Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádiós távirányítás
Lapozás: OK   4 / 4
(#) fsub válasza pucuka hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
Köszönöm, át fogom tanulmányozni, hasznos anyagnak tűnik!
(#) dB_Thunder válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jan 28, 2019 /
 
A feladat:
Jelet adni a a hegesztőpajzsnak, hogy sötétedjen el Fényre nagyon lassú.
Távolság max 10 méter
Extra gondolat mivel 2 hegesztőm van, 2 adó 1 vevő..
(#) pucuka válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
A megoldás:
Játékvezérlő két távirányítóval.
A távirányító adóiban levő enkódert ugyanakkora órajelre, és a címeket is egyezőre kell állítani. Ezután csak arra kell vigyázni, hogy egyszerre csak egy adó menjen. (nem gondolom, hogy egyszerre hegesztenél minkét kezeddel)
(#) dB_Thunder válasza pucuka hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
Körömnyi vevő kellene.
RC cumók nem oly kicsik,ha meg mégis akkor már drágák, ill teljesen felesleges lenne egy több "csatornás" vevő.
(#) pucuka válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
Hogy hány csatornás, tökmindegy, készen van. Lehet más megoldás is, csak akkor neked kell ezeket a funkciókat megvalósítanod, pl. egy kisméretű PIC -el. (ha a programozás jobban megy)
A vevő eléggé el nem ítélhető módon viszonylag nagyobb terjedelmű, mert amíg az adó csak egy vezérelt ki-, be kapcsolt oszcillátor, (egy rezonáns, és egy aktív elem) a vevőnek szeletívnek is kell lennie. Tehát jóval több alkatrésznek kell lennie. Ez már kizárja a körömnyi létet.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2019
(#) dB_Thunder válasza pucuka hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
A rádiózás alapjaival tisztába vagyok (AM, FM, analóg tv, CB)
De most ránéztem ezekre a modulokra, mint borjú az új kapura..annyi féle moduláció, aminek még az elvét sem tudom...
Egyszerű programozás nem áll távol tőlem, igaz mostanság plc-ket szoktam csak.
(#) pucuka válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
Az egyszerűbbek egyfajta AM -et használnak (OOK, vagy ASK), ahol a vivőt ki- be kapcsolgatják. nem túl zavarvédett, de rém egyszerű.
A másik fajta az FM féle, pontosabban FSK, a vivő fázisát "ugráltatják", jobb zavarvédettség, nagyobb távolságokra alkalmasabb, érzékenyebb vevő, cserébe bonyolultabb.
A még bonyolultabb modulok mikrovezérlőt tartalmaznak, ahol a modulok paramétereit lehet állítgatni, a legkedvezőbb adatátvitelhez, esetleg elvégzik a vonali kódolást is.
Számodra megfelelőnek látszik a legegyszerűbb is, csak a rádiós átvitel sajátosságai (rádiós kapcsolat csak jelváltozásokat tud átvinni,statikus jeleket, egyenszintet nem) miatt szükség van enkóder, dekóder használatára. Ez utóbbit lehetne kiváltani egyszerűbb mikrovezérlővel.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2019
(#) dB_Thunder válasza pucuka hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
Nézegetem ezeket a modulokat... kimenetnek mindenképp GPIO kell.
Ha el kell kezdeni forrasztani, nyákot gyártani, akkor hiába olcsóbb egy egyszerű modul, időben bőven rá fog menni az árkülönbözet!
(#) pucuka válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
Nem hiszem, hogy egy 433 MHz -es modul, Meg egy pl. HT12 modul összeépítése túl bonyolult lenne.
(#) proba válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
Ami felmerült bennem, az RFM sorozat tényleg körömnyi, de még egy másik panel kell hozzá. Azt viszont nem tudom, a nálánál alig nagyobb ESP8266 a maga wifi kapcsolatával mennyire lassú a feladathoz.- illetve pont pont között működik-e - Ennél minden megvan két gombhoz, és két kimenethez, csak táp kell neki. ( igaz lehet több mint az RFM-nek )
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2019
(#) dB_Thunder válasza pucuka hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
Nem tűnik, bonyinak, de hogy is működik ez a HT jószág? Bevettem 2 pohár altatót dzsintonik személyében és már leállt az agyam..
(#) pucuka válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
Szedd elő az adatlapját, azon minden rajta van. A kapcsolás is.
A WiFi -s megoldás is jó lehet, de az sookal többet tud, mint amire szükséged van, de ha megéri, miért ne.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2019
(#) dB_Thunder válasza pucuka hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
Szerinted nem néztem meg az adatlapját?
Annyi jött át, hogy vár egy digitális jelfolyamot a rádiótól, meg egy 5%os ellenállást az oszci rész.. és itt kettéfejeltem az asztal.
Most megyek aludni.

Mindenkinek jóéjt!
(#) pucuka válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
jó éjt, a többit legközelebb.
(#) dB_Thunder válasza pucuka hozzászólására (») Jan 30, 2019 /
 
Tiszta fejjel arra jutottam, hogy ha a sugárzott adatfolyamban az ic-nek megadott cím van, akkor elkezdi venni az adatot. Ha 3 sikeres vétel megvolt, akkor felhúzza a VT lábat, és fogadott adatot kiadja a data kimenetekre.
(#) pucuka válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 30, 2019 /
 
Igen, valami ilyesmi. Ha enkóder/dekóder párost mikrovezérlővel szeretnéd helyettesíteni, ezeket a funkciókat neked kell programmozni.
Ha megnézed az RX 2B, és TX 2B adatlapját is, azon szemléletesebben láthatod a folyamatot.
(#) Teki84 hozzászólása Feb 4, 2019 /
 
Sziasztok!

Szerelt már be valaki Elmes RP501 S típusú rádiós átjelzőt?

http://www.riasztobolt.hu/pictures/down/hu_tmanual_rp501.pdf

Alap állapotban fix 12V kell neki és az átjelzéshez csatornánként egy COM ot kell megszakítani.

Azt szeretném megtudni, hogy ha az ADÓ tápfeszét elveszem, akkor nem nyivákol a vevő oldal hogy nincs az adó oldalon tápfesz?

Köszönöm!
(#) Johnycorp válasza Teki84 hozzászólására (») Feb 4, 2019 /
 
Szia.

De "nyivákol".
Az általad linkelt dokumentum első oldalán éppen ott is vannak a lehetőségek.
A megfelelő üzemmódban az adó ciklikusan küldi a jelt (amíg a bemenete nyitott) és ez reseteli a vevő kimenetének időzítőjét. Meg a Rádiókapcsolati Teszt Üzemmód aktiválásával figyelheted még a kapcsolat működőképességét.
(#) Teki84 hozzászólása Feb 4, 2019 /
 
Szia JohnyCorp!

Szóval az "Olvassa el figyelmesen"-ből a figyelmesen hiányzott... Köszi.
Következő: »»   4 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem