Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Keltető hőfokszabályozó
 
Témaindító: Bfg10k, idő: Máj 21, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   15 / 41
(#) Mucu válasza fongab hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Igen, de beállítod a gépet pl.:37.8 C fokra és addig fűt. Ha nem látnád meg ott ülnél mellette órákat hogy beállítsd. Hasznos dolog látni mit fog csinálni.
(#) szabi83 válasza Mucu hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Idézet:
„Ha nem látnád meg ott ülnél mellette órákat hogy beállítsd.”

Nekem nem kellet ott ülni órákig... vettem egy digitális hőmérőt 700Ft (van 500 ért is, 1000ért is..), 15-20 percenként ott voltam a gép mellet 3-4 percet, hogy beállítsam. A kijelződ az nem 700ft.

Idézet:
„Hasznos dolog látni mit fog csinálni.”

igen három led elég erre a célra
(#) fongab válasza Mucu hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Idézet:
„Hasznos dolog látni mit fog csinálni.”

Szia
Igen ezzel egyet értek. De ha csak erre hagyatkozol, akkor benne lehet, a tévedés. Alkoholos hőmérőnek, nincsen párja.
üdv.
(#) csikinkyra válasza fongab hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Helló! Azért szeretnék rá ilyen kijelzést, hogy lássam milyen hőmérsékletre állítom. (meg azért is mert tetszik )
Mekkora átalakítás kell elvégezni rajta? Esetleg tudsz segíteni abban is ? Előre is köszönöm. üdv.csikinkyra
(#) vilmosd válasza csikinkyra hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Hali
En csinaltam mechanikus kijelzest a hofmerseklet szabalyzomhoz (skala a forgatogomb alatt ), es kivaloan mukodik. De egy 7106-7107 feszmero ic-vel is megoldhato, csak sokkal dragabb, es persze tobb munka van vele.
(#) fongab válasza csikinkyra hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Szia
Ahogy én látom. Az IC1Aerősítésén kell változtatni. A másik amin változtatnék az a P1 pótméter megtáplálása. Itt legalább feszültségreferenciát használnák. A P1-et 35,5°C és 40,5°C között lehessen állítani. Esetleg a VCC lehetne 10V.
Amin még lehet gondolkozni az a egész panel azonos hőmérsékleten tartása. ( kb.:40°C ) Ennek akkor van jelentősége, ha a környezeti hőmérsékletváltozásra, változik a kapcsolgatott, hőmérséklet. ( Meg kell nézni. 10°C környezeti, beállított 38,00°C növeld a környezeti hőmérsékletet, 20°C-ra a beállítottnak, ugyan úgy 38,00°C foknál kell, kapcsolni. )
üdv.
(#) csikinkyra válasza fongab hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Szia. Szerintem mégis inkább azt a kapcsolást építem meg, amit először akartam. Nem hinném hogy ezeket a módosításokat megtudnám csinálni. Majd teszek rá én is egy kapcsolót mint ahogy Mucu is csinálta. Köszönöm hogy segítettél.
(#) pete hozzászólása Máj 15, 2010 /
 
Sziasztok! Találkozott már valaki olyannal hogy az LM35-nem megfelelő adatot ad? Az LM 35 -re volt bízva a keltető, ami 380-at mutatott,egy kontrol hőmérővel ellenőrzést végeztem, volt vagy 34 C a keltetőben könyökhőmérő és egy digitális hőmérővel beállítottam 38C ra,de ekkor a LM 35 már420-at mért ! Kivettem a keltetőből,de másnap idegesített a dolog,visszadugtam,ekkor ugyanazt mutatta mint a többi,de néhány óra mulva ismét visszatért a kb 4C +,és azóta is igy jelez ! Elszálhatott az ic? Köszi,Üdv!
(#) nag100 hozzászólása Máj 16, 2010 /
 
Sziasztok!
Olvasgattam a fórumon, de sehol nem találtam olyan megoldást, mint ami az eszembe jutott
Nem tudom, hogy mennyire lenne bonyolult egy olyan keltető megépítése, ahol kapcsolóval lehetne állítani a páratartalmat. Tehát lenne egy áramkör a hőfokszabályzónak, és egy a páratartalom mérésnek, és szabályzásnak.
(#) fongab válasza nag100 hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Valahol, itt kezdődik Ez PIC –el, vezérelt.
Bővebben: Link
De azért, te is próbáld meg.
üdv.
(#) vicsys válasza fongab hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
... és itt folytatódik: Bővebben: Link Remélem lesz időm folytatni...
(#) nag100 hozzászólása Máj 23, 2010 /
 
Tetszik amit építesz, meg is felelne, de a PIC nekem "kínai"
Nagyon amatőr vagyok az elektronikában... Kb. 10 éve abbahagytam, azóta sokat változott minden, és akkor sem voltam profi Az építéssel nem hiszem, h gondom lenne, csak a programozás....
(#) killla hozzászólása Máj 23, 2010 /
 
Üdv!

Lenne eggy kérdésem, mert van nekem egy régifajta keltetőgép csak éppen 34 celsius főlé nem megy fel a keltetéshez az kevés nem tudom mi lehet vele a gond, segítséget szeretnék kérni.Mellékelek 2db képet róla ha valaki tudna segíteni megköszönném.
(#) proli007 válasza killla hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
Hello!
Nem ismerem a készülékedet, meg elég rosszul látszik a fotó is. De a tippem a következő:
- Ezek szerint a potenciométer végállásban van. Ha a poti a jobbra forgatott véghelyzetében van, akkor növeld meg, a poti tengelyével egy vonalba eső baloldali ellenállás értékét . Ha balra forgatott véghelyzetben van, akkor csökkentsed az ellenállás értékét.
(Az IC-re írt számot leírhattad volna.)
üdv! proli007
(#) killla válasza proli007 hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
Hali!

Még annyi lenne a gondom hogy a fótón nem látható a fehér és a piros kábel végén van vmiféle érzékelő sajnos kettéesett és nem tudom hogy az micsoda sajnos nem vagyok annyira hozzáértő csak szeretném minél ólcsóbban megajvítani lerajzoltam azt az érzékelőt nem tudom mi a neve és köszönöm hogy segítesz!!

vmi.JPG
    
(#) proli007 válasza killla hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
Hello!
Sajnos nem tudom megmondani, mert nem láttam még ezt a készüléket. De vélhetően egy NTC ellenállás.
üdv! proli007
(#) tibi0531 válasza killla hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
Szia.

A panelen lévő IC típusa sokat segítene.
(#) killla válasza tibi0531 hozzászólására (») Máj 25, 2010 /
 
Hali!

Készítettem jobb fotókat hátha ezzel többet tudok segíteni meg lefotóztam a 2 vezeték végén lévő érzékeltő csak a tetejéről a fekete színű anyag levált.
(#) vicsys válasza killla hozzászólására (») Máj 25, 2010 /
 
A hőérzékelőd valószínűleg egy 100K NTK volt. Innen vettem: Bővebben: Link
(#) killla válasza vicsys hozzászólására (») Máj 25, 2010 /
 
Tehát ha ez 100k ntk akkor ha a keltetőn beállított hőmérséklet csökken akkor nő az ellenállása és bekapcsol vissza?
(#) killla hozzászólása Máj 25, 2010 /
 
Ez az ntc jó lenne helyette? Bővebben: Link
(#) vicsys válasza killla hozzászólására (») Máj 25, 2010 /
 
Szerintem jó.
(#) killla hozzászólása Máj 26, 2010 /
 
vettem ntc-t 100k-at és ez pont nem jó mert hő emelkedésre csőkken az ellenállása
(#) Rumcájsz hozzászólása Máj 27, 2010 /
 
ha nem NTK akkor PTK kell.
(#) pete hozzászólása Máj 28, 2010 /
 
Üdvözlet mindenkinek! A segítségeteket szeretném kérni...Összeraktam 2 db kit-ben hőfokszabályzót ,a rajzát mellékelem!. Ugyanazokból az alkatrészekből van teljesen,mégis másképpen működnek ! Az egyik szépen óvatosan kigyújtja a fűtőizzókat,szinte "felhangosítja" a keltetőben,a másik viszont gyorsan villogva vacilál,mind ki mind bekapcsoláskor! Szerintem ez a villogás nem tesz jót az izzóknak,ezért szeretném ha ugyanúgy működne mint a másik,ha valaki meg tudná mondani melyik alkatrész lehet a bűnös. Feltettem egy kis videót is róla ,hogy érthetőbb legyen,a két érzékelő közvetlen egymás mellett van.
http://www.4shared.com/video/s2tgcFsS/hiba_003.html

Előre is köszönöm! Ja..egy szilárdtestrelé kapcsolás van mindkettő után,de szerintem ennek semmi köze..

hőszab.jpg
    
(#) killla hozzászólása Máj 30, 2010 /
 
Hali!

Kellene nekem egy kis segítség mert a keltetőmbe ugyebár ptk kellene na most én lemértem ha a szabályózót tekerem akkor 7,1-8,0 voltig változik a feszültség és lemértem a ptk-t ami benne van szoba hőmérsékleten 200k-ra állítottam a műszerem olyan 80-100 ig mozok hogy honnan tudnék ilyet beszerezni?meg hogy melyik tipus lenne?
(#) vicsys válasza killla hozzászólására (») Máj 30, 2010 /
 
Biztos, hogy PTC- van benne? Az általában ohm -os tartományú. Az NTC-kből van 100K ohm körüliek. Szerintem a kapcsolásodban kéne körülnézni. Lehet, hogy egyszerűbb lenne ha kirajzolnád. Az IC adatlapján is mindenhol NTC-t használnak.
(#) killla válasza vicsys hozzászólására (») Máj 30, 2010 /
 
Ω -ban mértem a 200k-nál ptc szerintem mert nő az ellenállása ha meleszik körülötte a levegő leteszteltem az ntc pont fodítva megy. az előbbi hozzászólásaimban van egy pár kép aban lehet látni

üdv..
(#) fongab válasza killla hozzászólására (») Máj 31, 2010 /
 
Tisztelt killla
Szia
Nem tudnál egy pótmétert betenni a ptc,ntc helyére?
Pillanatok alatt meglenne, az a ellenállás érték, ami neked kell.
Megnézed, hogy hol kapcsol. Eldöntőd, milyen hőfokon akarsz kapcsolni. Amilyen ellenállásértéknél kapcsolt, azt odateszed a hőfokhoz. A táblázatba megkeresed, a 25°C fokot, leolvasod az ellenállás értéket, és megveszed.
Az előzőekben belinkelt termisztorra. ( 13 táblázatba, olvastam le ) nekem kell 38°C a szerkezetem, 600 ohm nál kapcsol. 38°C sajnos nincs a táblázatba. 35°C= 0,6474 Kohm, 40°C= 0,5255 Kohm. Valahol, a kettő között, van a 600ohm is. Megnézve a25°C nál az értéket, mindjárt lehet látni, hogy nekem 1K ohm os kell. Hasonló képen, el lehet dönteni, hogy ptk vagy ntk kell.
Ha esetleg nincs olyan érték, több termisztort is, össze lehet kötni. ( mind sorosan, mind párhuzamosan )
Remélem, sikerrel jársz.
üdv.
(#) almasi válasza edgar hozzászólására (») Jún 10, 2010 /
 
Biztos siker! A poti 220R, az R1 10k veddki és rakj be hejette 1k és 10k lineáris potit! (mint FINOM BEÁLLÍTÓT)!
Következő: »»   15 / 41
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem