Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Összetett lézeres lakásriasztó
 
Témaindító: Szebence, idő: Szept 28, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 3
(#) _vl_ válasza PIC hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
(#) PIC válasza _vl_ hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Köszi, Kezdem érteni!
Itt az oldalon megnéztem ezt a segédprogit: Monostabil multivibrátor 555-el
Tegyük fel kondinak 100µF-et választok.
Ellenállásnak pedig betennék egy 4.7k-t és vele sorban egy 100k-s potit.
Így az ellenállás min.: ~4.7k, max.: ~104.7k lenne, tehát lehetne szabályozni ~617ms és ~11517ms között.
Ezt rá kéne illesztenem, az előző hozzászólásomban lévő riasztóhoz. Működni fog ez úgy, hogy a relén keresztül logikai 1-et kap a trigger, és ha valahol megszakad egy pillanatra akkor kap egy rövid időre 0-át, következésképpen a kimenetén meg elindul a beállított ideig a logikai 1-es szint?

Remélem jól értettem az alábbi képet: Kép
(#) -balint01- válasza PIC hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Kedves pic!
Én nem sokára elkészítem a nyák tervét egy olyan áramkőrnek amit ha megszakítanak beindúl a riasztó és egy led (de a led helyére is lehet rakni egy zümmögőt) ha az áramkőr megint folyamatos a riasztó elhalgat de a led/zümmögő még mindig ég/megy.
nem sokára nekilátok a nyák nak
(#) -balint01- hozzászólása Aug 19, 2012 /
 
És ahogy ígértem a NYÁK terv
(#) zsolt58 hozzászólása Máj 21, 2014 / 1
 
itt egy jo lezeres terv ki lett probalva!Bővebben: Link
(#) etm hozzászólása Dec 22, 2014 /
 
Hello! Én ilyesmit szeretnék építeni,mint az előttem hozzászóló Zsolt58 linkjében látható.Kapu + kerítés tetejére biztonsági célból kellene. Nem tudom ez a szerkentyű hány méter távolságból érzékel?Nálam az "adó" és a "vevő" közötti távolság kb.10 méter lenne.A lézer fényt kibocsájtó milyen típusú kell? Hol tudom beszerezni? Vagy csak egyszerű kínai játék lézer lámpa is megteszi? A kapcsolásban lévő alkatrész ami érzékeli a lézert, az foto ellenállás vagy micsoda?És milyen tipusú felel meg erre a célra? Köszönöm a segítséget!
(#) kaqkk válasza zsolt58 hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Azt is kipróbáltad hogy ha egy lámpával belevilágítasz az érzékelőbe akkor át tudsz e menni a "lézerkerítésen "? Ez annyira egyszerű hogy az már fáj ! Maximum állatok jelzésére érdemes használni , egy "eszesebb " kisebbségi emberke is tudja hatástalanítani ....
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Ha már építetek minimum egy ilyet ,az ára sem vészes és csak össze kell rakni viszont nem kell félni attól hogy akárki is hatástalanítja
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2014
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem