Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanyszerelés
 
Témaindító: kumpl, idő: Júl 16, 2008
Témakörök:
  1. A témában tilos, a villamosenergia termelésének, elosztásának, nagyipari alkalmazásának kitárgyalása! A mélyreható szakmai kérdések, magyarázatok kitárgyalása: Szakmai.
  2. A forrasztott / rossz a wago / jó a wago kötés témakörök többször kitárgyalásra kerültek, ezért arról kérjük ne nyissatok új vitákat. Műszaki tény, hogy gyári vezetékösszekötők (pl. rugós/csavaros kapcsok, stb) a szabvány megfelelősség miatt kerülnek alkalmazásra (MSZ EN 60204-1:1995 15.1 szakasza, illetve MSZ HD 60364-5-52:2011 szabvány 526.2. pontjának 1. megjegyzésében felsorolt követelmények/indokok a forrasztott kötés elkerülésére épületvillamosság esetében) mert tanusítottak, míg a forrasztott kötés alapesetben nem tanusított, csak és kizárólag akkor ha külön bevizsgáltatod az adott forrasztott kötést. Ide kapcsolódó általatok írt hozzászólások: #1, #2, #3, #4, #5
Lapozás: OK   964 / 964
(#) Atis57 válasza ha6qt hozzászólására (») Kedd, 17:17 /
 
Szia!
Ma már igy illene;

--Az emeletes épületnek a főelosztó szekrénynél van önálló földelése.
--A PEN vezető megfelelően földelt legyen (mindkét oldalról --áramszolgáltató-lakóépület )
--Ma már nem lehet a lépcsöházi felszálló PEN vezeték . Szétválasztva kell felvinni PE és N...!!
--Minden lakáshoz külön kell PE és N vezetőnek menni.

magánvélemény; Mire ez itthon megvalósul, eltelik akár 60 év is.
sajnos másban is ugyanigy van.....1990 óta nincs földeletlen utcai elosztó hálózat.....még mindig van.
(#) mikrokapcsolo válasza ha6qt hozzászólására (») Kedd, 21:56 /
 
Mint korábban is írtam a képről, ez egy angliai tipikus elosztó ábrája. A mérő és az elosztó között az nem KMSZ, hanem csak szakaszolókapcsoló, kétsarkú leválasztás. Ott náluk az egész elosztóra vonatkozik ilyen kötelezés. Ha már bojler egyébként annak kötelező kétsarkú leválasztási lehetőséggel rendelkeznie, lehet az egy kétpólusú kmsz, szakaszolókapcsoló az elosztóban vagy a készülék közelében, stb. Ilyen a fix bekötésű villamos berendezésekhez szükséges szabvány szerint.
(#) ha6qt válasza Atis57 hozzászólására (») Kedd, 22:11 /
 
Köszi a választ mindkét témakörben!

A társasháznak van földelése, de PEN felszállóval jön fel minden lakáshoz. Én a lakáselosztóban kettéválasztom, így viszem a földet és a nullát mindenhová. Azt hiszem minden tőlem telhetőt megteszek, hogy az adott lehetőségekhez képest a legjobbat hozzam ki abból, ami adott egy régi társasházban.

Apropó, ma már félig újrahúztam a lakást 2,5mm2 vezetékkel, mozogni már nem nagyon bírok
(#) ha6qt válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Kedd, 22:21 /
 
Ezt jó tudni, a bojlerhez egyébként is szerettem volna egy kapcsolót, így kétpólusút veszek.

Az összes pólus leválasztása érvényes a 3F-ról üzemelő hőtárolós kályhára is?

Mi a gyakorlati esete annak, hogy le kell választani az összes pólust? Karbantartás idejére, vagy van valami életvédelmi eshetősége is?
Következő: »»   964 / 964
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem