj 14, 2008 /
 
Nem tudna valaki okos mondani egy kis kapcsolást, ami arra lenne jó, hogy az imént említetteket tudja? Tehát- én 4x4x4-es kockát építenék- olyan mint a Knight Rider csak 3D-ben szeretnék építeni egyet nagyon tetszik !
(#) proba válasza peti13 hozzászólására (») Máj 14, 2008 /
 
Szerintem a futófény részére talán ez.(nagyjából) Az alsó ic további kimeneteit használva talán 100 ig bővíthető,de csak egy irányba fut,és csak egy led egyszerre.
Ha szintenként akarod akkor csak a felső rész kell kiegészítve ledmeghajtó tranzisztorokkal, hogy több ledet lehessen rákötni.
Így 12V esetén max 3 ledet tud sorba kötve.Azokból is a nagy fényerejűt javaslom, mert az ic csak pár miliampert tud.

hoszufut.JPG
    
(#) peti13 hozzászólása Máj 18, 2008 /
 
Hali! Arra gondoltam, hogy a neten találtam egy kis kapcsolást ami egy Knight Rider futófény (Link:)
Nos, az ötletem az, hogy mindedjik ledhez hozzákapcsolni egy led "réteget" így amikor az egyik led világítana akkor egy egész réteg világítana és ugyanígy a többivel is. A LED-eket párhuzamosan kéne összekötni, de nem kell még valami oda? Mondjuk egy előtét ellenállás vagy egy tranzisztor ehhez ti értetek ( A led összekötésről mellékeltem egy képet)
(#) proba válasza peti13 hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
A több led vezérlése így lehetséges.
Az egész áramkört, ha a ledeket kihagyod és helyére ezt a tranzisztoros megoldást alkalmazod járathatod 12 V ról.

ledvez.JPG
    
(#) peti13 hozzászólása Máj 18, 2008 /
 
Köszi! Még valami nem tiszta... A rajzodon a tranyó milyen típúsú? Vagy csak elég ha egy NPN. És a bázis kivezetésén egy ellenállás van. Az hova csatlakozik?
(#) vicsys válasza peti13 hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
A tranyónak akkorának kell lennie, hogy elbírja a ledeken átfolyó áramot. Na most ha egy-egy led sorra 20mA-t számolsz az 3 oszlopnál minimum 60mA.
Szerintem ez jó lenne: Bővebben: Link
A bázison lévő ellenállás másik vége a vezérlésre megy. (pl. PIC vagy TTL IC kimenete)
(#) noge hozzászólása Máj 19, 2008 /
 
Hello mindenkinek!

Szerintem sokan láttatok videót 3D-s LED-es kockákról. Nagyon szeretnék egyet megépíteni. Sokat keresgettem a Googleban, de nem igazán találtam meg hozzá mindent. Kapcsolási rajzok még hiányoznak és maga a LED-ek bekötése is kérdéses.(Igaz láttam már képeket, de ott olyanok voltak, hogy az anód és a katód láb is egybe volt kötve) Itt van a egy videó a sok közül. Egy ilyesmit szeretnék megépíteni. Először egyszínű leddel próbálnám ki mivel az jóval olcsóbb, de ha azt sikerülne megcsinálni akkor biztosan belevágnék RGB LED-del is. Ha valaki tud segíteni vagy csak érdekli a téma akkor írjon! Köszönöm szépen előre is!
(#) ferci válasza noge hozzászólására (») Máj 19, 2008 /
 
Szerintem :
1., csinálj egy 2D-s mátrixot, 2x2...4x4 leddel, állítsd össze, vezéreld kézzel (2...4 kapcsolt szállal ),
2., gondold át az IC-s vezérlést ( PIC, EEPROM), valósítsd meg,
3., ha ezen túljutottál, jöhet a 3D-s.
(#) sany hozzászólása Máj 19, 2008 /
 
Sziasztok!
Ezt a linket nézétek meg, azért ez nem semmi.

http://mocoloco.com/archives/000588.php


1000! LED - es kocka.
(#) prst14 válasza sany hozzászólására (») Máj 19, 2008 /
 
na egy 1000 ledes 3D kocka nem lehet olcsó mulatság
(#) sany válasza prst14 hozzászólására (») Máj 19, 2008 /
 
http://www.windred.dk/avr/3d-cube/images/led2.gif

Itt egy 3×3×3 kocka ledjeinek bekötése szerintem jó támpont lehet.
(#) vicsys hozzászólása Máj 19, 2008 /
 
Itt van 1 könnyen utánépíthető látványos 4x4 mátrix. Jópofa és van hozzá forráskód is. Ezt még lehetne variálni Z irányban egy 4017-tel...
Bővebben: Link
(#) peti13 hozzászólása Jún 1, 2008 /
 
Na ennyi idő után tett valaki valami előre lépést az ügyben?
(#) source2 válasza peti13 hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
Végre vége lett a viszgaidőszaknak, pár nap pihenés (semmittevés) után hozzáláttam egy 4x4x4-es ledes kocka építéséhez. -hogy őszinte legyek elsőre jó ötletnek tünt, de miután elkészült annyira nem tetszett-

EZT sikerült összehozni, boccs a minőségért, ami sajna a szépség rovására ment, de nincs fenn csak webkamera, ha lesz jobb minőségű majd kicserélem.

üdv
(#) prst14 válasza source2 hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
hallod ,ezt te csináltad??
nem akarod publikálni az adatokat ,nyáktervet ,programot??
(#) source2 válasza prst14 hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
hi

Alapjába véve, egy 8x8-as mátrix, a lényeg a kocka összerakásán van, (amire persze utólag rájöttem hogy másképp kéne 2 okból is összerakni), programozáshoz a könyebbik utat választottam, szóval viszonylag egyszerűen hozzáadható még effekt, (bizonyos korlátokig)az minden képváltás ideje azonos lehet csak, az effektek közti váltást lehet változtatni (akár 40s is).

nyákterv nincs, próbapanelon raktam össze, normális képek hiányában még nem akarom, majd ha hazamegyek (meg behozom a lemaradásom) akkor lehet róla szó.

üdv
(#) prst14 válasza source2 hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
rendben van ,de a kedves érdeklődők és jómagam miatt kérlek egy dátumot jelölj meg ,hogy mindenki izgatottan várja...körülbelüli dátum...
Következő: »»   1 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem