Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   22 / 1384
(#) MPi-c válasza vicsys hozzászólására (») Júl 29, 2006 /
 
Az étolaj is tökéletesen megfelel!
(#) szabi83 válasza tbence3 hozzászólására (») Júl 29, 2006 /
 
Idézet:
„maratás na itt volt érdekes: Hidrogén-peroxiddal csinátam és elkezdtek levélni a vezető sávok vagyis a tinta! Nem értettem nagyon miért és hogy de aztán eszembejutott! Túl síma lehetett a panel és nem ragadt rá eléggé a tinta.
Szerintetelk ez lehetett a baja?Hogy sím volt nagyon a felszine?”


tegnap marattam nyákot, de ezt úgy, hogy 2* rajzoltam át, mert nekem is 1*,2* megmarta a tenta alatt is - mert egy helyben állt - nem mozgattam sztem meg kézi rajz... meg mellesleg gyorsan rajzoltam -> nem maradt elég tenta ott..
most 2* rajzoltam át, szuper lett

amugy:
beültetési oldal tükrözve kinyomtat, tiszta nyákra kopírozó paper+a kinyomtatott lapon átrajzolom a nyákra golyóstollal!, aztán alkoloholos filccel kihúzom 2*
aztán mehet a vaskloridba fürdeni , még le nem vetközik bikinire

üdv
(#) tbence3 válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 29, 2006 /
 
Én most épp egy pic égetőt tervezek majd ennél fogom kipróbáli először azt hogy az alkatrész oldalt is rényomtatatom a nyák szabad feléze hogy így is jobban nézki meg a tintát meg majd úgy próbálom leszedni mint ahogy megtisztítottam a nyákot mert nagyon sokat szenvedek a fölös tinta lakaparásával.(jó kis minidrill drótkefe )
(#) PCB válasza tbence3 hozzászólására (») Júl 29, 2006 /
 
Szia !

Az, hogy vasalással csak "próba-nyákot " lehet készíten
nem igaz, potosan ugyan olyan jó nyákot lehet készíteni mint fotozással, csak tudni kell hogyan.
Másrészt a fotozást pont ugy el lehet rontani mint a vasalást ha nincs érzéked hozzá.
Ami a vasalás mellett szól, hogy olcsóbb és gyorsabb.
Fotoztam én is de már a kezembe nem venném.
Nekem a vasalásos technika időben, pénzben sokkal jobban bejön.
(#) Norberto válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 29, 2006 /
 
Én úgy hallottam, hogy alkoholos filces rajzolás esetén nem nagyon érdemes 2-szer áthúzni, mert a másodszori áthúzásnál esetleg megbolygatjuk az első rajzolatot, így már nem fog annyira fedni...inkább használjunk ÚJONNAN vett, vastagabb filcet, ha épp vastagabb vonal kell!
(#) szabi83 válasza Norberto hozzászólására (») Júl 29, 2006 /
 
aham csak én megvártam még megszáradt ~10 percet vártam
nem szedte le az elsőt..
(#) Antauri válasza voodooo hozzászólására (») Júl 30, 2006 /
 
Van valakinek infója arról hogy nagyobb áramokra hogyan kell méretezni a vezetősávok szélességét? Pl Amperenként hány mm kell? A Nyák rézrétegének vastagsága egyébként szabványos vagy gyártótól függően változhat?
Köszönöm!
(#) Gory válasza Antauri hozzászólására (») Júl 30, 2006 /
 
Szerintem a jobb helyeken szabványos a vastagság. Én annyit tudok hogy a tápvezetékeknek vastagabbakat szokás tenni a többinél. Mondjuk kétszer olyan vastagat. De biztos vannak itt nálam okosabbak is.
(#) tbence3 válasza Antauri hozzászólására (») Júl 30, 2006 /
 
Hello!
Én most terveztem meg a pic égetőmet és azon van egy trafó meg bizosíték is nekem azt mondták hogy elég ha 1,2-1,5mm vastag a 230 és a többi az meg 0,6-0,8 ig mozogjon.De leget hogy hülyeséget mondtam.Ha jó amit mondtam akkor ok ha meg nem akkor meg bicsi hogy ezt mondom
(#) Norberto válasza Antauri hozzászólására (») Júl 30, 2006 /
 
Itt talán találhatsz valami okosat...

Én nézegettem egy darabig...kb. a lap közepe után egy szót se értettem az egészből

Neked sok sikert hozzá, hátha előrébb jutsz...

Esetleg ITT is lehet valami okosság
(#) isamisa válasza Norberto hozzászólására (») Júl 31, 2006 /
 
ebből én annyit értettem, hogy kb.

500mA-hez kell 2mm-es vezetősáv.
750mA-hez 3mm,
1.25A-hez 5mm,
2.5A-hez 12mm-kell

Isa
(#) Marco_HUN válasza isamisa hozzászólására (») Júl 31, 2006 /
 
hát kb én is ennyit hámoztam ki belőle
köszi szépen
(#) vasa válasza Marco_HUN hozzászólására (») Júl 31, 2006 /
 
Sziasztok!

Hétvégén elkészítettem elsô nyákomat. A maradék vasoxidot befôttesüvegekbe töltöttem.
Az a kérdés, hogy eléggé barna lett azóta (gondolom a levegô miatt) ez baj? Fel lehet még használni ettôl?
A másik kérdésem, hogy hogy melegítitek meg az ilyen
régebbi oldatot? Gondolom nem fazékban a gázon?
(#) Tomee válasza vasa hozzászólására (») Júl 31, 2006 /
 
Én 2db akvárium vizmelegítővel melegítem. De a kanóc illetve a kivezetés nem érhet bele a lébe...
(#) Antauri válasza Norberto hozzászólására (») Júl 31, 2006 /
 
Nagyon köszi a válaszokat!
Közben én is találtam egy kis infót: Szélesség kalkulátor (1000mil = 25,4mm)
Weblapkészítésben vagy programozásban járatos jóemberek! Tudnátok ilyesmit készíteni Magyar nyelven ami egyből mm-ben számol? Szvsz lenne rá érdeklődő.:yes:
(#) vasa válasza Tomee hozzászólására (») Júl 31, 2006 /
 
Köszi!
És a többiek, hogy melegítik?
(#) Frankye válasza vasa hozzászólására (») Júl 31, 2006 /
 
Edényben az edény-módszerrel. Legalábbis én. Egy nagyobb edénybe vizet teszek, abba állítom a maratós edényt. A külsőben a vizet melegítem, míg a belső (marató) edényt mozgatom. Ez a maratási foylamat gyorsítását is segíti (a mozgatás).
(#) Frankye válasza Antauri hozzászólására (») Júl 31, 2006 /
 
Jó ötlet, elgondolkozom rajta, hogy megvalósítsam a honlapomon...
Vagy esetleg Topinak 5let?!
(#) vasa válasza Frankye hozzászólására (») Júl 31, 2006 /
 
Köszi Frankye!
Csak én eddig szabadban csináltam az erkélyen, hogy nehogy szétmarjak valamit a konyhában...
Meg a szagok is ugye... Na jó, majd próbálkozom.
(#) Frankye válasza vasa hozzászólására (») Júl 31, 2006 /
 
Az sem baj. Használj elektromos vízmelegítőt. Vagy jó meleg vizet, a külső edényben.
(#) gefffry válasza Frankye hozzászólására (») Júl 31, 2006 /
 
Sziasztok!

Ha nem gond megosztanám tapasztalataimat nyákkészítés ügyben.

Tehát:

1. Laser printerrel kinyomtatom a rajzot.
2. A panelt ULTRA DERM és dörzsis szivacs használatával zsírtalanítom és csiszolom is egyben.
3. Vasalóval közepes hőfokon rávasalom a panelra. Panelmérettől függően nekem elég volt max. 10 perc.
4. Hidrogén-peroxidos oldatot melegítek, méghozzá Jénai tálban. Ez ugyebár üveg, tehát nem árt neki a folyadék, és a gázra is fel lehet közvetlenül tenni.
5. Ha elég melegre és töményre sikeredett az oldat akkor kb 1-2 perc alatt kés a maratás.
6. Semlegesítés gyanánt pedig ismét ULTRA DERM + dörzsis szivacs jön.

Ezek után csak fúrás és beültetés van hátra.

Remélem segített valakinek "rövidke" írásom.
(#) Báddzsó válasza gefffry hozzászólására (») Júl 31, 2006 /
 
nagyon nem szabad megmelegíteni a maratófolyadékot mert lejön róéa a festék!
én szappannal mosom le a nyáklapot és nagyon finom smirglivel, géppel csiszolom. aztán megint lemosom, max hőfokon vasalom rá ~3 percig (oldalanként 3-3 perc).
mikor kihűlt langyos vízbe dobom leásztatni a műnyomó papírt. ledörzsölgetem róla papírt, megtörlöm és bele a vaskloridos oldatba.(készrekevertet veszek)
Ezzel a "technikával" sikerül 2 vonallal átmenni 2 ic láb között.
(#) Báddzsó válasza Báddzsó hozzászólására (») Júl 31, 2006 /
 
ja meg higítós ronggyal szedem le a festéket maratás után
(#) szabi83 válasza Frankye hozzászólására (») Júl 31, 2006 /
 
úgye nem a lakásban??
(#) Frankye válasza szabi83 hozzászólására (») Aug 1, 2006 /
 
Nem hát! Családi házban lakom, és van olyan mázlim, hogy van egy külön műhelyem, ott szoktam az ilyesmit intézni.
(#) szabi83 válasza Frankye hozzászólására (») Aug 1, 2006 /
 
:yes: :yes: :yes: :yes:
én udvaron maratok
(#) fureszk válasza MPi-c hozzászólására (») Aug 4, 2006 /
 
hogyan csináltál 2 oldalas nyákot? lyukgalvanizált? rendelted vagy csináltad?
(#) Pulyka válasza fureszk hozzászólására (») Aug 4, 2006 /
 
Hi

Van 2 oldalas nyáklemez nekem,ami olyan mint az 1 oldalas tesoja,csak mind a két oldalán van "rézbevonat"
Sztem egyszerű!
mind a két oldalán be kell rajzolni filccel az áramkört,és jöhet a vas-klorid!
ezután ha az eggyik "szálat"át akarod vezetni a másik oldalra,akkor a két összekapcsolandó szálat kifurod(a két szál egymással szemben legyen kb fél centire)és drottal kötöd össze!
ezután egyszerű!
A drotot azon a két oldalon forasztod be,ahol a 'szál" van!
majd mindjárt bedobok rola egy képet!
(#) Pulyka válasza fureszk hozzászólására (») Aug 4, 2006 /
 
Az eggyik "szál" a nyák oldalárol a másik oldalára átvezetési módja

egyik oldal

másik oldal

bele kontárkodott: szabi83
(#) szabi83 válasza Pulyka hozzászólására (») Aug 4, 2006 /
 
csak kár, hogy nem te csináltad
Következő: »»   22 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem