Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Astabil multivibrátor
 
Témaindító: punkkazy, idő: Júl 16, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   11 / 11
(#) komarl hozzászólása Márc 27, 2017 /
 
Üdv ,mindenkinek. Hegesztőgépre akarok impulzusszámlálót rakni,ami számolja hogy hányszor nyomom meg a hegesztőpisztoly nyomógombját. Vettem egy elektromágneses impulzusszámlálót,12V-os. Úgy gondoltam,az előtoló motorról kapna áramot,csak ha hosszan tartom nyomva a gombot(hosszabb hegesztéskor), nem fog e leégni a kis számláló. Arra gondoltam,hogy egy monostabil multivibrátorral kiegésziteném,ami csak egy pillanatra ad impulzust a számlálónak. Valakinek van ötlete esetleg,vagy javaslata,hogy lehetne egyszerűen,megbizhatóan megcsinálni?
(#) proli007 válasza komarl hozzászólására (») Márc 27, 2017 /
 
Hello! Bár ez nem astabil feladat, inkább bistabil. De néhány alkatrésszel egy Fet-el megoldható. (A "relé", maga a számláló tekercse. A műszer rajta csak a szimuláció miatt van.)
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2017

CNT-Mono.png
    
(#) petrosz hozzászólása Máj 15, 2023 /
 
Kérdezem, tudnátok-e olyan számítási képletet megadni, ahol az adott frekvenciához lehet az ellenállás és kondi értékeket megkeresni? (Az itteni segédprogrammal ez nagyon macerás)
(#) pucuka válasza petrosz hozzászólására (») Máj 15, 2023 /
 
Ha passzív RC szűrő törésponti frekvenciájára gondolsz, akkor ez a Te oldalad.
(#) proli007 válasza petrosz hozzászólására (») Máj 15, 2023 /
 
Hello! Ha 555-re gondolsz, akkor vagy az adatlap, vagy Pld. ez.
Ha tranzisztoros astabilra, akkor nem igazán fogsz találni, mert sok minden tudja befolyásolni. Tápfesz, béta, munkapont stb.
(#) szs válasza petrosz hozzászólására (») Máj 16, 2023 /
 
Ki lehet számolni, bár (mint fentebb láthattad) nem lesz atompontos -de megközelítőleg jó lesz az.
Ha szimmetrikus astabilról beszélünk, aminek a frekvenciáját úgy számolhatjuk (egyszerűsítve):
1÷(R1XC1X07X2)
akkor az (egyszerűsített) képlet a frekvenciából számolásodra:
1÷frekvencia÷2÷0,7
Kaptál egy számot, amit ha elosztasz a rendelkezésedre álló ellenállás értékével, akkor megkapod a szükséges kondenzátor (körülbelüli) értékét. És fordítva is igaz, ha a rendelkezésedre álló kondenzátor értékével osztod a fentebb kiszámoltat, akkor megkapod a szükséges ellenállás (körülbelül) értékét.
Farádban és ohmban számolj.
Adok hozzá olvasnivalót, nem hosszú:

Bővebben: Link

astabil.gif
    
Következő: »»   11 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem