Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Skoda Octavia elektromos probléma

Témaindító: Secret, idő: Júl 25, 2008
Lapozás: OK   158 / 158
(#) Sonoka87 hozzászólása Jan 9, 2017 /

Sziasztok! Következő problémám lenne mert már ki tépem a hajam! Adott egy 2001-es AUQ Octi Rs. Sokáig áll az autó és főleg hideg időben nehezen vagy egyáltalán nem indul el,állandóan motorfordulatszám érzékelő hibát hoz,ami cserélve is lett plusz a köteg is jó.Cserélve lett az összes gyertya,érzékelő (hűtővíz,beszívott levegő),kompresszió jó, nem hengerfejes,Ac nyomás jó működik.Gyújtáskapcsoló betét is cserélve lett. Ami még nem lett cserélve az a lambda szonda.Kérdés feladva, légyszíves ha valakinek volt már ilyen problémája akkor ossza meg velem.Előre is köszi!
(#) Amarton válasza Sonoka87 hozzászólására (») Jan 10, 2017 /

Biztosan nem lambda szonda. Azt hidegben figyelmen kívül hagyja a motorvezérlő.
Mi pontosan a hibakód?
A magyar jelentés semmit nem jelent, mert legtöbbször félre fordítják, ezért használom a diagnosztikát eredeti nyelven.
A VCDS kód már beszédesebb lenne.
(#) gery512 válasza Amarton hozzászólására (») Jan 11, 2017 /

Helló!
Én megnézném a vákuum csöveket, meg a légtömegmérőt egy kis féktisztítóval megfújkodnám.
Ami még szivathat az a vízhőmérséklet érzékelő, meg a főtengely jeladó. Nekem is volt már vele kálváriám, ezek pár 1000 ft-os tételek.
(#) Sonoka87 válasza gery512 hozzászólására (») Kedd, 22:01 /

Vákum csövek rendben vannak azt megnéztem,hőmérséklet jeladó cserélve lett gyári minőség van benne,főtengely jeladó is jó! Annyi volt múltkor indítás közben teker teker az önindító és olyan csinál mint ha megakadna vagy lemerülne az aksi pedig az is új, az önindító is most lett cserélve. Azon gondolkodtam hogy esetleg az Ac nem tartja a nyomást esetleg vagy az ac reléje szarakodik?
(#) VIM válasza Sonoka87 hozzászólására (») 8:25 /

Szia! Az akkunál a főbiztosíték táblán a kötéseket le kellene ellenőrizni, hogy rendben vannak e. Ha szükséges akkor a csavaros kötések alatti felületeket fémtisztára kell hozni. A főbiztosítékokat is meg kell vizsgálni neme átmeneti ellenállás alakult ki annak megnyúlásából kifolyólag. Ez a jelenség
Idézet:
„indítás közben teker teker az önindító és olyan csinál mint ha megakadna vagy lemerülne az aksi pedig az is új”
aggasztó a főáramkört tekintve, mert lehet pozitív és negatív ági átmeneti ellenállás ami nem kívánatos jelenség.
Következő: »»   158 / 158
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Jan, 18. Sze
15:03:13
Jelenleg 570 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu