Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házimozihoz FM antenna
 
Témaindító: Lázár Péter, idő: Feb 10, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) tams hozzászólása Feb 17, 2009 /
 
Na odáig jutottam, hogy a legfelső padlásra tettem az antennát(4 elemes yagi) a cserép alá függőleges síkban, kb 8m magasságban. A gond az, hogy Budapest felé a szomszéd háza pont takar.
Most az Inforádio zajjal ugyan, de bejön. Az élvezhetőség még nem az igazi. (egyébként meglepődtem mennyi olyan rádió van amiről eddig még csak fogalmam sem volt)
Ennek az antennának elvileg 6dB a nyeresége. Ha építenék egy 6 elemeset, aminek elvileg 8 dB a nyeresége akkor azzal mennyivel lenne jobb a vétel? Érdemes lenne 30mm körüli gipszkartonozó lemez profillal kísérletezni?
(#) GothGuardian hozzászólása Jan 29, 2012 /
 
Sziasztok!
Nekem egy olyan problémám lenne hogy hi-fi-hez szeretnék egy antennát, amivel tisztán tudom fogni az adást. Elolvastam az előző hozzászólásokat, de számomra érthetetlenek voltak mivel nem értek semennyire az elektronikához...Lehetőleg minél olcsóbban szeretném kihozni a cuccot. Van itthon 2 db ilyen Bővebben: Link
Szegeden lakok, egyszintes házban, nem nagyon van ami árnyékoljon. Előre is kösz a válaszokat.
(#) Tomi111 válasza GothGuardian hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Üdv!

Itt nézz szét, nem drágák:
http://www.antennak.hu/index.php?kat=10

Nekem irányított van, 4 elemes. Kinn van a tetőn. tökéletes!
Már régen vettem, itt 3 és 5 elemeset látok, de biztos jók. Ennyiért szerintem nem éri meg kínlódni vele.
A méretei elég nagyok! Pontosan nem tudom, de másfél méter körül van az enyémnek a hossza és a szélessége is!

Üdv! Tomi

Amit belinkeltél, az erre a sávra nem jó!
(#) GothGuardian válasza Tomi111 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
kösz szépen!
(#) pnt99 hozzászólása Dec 1, 2012 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném megtudni, hogy egy koax kábelen hogyan lehet két vhf antenna jelét lehozni a rádióhoz ?
Üdv. pnt99.

(#) cableboy válasza pnt99 hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
HellÓ! Sehogy!
Vagy: próba szerencse. Szőrrel a szőrt, kővet a kavicsot összekötöd. Meglátod mi lesz.
Gyakorlás teszi a mestert, és persze a próbálkozás. Edison azt mondta, hogy a siker titka
99% szorgalom és 1% tehetség.
Felhasználható irodalom: Karl Rothammel:Antennakönyv
Sok szerencsét!
(#) mraulajos hozzászólása Jan 1, 2013 /
 
Sziasztok!
Egy egyszerű FM antennát szeretnék készíteni. Hol található ilyesmi leírás? Köszi!
(#) kadarist válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Szia!
Olvass vissza egy kicsit.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem