Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   290 / 1674
(#) Doncso válasza MPi-c hozzászólására (») Szept 8, 2008 /
 
Köszi , amugy nem nagy kondik 10.000µF-osak vannak 17.000-eim is de sajnos nem nagyon fértek volna el meghát kipróbáltam velük a tápot, sokkal jobb nem lett volna. Amugy nemrég fejeztem be a műhelyt, a műhelyes topicban vannak képek a régi állapotokról és a készülőben lévőkről, ez már a nagyjából kész felé tart, még egy-két polc és cucc a helyére kerül és ugy ahogy kész lesz.

Műhely régi

Műhely alakulóban

Ha érdekel megnézheted.
Üdv.
(#) MPi-c válasza titi hozzászólására (») Szept 8, 2008 /
 
Úgy tudom az A40-esben nincs modem, így AT parancsokkal nem vezérelhető...
(#) titi válasza MPi-c hozzászólására (») Szept 8, 2008 /
 
Azért köszi az infót!
Csak már régóta kallódik nálam, és amint megláttam a műved, megtetszett az ötlet, meg hát jól is jönne...sajnos...
(#) hapro válasza Doncso hozzászólására (») Szept 8, 2008 /
 
Ha már így...akkor gondoltam teszek fel én is képet, hogy hogy állok vele.
Én vagy külön trafóról, vagy a fő trafóról valami stabilizálással fogom előállítani a segéd tápot a kijelzőknek.
Azt tanácsolták, hogy a precíz az lenne, ha minden kijelzőnek külön külön trafója és tápja lenne, de ki bírja azt pénzzel, és hellyel a dobozban...sajnos nincs segéd fesz a trafón, csak 2X51V
Így is még benne lesz az a pici ventillátor vezérlés amit a napokban építettem. Bár az nem sok helyet foglal.
A hátulja egy teli alu lap lesz és ahhoz fogatom a hűtőbordát, meg belülről a tápok L profilját. A hűtőbordára meg teszek egy ventit. Ha nem elég a hűtés, akkor rakok majd nagyobb bordát rá.
(#) kocsgab002 válasza MPi-c hozzászólására (») Szept 8, 2008 /
 
Szia

nagyon tetszik a munkád, nincs esetleg kedved cikket írni belőle? Szerintem nagyon sok embernek - ahogy nekem is - nagy homály a mobil vezérlés AT parancsokkal.

Ha nem tervezel cikket, azért a dokumentációt közre tudod adni?

Köszönettel:

Kocsgab002
(#) levii válasza hapro hozzászólására (») Szept 8, 2008 /
 
Nagyon szép mind a doboza,mind a belseje
(#) zsuscsinyo hozzászólása Szept 8, 2008 /
 
Eddig így haladok, kijelzése már valamilyen szinten megy Aki nem tudná elolvasni Love a felirat
(#) Steve hozzászólása Szept 8, 2008 /
 
Kapott dobozt a nixie órám.
Antikolt fa léckeret, képkeret lécből.
Alul és felül, plexi, középső elválasztás plexi, nyomógombok, bicikli küllő.
(#) zsuscsinyo válasza Steve hozzászólására (») Szept 8, 2008 /
 
Eszméletlen milyen szép Nekem nagyon elnyerte a tetszésemet!! Gratulálok, ügyes vagy!
(#) Szebence válasza Steve hozzászólására (») Szept 8, 2008 /
 
Szia!

Rengeteg ilyen órát láttam már, de nekem legjobban ez tetszik! Nem tudom, olyan egyedi, mint minden nixie óra, de ez egyben teljesen precizen kidolgozott, elegáns darab.
Nagyon tetszik, grat hozzá!
(#) Steve hozzászólása Szept 8, 2008 /
 
Még néhány kép…
(#) DJ Szabcsa válasza Steve hozzászólására (») Szept 8, 2008 /
 
Ez tényleg gyönyörű
(#) vtsoftware válasza Steve hozzászólására (») Szept 8, 2008 /
 
Tényleg marha jó lett, grati hozzá, ez tényleg szép.
(#) maTaKee válasza Steve hozzászólására (») Szept 8, 2008 /
 
Nagyon szép lett!

Viszont 2 aprócska dolog nem tetszik benne (ha nem haragszol) :
1. próbapanel :no:
2. a számokat elválasztó pontok lábszigetelése

Amúgy semmi baj nincs vele :beautiful:
(#) Szebence válasza maTaKee hozzászólására (») Szept 8, 2008 /
 
Igen, az írásom után vettem én is észre, hogy próbapanel. Valóban elegánsabb lenne kimaratott nyákkal. De így is nagyon jó.
(#) vicsys válasza maTaKee hozzászólására (») Szept 8, 2008 /
 
Viszont rettentően dícséretes, ahogy az alkatrészek benne vannak!
Részemről nagyon nagy GRATULA!
(#) vtsoftware válasza Steve hozzászólására (») Szept 8, 2008 /
 
Tényleg, egyébként hány "munkaórád" van benne?
(#) Kutyuli válasza Steve hozzászólására (») Szept 9, 2008 /
 
Csodálatos munka. Gratulálok hozzá.
(#) Doncso válasza Steve hozzászólására (») Szept 9, 2008 /
 
Ez igen, nagyon szép és ötletes munka! Sőt gyönyörű munka! GRAT!!
(#) Doncso válasza hapro hozzászólására (») Szept 9, 2008 /
 
Hűű Hapro mester!
A te tápod sem rossz, a trafó meg valami brutális .
A hűtéssel szerintem nem lesz gondod, bőven elég lesz neki. Ja igen akartam mondani, hogy szerintem elméletileg lehet hogy jó, de a gyakorlatban hülyeségnek tartom a külön panel minden DPM-nek elvet! Én kipróbáltam egy oldalon két külön táppal, majd egyel, semmi változást nem tapasztaltam, amikor maga a táp trafójáról vettem le a segédfeszt stabokkal, akkor terheléskor kicsit elhalványultak a kijelzők, jó ezt aláírom hogy nem nagy ötlet, de 4 külön táp?? Ez baromság. Egy táp kell ami mindnek elég és kész. Én nem láttam még olyan tápot amibe négy külön táp lenne a DPM-eknek.
Ajánlom neked is a kisebb méretű AT-s tápot, bőven elviszi őket, ja bár neked LCD-s van, az meg szinte nem eszik csak 10mA-t összesen. Akkor neked elég egy kisebb puskás trafó graetz meg puffer stb. Ez sem foglal sok helyet.
Üdv. Doncso
(#) Steve válasza vtsoftware hozzászólására (») Szept 9, 2008 /
 
A próbapanelos építés 20óra, doboz 5 óra.
(#) Attila86 válasza Doncso hozzászólására (») Szept 9, 2008 /
 
Kettős táp esetén sajnos nem lehet minkét tápegység panelmérőinek közös tápot adni. Az egyik tápegységhez tartozó 2db panelmérőnek lehet azonos a tápja, de így is legalább 2db táp kell: egy a baloldali tápegység panelmérőinek és egy a jobboldali tápegység panelmérőinek.
Ha egyetlen tápról megy mind a négy panelmérő, akkor már a két tápegység kimenete galvanikusan nem független, ezért nem lehet őket sorba kötni.
Üdv.!
(#) hapro válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 9, 2008 /
 
Na erre jó hogy figyelmeztetsz mert nem is gondoltam rá, de most hogy mondod....
Valamiért két stab IC-t vettem, akkor ezért
Most már csak két kis egyforma trafót kell hozzá szereznem.
(#) SzervízMacska hozzászólása Szept 9, 2008 /
 
Sziasztok!

Én már elég régen nem építettem semmi újat, de a hétvégén ráértem. Eredetileg PIC gyakorlópanelnek indult, de kiötlöttem, hogy ugyanazzal az időráfordítással valami értelmes áramkört is összedobhatok, amin gyakorolni is lehet, majd boldogan használni a mindennapokban.

Így lett ( lesz ) a cucc 1 háromdigites digitális sebességmérő. Próbapanelra hánytam össze az áramkört. A kijelzők emeletes precíziós foglalatban laknak, így kényelmesen és levegősen elfér alattuk az elektronika. A baloldali 7 szegmensest kihúzva válik elérhrtővé az ICSP-csati.

Szeretném gyorsan tisztázni, hogy az áramkör bemutatásával nem a dicsekvés volt a célom - mielőtt sokan joggal lehurrognátok - csupán annak a demonstrálása, hogy próbanyákra is lehet meggondoltan építkezni, ha nem tűnik nagyzolásnak "tervezni" is. Az alkatrészek megfelelő, átgondolt pozícionálásával; légvezetékek lehetőség szerinti kerülésével - főleg a forrasztási oldalon. Ezáltal - bár az ilyen egyedi áramkörök nem a dokumentáltságról híresek - évek múlva is jól "lekövethető" a kapcsolás. Próbáljátok ki.

Na, nem is pofázok többet, jöjjenek inkább a képek!
(#) Frankye válasza SzervízMacska hozzászólására (») Szept 9, 2008 /
 
Nagyon szép munka, minden elismerésem! :kalap:
(#) gtk válasza SzervízMacska hozzászólására (») Szept 9, 2008 /
 
Szerintem sem kell mindent nyakba faragni, mar csak a sok elhasznalt vegyszer miatt sem.
Szep munka
(#) Doncso válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 9, 2008 /
 
Basszus, mennyire igazad van. Akkor ez így tényleg nem jó. Erre nem is gondoltam. Ha így kötöm akkor ha sorbakapcsolom őket akkor a jobb oldali tápot szépen rövidzárba is helyezem. Ez így tényleg nem nyerő ötlet. Csak és csakis akkor lenne jó ha soha nem kötném sorba.
Köszi a rávilágítást!
(#) Doncso válasza SzervízMacska hozzászólására (») Szept 9, 2008 /
 
Szép munka, engedd meg hogy én is gratuláljak.
(#) zoly15 hozzászólása Szept 9, 2008 /
 
Sziasztok!
Befejeztem a dobozolásomat (PICkit2)

A doboznak van egy hibája :no: a LEdek-nél lévő hosszú oldalon van az előlapi csíkhoz képest 1.5mm :no: Ez már így "veszett"
Attól működik és ez a lényeg..

üdv!
:yes:
(#) mutatvanyos válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 9, 2008 /
 
Nagyon frankó lett, gratulálok ....én is nekifogtam építeni egyet, csak nem tudom, hogy találok e valakit, aki a 18F2550 Pic-et beégeti nekem???
Következő: »»   290 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem