Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   18 / 1672
(#) tbence3 válasza MPi-c hozzászólására (») Aug 3, 2006 /
 
Nagyon jóóóóóó!
(#) MPi-c válasza tbence3 hozzászólására (») Aug 3, 2006 /
 
Kösz! Kösz!
(#) Frankye válasza MPi-c hozzászólására (») Aug 4, 2006 /
 
Tényleg nagyon szép munka valamennyi! Gratulálok!
(A HT1080Z bennem is nosztalgikus érzéseket ébresztett!!!! )
(#) gtk válasza MPi-c hozzászólására (») Aug 4, 2006 /
 
Szep munka!Gratulalok!
Az epromnak milyen szerepe van?Olyan kivancsi vagyok Olyan mint egy mini szamitogepLaza!
(#) Báddzsó válasza MPi-c hozzászólására (») Aug 4, 2006 /
 
Tényleg minőségi munka! Így kell ezt csinálni! Nyákot világítod vagy vasalod?
(#) MPi-c válasza fureszk hozzászólására (») Aug 4, 2006 /
 
Kösz az elismerést mindekinek!
A kétoldalas NYÁK-ot DXP-vel terveztem és teljesen sk. Síma A4-es papírra nyomtattam lézernyomtatóval. ( Egy nagy hátránya volt, a nyomatatásánál nem tudtam a forszemek közepére lyukat nyomtatni, így a fúrás is kicsit nehézkesebb volt. A két oldaltból "tasakot" csináltam és úgy raktam közéjük a TN120-szal fújt lemezt. Az átveztéseket alkatrészlábakkal valamint Tomi20 leírásának megfelélően csináltam én is, ott, ahol az alkatrész lábakat nehézkes lett volna az alkatrész oldal felöl forrasztani.

gtk! Ez komoly kérdés volt? (...annak veszem!)
Mivel a Z80 mikroprocesszor és nem mikrovezérlő, de program működteti, azt meg valahol tárolni kell... erre való az EPROM. Ez és minden más, ami a mikrovezérlőben egy tokban, egy chip-en van itt külön IC (órajel, ram, rom, port...nálam még egy RTC is) és valóban ez egy egy kártyás mikrogép - SBC.
Üdv!
(#) gtk válasza MPi-c hozzászólására (») Aug 5, 2006 /
 
MPi-c: Valoban komoly kerdes volt,mert en meg nem talalkoztam ilyen komplex hazilag epitett rendszerrel es kivancsi voltam hogy epul fel.Majd egyszer en is elszorakozom ilyesmivel,erdekes!Milyen lenne egy 386 procit beuzemelni?
(#) MPi-c válasza gtk hozzászólására (») Aug 5, 2006 /
 
Komolyra vettem a kérdésedet , de azt hiszem téged itt a látszat csalatkoztatott meg, a sok alkatrész miatt ez cseppetsem komlexebb, mint ha csak pl. egy PIC-et használtam volna. Én pl. komplexebbnek tartom Pavel erősitő vezérlőjét, ami tényleg profi Itt az alkatrészek összeválogatása, aztán megfelelő összekapcsolása több mukát okoz, mint a megfelelő mikrovezérlő kiválasztása egy feladatra, ezért hát most már az utobbit alkalmaztam volna én is.
(#) gtk válasza MPi-c hozzászólására (») Aug 5, 2006 /
 
A sok alkatresz az valoban megfogott,ha egyszeruseget nezzuk a dolognak -mar amennyit en ertek hozza- akkor valoban egyszerubb egy mikorvezerlovel,de a szepseget tekintve ez nekem igy jobban tetszik A Pavel munkaja valoban profi!
(#) Tomee válasza MPi-c hozzászólására (») Aug 5, 2006 /
 
Gratula szép munka!
Tudnál pár szót mondani a Micrichip AN689 müszeréről?
Mennyire használható, megbizható?
Megnéztem az irást róla a mit kiadtak hozzá és jól hangzik amit irtak róla.
Szerinted megéri megépíteni?
(#) MPi-c válasza Tomee hozzászólására (») Aug 6, 2006 /
 
Akkor olvastam az egyik fórumban erről a műszerről, amikor az érdeklődésem a MC-k felé fordult. Szükségem volt a meglévőnél egy nagyobb méréshatárú frekvenciamérőre és mivel egy elegánsabb készülékbe is kell egy LCD meg egy MC úgy gondoltam nem túl jelentős ráfordítással (a 4 db aksit leszámítva) ez egy több funkcióval bíró áramkör, ahogy, gondolom, olvastad: logika szonda, bitminta vevő, soros kódvevő, frekvenciamérő egyben. Szerintem nagyon jól ki van találva, a kapcsolása is nagyon tanulságos, (gondolok itt az aksik kisütésének vezérlésére vagy a PIC tápfeszének saját kikapcsolására). Hát szerintem megérte. És hogy megbízható-e? Bizonyára az. A készüléket egy Voja Antonic nevű belgrádi úriember tervezte és publikálta. Azután vette be a Microchip az AN-be '98-99-ben. Azóta biztos sokan megépítették. (Lehet, hogy az urat nem, de Microchip-et egy kis pénzhez jutatta. )
Ha megépíted, egy jótanács: az LCD kontrasztjához az LCD 3-as kivezetése (Vo) és a test közé valószínűleg ellenállás kell (nálam ez 1k), ezért még maratás előtt érdemes a NYÁK-on változtatni.
(#) Topi válasza MPi-c hozzászólására (») Aug 6, 2006 / 1
 
Új fejlesztésem... Sajna a tömörítés miatt akadozik a videó. A valóságban persze ilyen nincs...
(#) Darazsx válasza Topi hozzászólására (») Aug 6, 2006 /
 
Nagyon durva! Szép munka, nagyon tetszik!
(#) deguss válasza Topi hozzászólására (») Aug 6, 2006 /
 
Szerintem nagyon tuti! Garatula!
A szöveg is találó. Hogy updateled a szöveget? Csak szoftveresen?
(#) szabi83 válasza deguss hozzászólására (») Aug 6, 2006 /
 
így van odaver
grat!
877-el vagyis, ez is pices
mikor lecc belőle cikk??
(#) Tomee válasza Topi hozzászólására (») Aug 6, 2006 /
 
Gratula Topi Mester!
(#) MaSTeRFoXX válasza Topi hozzászólására (») Aug 6, 2006 /
 
Szép!

Hasonlón gondolkozok, csak glimm lámpával
(Szereztem 350 darabot belőle ... )
(#) deguss válasza szabi83 hozzászólására (») Aug 6, 2006 /
 
Topi már megírta. Majd ha jók leszünk.
(#) Topi válasza szabi83 hozzászólására (») Aug 6, 2006 /
 
Hát igazából ez most csak egy teszt szöveg egy Bitmatrix alaján. Ez a kijelző nem így magában lesz, hanem egy nagy kb 30 ilyen panelből álló táblában. Mindegyik modulnak saját soros portja van, ezzel vann kaösszekötve a modulok. Az ábra betöltést egy másik vezérlő fogja ellátni. Ami feltölti a modulok bitmatrixát, és egy ilyen modul semmi mást nem csinál, mint a memóriájában lévő bitmátrixot egyfolytában kijelezze.
Csak ha már kijelez valamit, akkor beletettem a karaktertáblát (egyszer jólesz valamire alapon.)
A cuccot cégünknek fejleszerintem.

Mellékeltem még videót + egy hosszú záridővel készült képet...

Ja ezek a dot-matrix led modulok full bekapcsolt pixelekkel 500mA-t esznek meg darabonként. Ezen 8 ilyen modul van. És az okos :yes: vezérlésnek hála 40mA-t eszik meg az egész kijelző a digitális áramkörrel együtt... De ez is még csak egy prototípus...

Persze full doksit full forráskóddal nem fogok feltenni, Csak egy ilyen ízelitőt, ami alaján elindulhattok. Annak a fonálnak a vége lesz csak amit érdemes követni, mert járható út...
(#) szabi83 válasza Topi hozzászólására (») Aug 6, 2006 /
 
:yes: nem rossz.. továbbra semm
(#) Báddzsó válasza Topi hozzászólására (») Aug 6, 2006 /
 
benti:mittudomén...
(#) Topi válasza Báddzsó hozzászólására (») Aug 6, 2006 /
 
Ha valami működik elkezd járni az agyam. Újabb felhasználási terület:
(#) Antauri válasza Topi hozzászólására (») Aug 6, 2006 /
 
Ezt rögtön vizuál-audió dekódoltam: Pink Floyd igaz?
Tényleg fineszes!
(#) Báddzsó válasza Topi hozzászólására (») Aug 6, 2006 /
 
csináld úgy (progizd úgy a picet), mint ha egy hd chipes lcd lenne, mert azokhoz van egy csomó progi a neten (free) amiben már benne van az a spektrumos dolog is, meg kiírja pl a proci hűmérsékletét..... csak egy ötlet.....:vigyor3:
(#) vicsys válasza Topi hozzászólására (») Aug 6, 2006 /
 
Topi!
2 dolog tettszik a projektben, de nagyon:
- a forrasztó ón talpként való alkalmazása
- hogy óraként is működik...

Még azt szeretném megkérdezni, hogy amit korábban bemutattál időjárás állomás, mikor lesz publikálva? (már nagyon kíváncsi vagyok, és sztem nem vagyok egyedül!)
nah, tényleg klassssz!
(#) Topi válasza Báddzsó hozzászólására (») Aug 6, 2006 /
 
Ja persze. Beleszerelek a gépbe csak a proci hő miatt egy 30centis kijelzőt... Való...
(#) Topi válasza vicsys hozzászólására (») Aug 6, 2006 /
 
Jajj Vic!! Te órafil vagy... Vagy inkább hourofil?? Új szenvdeélybetegség nevet találtam ki...
Hogy mikor lesz a hőmérős publikálva?? Mikor végre befejezem az adó rész dobozolását...
(#) Báddzsó válasza Topi hozzászólására (») Aug 6, 2006 /
 
Idézet:
„Beleszerelek a gépbe csak a proci hő miatt egy 30centis kijelzőt...”
nem a hőmérésen volt a hangsúly! hanem a hd csipen, meg a hozzá írt jó progikról!
(#) vicsys válasza Topi hozzászólására (») Aug 6, 2006 /
 
...várok...:sniffles:
Egyébként nagy az a doboz?? :bohoc:
(#) fureszk válasza Topi hozzászólására (») Aug 7, 2006 /
 
sztem ezért mindenki jó lesz
Következő: »»   18 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem