Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Acorp LC-235ATX
 
Témaindító: mark.budai, idő: Okt 27, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) mark.budai hozzászólása Okt 27, 2008 /
 
Sziasztok! Van egy Acorp LC-235ATX tápom, és azt szeretném megkérdezni, hogy ebben mi állítja elő a 12V, 5V, 3,3V-ot, mi a bekapcsoláshoz szükségeseket(PG, 5VSB, PS-ON). a -12V, és a -5V nem kell. A válaszotokat előre is köszi.
(#) Action2K válasza mark.budai hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Szia!

Minden ATX tápon a PS-ON vezetéket (zöld) kell testre (fekete) kötni és már be is indul a táp. Minden fesz megjelenik!

Üdv.:A2K
(#) mark.budai válasza Action2K hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Csak az a baj, hogy rossz benne a trafó. Én egy másik tápot akarok építeni (ami kb. 12V-ról megy) , és azért kérdeztem meg, hogy mit kell kiszednem belőle, hogy meg tudjam építeni a mások tápot.
Ezt a zöld-fekete összekötést én is tudtam.
(#) kissanyi válasza mark.budai hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
A következőt mondod:

„Csak az a baj, hogy rossz benne a trafó.”

Ezek után, ezt kérdezed:

„azért kérdeztem meg, hogy mit kell kiszednem belőle, hogy meg tudjam építeni a mások tápot.”

Nem érzel némi ellentmondást?

Diagnosztizálsz, miközben annyi fogalmad a dologról, mint nekem. Semmi.

Egyébként, rengeteg PC-tápos topic van!

Ha, ugye „rossz a trafó”, akkor csere. A többi marad.

(#) mark.budai hozzászólása Okt 27, 2008 /
 
Közben ezt találtam:Bővebben: Link
National Semiconductor

Innen is lehet ingyen mintákat rendelni, és meg is lehet venni.(Nem tudom ki veszi meg, ha ott a minta.)
(#) watt válasza mark.budai hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Hogy mi állítja elő a feszültségeket?
Kapcsolóüzemű tápegység!
Ha rossz benne a trafó, akkor cseréld ki!
(soha nem szokott a trafó rossz lenni!)
Méghogy másik tápot akarsz építeni? Kérdezni se tudsz!
(#) mark.budai válasza watt hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
EZEN A FÓRUMON MIÉRT KELL MINDIG MINDENKIT SZIDNI? a moderátorok helyében mindekit kizárnák, aki így viselkedik!

ÉN CSAK KÉRDEZDEM VALAMIT, E MEG ILYen BUTÁN VISSZASZÓLSZ? Ha megnéznéd az első linket, megtudnád, hogy miért akarok új tápot építeni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Szerk.: Igen a trafó átüt, így a tl494 környékén szétégnek az ellenállások, diódák.
(#) watt válasza mark.budai hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Én meg azokat zárnám ki akik ordibálnak.
Hihetetlenül fárasztó, hogy egyre több olyan ember akar elektronikával foglalkozni, akik teljesen nullák az egészből. Tessék tudomásul venni, hogy ez itt egy szakmai fórum, és meg kell ütni egy mércét! A mérce a kérdés feltevéséből tisztán látszik. Na meg az előző válaszodból is. Ez a feladat messze meghaladja a képességeid, de nem kockáztatok sokat, ha azt állítom, hogy itt alig van néhány ember, akinek nem! Ennek fényében minden válasz amire időt fecsérelne itt valaki, hiábavalóság. Mondjuk ez enyém is...
(#) mark.budai válasza watt hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Azért kiabáltam mert te nem értesz hozzá, így már a kérdést sem értetted. Én egy kapcs üzemű tápot szerettem volna építeni egy CarPC-hez. Itt a link. Ezt már valaki megépítette, és nem is nehéz, ahogy elnézem, csak idő kell hozzá, meg egy AT/ATX táp, ha nem szeretnél mindent külön megvenni. Amúgy a kérdésem kb ezt jelentette: szeretném kivenni azokat a csuccokkkat a PC atx tápból, ami a trafók után már kb12V-ról mennek, meg azokat, amik a bekapcsoláshoz szükségesek(P.G.,+5VSB,PS-ON) a -12V és a -5V nem kell, mert azok nélkül is simán megy az alaplap.
(#) kissanyi válasza mark.budai hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Magyarra fordíthatom az óhajodat?

Szeretnék építeni egy kapcsolóüzemű tápegységet ilyen és ilyen telepfeszültségre és ilyen és ilyen kimenőfeszültséggel és ennyi amperrel szeretném terhelni.
Ahhoz kérek még segítséget, hogy milyen alkatrészeket tudnék felhasználni egy PC-tápegységből?
Ha, tudnátok ajánlani kapcsolási rajzot, esetleg paneltervet is, megköszönném.
(#) watt válasza kissanyi hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Köszönöm a megértést!
(#) kissanyi válasza watt hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Nincs mit!
A múltkor is volt egy eset, amikor az illető nem tudta megfogalmazni, mit is akar?
Nem stilisztikailag értem. Nem tudta, mit is akar, de nagyon akart valamit. Megpróbáltak neki segíteni, erre az illető kritizálta a segítőt, mert nem úgy akarta, ahogy mondta, de a segítő miért nem tudta, hogy ő mit is akar.
Alig zavaros. Ugye?
(#) watt válasza kissanyi hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Igen.
De a kérdezőnek egyben igaza van, én nem értek hozzá!
(#) potyo válasza mark.budai hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Ha értesz hozzá, akkor miért nem nézed ki a táp nyákjáról, hogy mik tartoznak az egyes feszültségekhez?
(#) mark.budai hozzászólása Okt 28, 2008 /
 
Igazad van kissanyi, a kérdést tényleg így kellett volna írnom.
És bocs watt, hogy kiabáltam, előtte valaki nagyon felhúzott, ezért írtam azt meg.

Amúgy kinézhettem volna a fesz-ekhez tartozó cuccokat, meg is találtam a 7805-öt, de az meg szerintem rossz, mert 12V-ra ha rákötöm, 9V-ot csinál.

Most rendeltem az ON Semi-től 5db 7805-öt, meg 5db 7812-t. Én az egyikből hármat, a másikból 2-t akartam, de az oldal átirta 5-re a rendelés alatt, így lesz egy pár itthon. Még jó, hogy csak minták.
(#) potyo válasza mark.budai hozzászólására (») Okt 28, 2008 /
 
Hát mit mondjak, ügyes vagy. Ahelyett, hogy az első üzletben 60Ft-ért elkaptad volna darabját, vagyis 300Ft-ért mindent, ez most nekik legalább ötszörennyibe fog kerülni. A MINTARENDELÉST NEM AZÉRT TALÁLTÁK KI A CÉGEK, HOGY A MINDEN SARKON KAPHATÓ FILLÉRES ALKATRÉSZEKET IS TŐLÜK RENDELGESSÜK. Aztán ha valami olyan kellene, amit tényleg nem lehet beszerezni, akkor meg nem küldenek a te fajtád kapzsisága miatt. Gratulálok...
(#) watt válasza potyo hozzászólására (») Okt 28, 2008 /
 
Mindig irígyeltem a gátlástalan embereket. Hogy nekem miért nincs pofám mintákat rendelni, főleg 78xx-et, azt nem tudom!? Biztosan velem van a baj megint. A mai gyerekek úgy nevelkednek fel, hogy minden ingyen van és ez kötelező?
(#) mark.budai válasza watt hozzászólására (») Okt 28, 2008 /
 
Hát, mégsem lesz ingyen. Olvastam 1-2 fórumot, és azt írtán, hogy a National nem nagyon küld ingyen semmit. Én a ti-től szoktam, ha ott ingyen van mit csináljak. Nem írhatom meg nekik, hogy fizetek érte és kész, de amit meg kell venni, megveszek.
És idézem kryk-et: "ingyen IC-t rendelni nem bűn."
______________________________________________

Ti nem tudtok 3,3-V-os stabot, esetleg ATX-es PC-tápból, vagy a stab 5V-ból van ellenállással a 3,3V?
És megköszönném, ha esetleg tudjátok, vagy utánanéztek ti is(én már megtettem), és beírjátok, hogy hol van a 12V stab az ATX tápban, vagy hogyan néz ki. a TL494-nek épp most törtem le a lábát, de az nem is kell, mert végülis trafóról menne, ott meg nem esik le a fesz 12V alá. 5V-os stabom meg van itthon.
(#) potyo válasza mark.budai hozzászólására (») Okt 28, 2008 /
 
Az a baj, hogy egyáltalán rendelsz olyan alap alkatrészeket, amit kivétel nélkül minden elektronikai üzletben aprópénzért be lehet szerezni...


Az meg látszik, hogy fogalmad sincs, hogyan működik egy ATX tápegység, ha a 3,3V-os vagy az 5V-os stabilizátort keresed benne! Javaslom tanulgasd a tápegységek működését, mielőtt ilyet akarsz építeni vagy átalakítani.
(#) mark.budai válasza potyo hozzászólására (») Okt 28, 2008 /
 
Miért keresnék 5v sabot?
Hát hogy találjak benne. És találtam is, de azt még mindig nem tudom, hogy hogyan lesz a 3,3V, és a 12V, amikor ott a 14,5V-ot leadó TL494.
(#) kissanyi válasza mark.budai hozzászólására (») Okt 28, 2008 /
 
Ahogy watt is írta, olvasgatnod kellene egy ideig. Egy fórum keretei, tényleg szűkek ahhoz, hogy alapvető dolgokat tisztázgassunk.
Ha, komolyan érdekel az elektronika, vagy bár mi. Tanulgatni kell ahhoz, hogy kérdéseket tudjon feltenni az ember. Az elektronika sem egy olyan terület, amiz 3 perc alatt el lehet sajátítani. Akik, már jártasak ezen a területen, több éves, de inkább évtizedes tanulás után jutottak el egy bizonyos szintre. Persze, akinek szakmája, bizonyára hamarabb jutott el egy magasabb szintre. A tanulást, nem lehet átugorni.
Amint látom, te inkább kész recepteket szeretnél. Erre, ott a Rádiótechnika és rengeteg szakkönyv. Annak lenne inkább értelme, ha kinézel egy konkrét kapcsolást és azt nagyjából megértve fordulnál ide tanácsért.
Csak a szerény véleményem, ami esetleg a kutyát sem érdekel, de én nem adnék kész receptet senkinek. Mindenki keressen magának. Néhány alapötlet, amit adnék és magam sem várok többet.
Esetleg, bele lehet menni egy-egy részletkérdésbe, de nem elvárni, hogy valaki építsen nekem egy valamit.
Bocs mindenkitől. Pusztán, saját gondolataimat bátorkodtam a nyilvánosság elé tárni.
(#) dkissza hozzászólása Aug 25, 2016 /
 
Úgy látszik ezeknél típushiba mert most került a kezem közé egy ugyanilyen táp az említett helyeken megégve. Eddig kicseréltem egy lepukkant kondenzátort, majd sort kerítek a többire is csak most menni kell dolgozni. Gondolom kapcsolási rajzot keresni hozzá reménytelen vállalkozás.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem