Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Zselés akkumulátor töltése
Lapozás: OK   1 / 50
(#) febuke hozzászólása Nov 4, 2008 /
 
Sziasztok!

egy 12 v-os zselés aksit fel lehet-e tölteni?

Ez az akkumulátor videókamera fejlámpáját táplálja.


paraméterek:
FG21202 Ólom-Zselés akkumulátor, 12V/12AH akku.
[5390748]
(#) lidi válasza febuke hozzászólására (») Nov 4, 2008 / 1
 
fel
(#) sirály12 válasza febuke hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
Idézet:
„egy 12 v-os zselés aksit fel lehet-e tölteni?”

Mivel akku ezért igen.

Rendes ólom akkunak kell tekinteni.
(#) gulyi88 válasza lidi hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
ez igazán rövid és tömör válasz volt!
a maximum megengedhető feszültésg az akkun 14,7V
stand by feszültésg 13,7V maximálisan 1A folyhat keresztül rajta..
azekből adódik egy olyan töltő, ami max 1A -rel áramgenerátorosan tölt max 14,7V ig, majd átkapcsol 13,7 V -os feszgenerátoros pihenésre..
(vagy periódikus töltés kisütésre, ilyesmi tervezésének kezdtem neki tegnap)
csá
(#) xyxx válasza febuke hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
szia, igen fel tudod tölteni, de vigyázni kell, hogy a töltő áram ne haladja meg az akku kapacitásának egy tizedét, jelen esetben max:1.2A. Ha erre nem vigyázol akkor tönkre teszi a gázképződés az akku műanyag burkolatát.(szétdurran)
(#) Action2K válasza febuke hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
Szia!

Gondolom így néz ki.

De vigyázz, más töltőáram kell hozzá, mint a savas aksikhoz.

Ebben a hozzászólásomban van hozzá töltőáramkör, bár egyszerűbb is jó hozzá.
(#) gulyi88 válasza gulyi88 hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
egyszerű áramgenerátoros + feszkorlátos töltőt könnyen lehet csinálni L200 as IC vel (1,5A -t elvisel, és hűteni kell)
(500-600 forint+pár ellenállás, meg a táp)
(#) lidi válasza gulyi88 hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
Hát, végülis én csak megválaszoltam a kérdést Amúgy van bennem némi gyanú, hogy aki ilyet kérdez, az nem biztos hogy össze tud rakni egy töltőt. de ne legyen igazam.
(#) gulyi88 válasza lidi hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
mindenestre mosololyt csaltál arcomra

L200 hoz kell 3db ellenálás (egy sönt+ egy feszolsztó)
egy dióda, egy hűtőborda meg egy 18V-os 20W-os táp, és ennyi..
aki meg tudja olvasztani pákával az ónt, annak ez nem jelenthet gondot (nyák sem fontos ... erre jó lehet a csupalyukpanel is, bár még sose használtam...)
(#) Ghoost válasza gulyi88 hozzászólására (») Nov 5, 2008 1 /
 
idezet: "aki meg tudja olvasztani pákával az ónt, annak ez nem jelenthet gondot"

A badogosok is rendelkeznek ezzel a kepeseggel, de egy feluletszerelt nyakot nem adnek a kezukbe javitasra.
(#) febuke válasza gulyi88 hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Ehhez valamilyen kapcsolási rajzot tudsz mellékelni?
(#) Remci válasza febuke hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Szia!

Esetleg ezt nézted már? 6-12v-os aksikhoz jó, bár lehet hogy kicsit bonyolultnak tűnik, de a töltőáramot is tudod állítani.
(#) Picboy válasza gulyi88 hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Úgy tudom, hogy 2,4V-os cellafeszültség felett (14,4V) mindeképpen elindul a gázképződés.. Én nem ajánlanám az akksi feszültségét 14V fölé növelni semmi esetben sem.
(#) 7805 hozzászólása Nov 13, 2008 /
 
Üdv

Arra gondoltam hogy kéne nekem egy zselés akumlátor töltő 2n3055-el (ha lehet eggyel) valami egyszerű kapcsolás kéne egy 12 voltos tápról menne és egy darab 12-v/7,2-amperórás akumlátor.
Ja és hozzátenném hogy legyen egy led ami világít ha tölt.

7805

DJW12-7.0.jpg
    
(#) 7805 válasza Dudus hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
üdv
Az a baj hogy ennek 24 volt kell és ehez tip 2955-kel hozzá nekem meg 2n3055-el kéne valami.
Amúgy köszi.
(#) Zoltan.ms hozzászólása Dec 11, 2008 /
 
Üdvözlet mindekinek.
Azt szeretném megkérdezni, hogy a zselés akkukat tényleg csak a kapacitásuk tizedével lehet-e tölteni?
Azt olvastam itt valamelyik fórumban, hogy a kapacitás tizedénél nagyobb árammal nem tölthetők mert zárt rendszerűek és a nagyobb áram miatt képződött gázok felrobbantják az akkut.
Ez eddig rendben is lenne, de az összes elektromos roller és kerékpár gyártó termékeinek az adatlapján az áll, hogy a töltési idejük 4-5 óra.
Ez azt jelenti, hogy nem a tizedével hanem a negyedével töltik a saját töltőik a zselés akkukat.
Több terméket megnéztem és mindegyiknél 4-5 óra volt a töltési idő.
Akkor most melyik állítás az igaz?
Hogyan tölthetem otthon a zselés akkukat?
Köszönettel előre is...
(#) Novak válasza Zoltan.ms hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Szia!

Nekem van otthon több zselés akkum is, köztük egy 2 Ah-s, 12 V-os darab is, ami idén volt 5 éves.
Én egy ezer éves orosz akkutöltővel szoktam tölteni. Ha le van merülve, akkor a töltő általában 1,5-2 Amperrel tölti. Eddig semmi baj nem volt vele, nem robbant fel, nem ment tönkre. Még mindig használom.
Nekem ez a tapasztalatom.
(#) webinas hozzászólása Dec 27, 2008 /
 
Sziasztok!
Megépítettem a Vicsys által közzétett automata zselés akkumulátor töltőt.
Ezzel kapcsolatban van valakinek valami tapasztalata?

Ez enyém két dologban kölönbözik az eredetitől.
UC2906 Ic van benne, és nem 18V hanem 24.
A leírás szerint az IC 40V ig bírja...
Valamiért mégis melegszik.
(#) webinas hozzászólása Dec 27, 2008 /
 
Na, erre az évre a project befejezve.
Ismét bebizonyosodott, hogy az alkatrészek füstel működnek...
Ha esetleg lenne valakinek valami 5lete, hogy miért jött ki a füst az IC-ből, ne tartsa magába!

ende.jpg
    
(#) zöldhegyikecske hozzászólása Jan 26, 2009 /
 
hali
Azt szeretném kérdezni hogy számítógép táp-al lehet e zselés aksit tölteni?
(#) Krisz03 válasza zöldhegyikecske hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Hali!

Ha megemeled a táp kimeneti feszültségét, és minimum egy izzóval korlátozod az áramot, akkor igen.
(#) zöldhegyikecske válasza Krisz03 hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
hali
köszi a gyors válasz de lenne még egy kérdésem

mennyivel és hogyan emeljem meg a kimeneti feszkót
(#) Krisz03 válasza zöldhegyikecske hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Mondjuk 13.8V-ra készenléti üzemmódban (állandó töltés), illetve 14.4V-ra ciklikus üzemmódban (tölt, lemerít, tölt, stb).

A hogyan kérdésedre pedig az ATX tápegységekkel foglalkozó topikokban találod meg a választ. Nagyvonalakban annyi, hogy a figyelőellenállást átrakod az 5V-os ágról a 12V-osra, és ennek az ellenállásnak a változtatásával tudod szabályozni a kimeneti feszültséget.
(#) zöldhegyikecske hozzászólása Feb 1, 2009 /
 
sziasztok
egy 4 ah 12voltos akksinak mennyi lenn az optimális töltési feszültsége és árama?
(#) Krisz03 válasza zöldhegyikecske hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Ha már "zselés" akkumulátor témában vagyunk, akkor gondolom ilyen akkuról is van szó. Általánosságban az mondható, hogy a kapacitás tizedével (4000mAh-s az akkud, tehát 400mA-rel) töltheted. A feszültségről annyit, hogy puffer üzemben 13.5-13.8V-on kell tartani, ciklikus üzemben pedig 14.4V-ig lehet tölteni. Konkrét esetben pedig rá van írva az akku oldalára a max áram, a pufferfesz és a ciklikus fesz.
(#) bbatka válasza zöldhegyikecske hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Nekem is egy 4Ah-s van a riasztómban. Most már 3 éve. Folyamatosan 120mA töltést kap. A riasztó áramkör csak néhány mA vesz fel ebből. A töltő feszültségre nem esküdnék meg hogy 13,5V vagy 13,8V.
(#) tibiiii00 hozzászólása Feb 17, 2009 /
 
Helló midenki.

Vettem egy 12V-os =7,2Ah-s zselés akksit.
A kérdésem hogy ezt is meg kell formázni?
Vagy midjárt lehet használni őket pl. napelemről.

Válaszokat köszi Üdv.:tibiiii00
(#) Krisz03 válasza tibiiii00 hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Hali!

Nem kell formázni, azonnal használható, vagy legalábbis töltés után már használható.
(#) tibiiii00 válasza Krisz03 hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Kösz a választ Krisz03!
(#) levi78 hozzászólása Feb 18, 2009 /
 
Szia!

Nekem van otthon több zselés akkum is, köztük egy 2 Ah-s, 12 V-os darab is, ami idén volt 5 éves.
Én egy ezer éves orosz akkutöltővel szoktam tölteni. Ha le van merülve, akkor a töltő általában 1,5-2 Amperrel tölti. Eddig semmi baj nem volt vele, nem robbant fel, nem ment tönkre. Még mindig használom.
Nekem ez a tapasztalatom.


--------------------------------------------------------------------------

helló én csak annyit szeretnék kérdezni tőled hogy hány óráig töltöd az akksit előre is köszi.
Következő: »»   1 / 50
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem