Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangvezérelt LED-es stroboszkóp
 
Témaindító: elekto, idő: Jún 8, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) elekto hozzászólása Jún 8, 2008 /
 
Mint már a név is mutatja szeretnék egy hangvezérelt ledstroboszkópot mely asszimetrikus 12V-os tápról megy, magasfényű fehérledekkel.
Az érzékelt hf jel 30-200hz közötti.
(#) Szebence válasza elekto hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
Pontosan 22 topiccal lejjeb van ugyan ez a téma, csak nem ledekkel. Oda simán feltehetted volna a kérdésed.
Amúgy megcsinálod magát a ledes stroboszkópot, megcsinálod, hogy folyamatosan villogjon olyan gyorsan ahogyan szeretnéd, aztán már csak egy ütemvezérlőt kell rákötnöd és arról adni a tápot. Az ütemvezérlő meg ahogyan beállítod (magas - mély) úgy fog jelet küldeni a strobinak, ami meg akkor a beállított tempóba villog majd.
(#) Attila86 válasza elekto hozzászólására (») Jún 9, 2008 / 4
 
Üdv.!

Én megépítettem EZT. Ez működik rendesen, de potival mindig utána kell állítani a hangerőnek. Ezt a kapcsolást egységcsomagban megveheted Vácon a Baji elektronikában, de lehet hogy itt Pesten, az Elektrokonthában is.

A másik kapcsolás amit megépítettem, az EZ. Ez Spafi kapcsolása. Sokkal jobb mint az előző, közel sem kell annyira utána állítani a potival. Sőt, ha megkeresed SPafit, akkor elvileg meg tudja mondani hogy emlyik alkatrészek értkét változtasd ahhoz, hogy még nagyobb legyen az átfogás.

Ez a két áramkör csak a zene ütemét figyeli, és adja annak ütemében a jelet a kimenetén. Erre már csak a ledes stroboszkópot kell rákötni.

Üdv.: Attila
(#) Tarbur hozzászólása Ápr 5, 2009 /
 
Üdv Mindenkinek!

Keresgéltem a fórumban, azt hiszem még ez a téma áll legközelebb a kérdésemhez.

Szóval hasonlót szeretnék én is csinál(tat)ni (egy haverom összedobja ha van rajzom) mint az említett ledes stroboszkóp, annyi különbséggel, hogy semmi extra nem kellene bele, csak egy jó erős led, mely akkor villan ha a mikrofon hangot érzékel. Jó lenne ha a mikrofon érzékenységét lehetne állítani hogy ne induljon a villanás mindenféle kis zajra, csak közeli és viszonylag hangos jelre reagáljon. (Airsoft fegyverre szeretnék torkolattűz imitációt, s a mikrofon a cső előtt lenne, hogy a kiáramló "levegőpuffanásokat" fénnyel is jelezze, ezzel imitálva a tüzet). Lednek valami jó erőset gondoltam, minél erősebb annál jobb-életszerűbb. Persze önálló áramforrással, ceruza akkuk pl.
Előre is köszi mindenkinek!
(#) Kovidivi válasza Tarbur hozzászólására (») Ápr 7, 2009 /
 
Ez mikrofonos kivezérlésjelző! Kihagysz 4 Ledet, és kész! Üdv!
(#) Tarbur válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 8, 2009 /
 
Köszönöm szépen, megpróbáljuk
(#) Kovidivi válasza Tarbur hozzászólására (») Ápr 8, 2009 /
 
Nincs mit! Azért még nézzetek szét! Ebben a kapcsolásban pozitívum ,hogy elemről megy, így hordozható. Végülis nem csak a 4ledet lehet elhagyni, hanem a diódákat is, és a tranzisztorokat is. Pár Ft-ból meg lehet építeni! Sok sikert hozzá!
(#) Tarbur válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 8, 2009 /
 
Rendben, továbbítom neki az infókat, mer őszintén szólva én csak műkedvelő vagyok, nem igazán tudom mi az a dióda, illetve tranzisztor.

De pont ilyenre lenne szükségünk, egyszerű hordozható kis kütyüre.

Mégegyszer köszi!
(#) zoly15 hozzászólása Dec 14, 2009 /
 
Hali mindenkinek!
Meg szeretném építeni ezt a strobit.
De én RGB-t szeretnék ledekkel.
Úgy képzelném el, hogy a műveleti erősítő 3DB IRFI540G t hajtana meg, ezek pedig a LED-eket.
Ezt nekem szabályoznom kéne a fényerő miatt. (színkeverés).
A készülék előlapján található 3Db 4k7 potméter.
Meg lehetne oldani valahogyan az elképzelésemet?
(a 3Db potméterrel szeretném szabályozni a színeket)
Előre is köszönöm!

Üdv!
(#) pi.sta hozzászólása Jan 29, 2011 /
 
Üdv. mindenkinek!

Én ezt a kapcsolást építettem meg és frankón működöt.
(#) peter0126 hozzászólása Ápr 19, 2011 /
 
Nem igen értek hozzá, de ha leírnátok ismerős megcsinálná. Vonalszintű bemenetre Ledes(5-10db led) stroboszkóp a hang ütemére. egyáltalán lehetséges? Vagy valami hasonlót. köszi.
(#) PiperR hozzászólása Máj 28, 2011 /
 
Sziasztok!
Megszeretném építeni a mellékelt kapcsolást. Ütemvezérlő stroboszkóphoz. Ahogy nézem elég nagy jelszint kell hozzá hogy működjön, vonali szinthez jó lenne, de én mikrofonosra szeretném megcsinálni. Kondenzátor mikrofonhoz kéne átalakítani, ha jó gondolom a bemeneti ellenállások értékét kéne lecsökkenteni, de nemtudom hogy milyen értéküre. Ehez kérnék segítséget.
(#) PiperR válasza PiperR hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Valaki tud segíteni?
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem