Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   6 / 6
(#) mrbini válasza proli007 hozzászólására (») Okt 11, 2014 /
 
Szia!
Idézet:
„A "nulla jelzését" egy diódás VAGY kapu állítja elő.”

Igen ezt értem. A kapu kimenetét rákötöm U3 1-es lábára és a lefele számlálás megáll.
99-nél pedig a CO-bit "0" ezt invertálom és rákötöm egy VAGY kapu egyik bemenetére, majd a másikra pedig a "nulla jelzést" invertáló kapura. A kimenetét pedig U4 2-es lábára. Így pedig a felfelé számlálás áll meg.
(#) LANCIAZSOZSO hozzászólása Nov 4, 2014 /
 
Sziasztok! Az alábbi számlálót szeretném megépíteni, de hiba csúszott a számításban! A kijelzőm ami van az 2x7 szegmenses, közös anóddal rendelkező WQE 24 E típusú kijelző. A rajz szerint viszont közös katódú kellene hozzá, amit már későn vettem észre! Van rá mód, hogy ennél az IC-nél polaritást fordítsak a kimeneten, vagy valamilyen más megoldás létezik ennek a kijelzőnek a vezérlésére ezzel az IC-vel??? Köszönöm a segítséget!
Üdv.
(#) Bakman válasza LANCIAZSOZSO hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
A 4026 és a kijelző közé teszel egy ULN2003 -as IC-t (tranzisztormező, invertáló). Pontosabban a 4026 és a kimenetén lévő ellenállás közé kell az IC.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2014
(#) proli007 válasza LANCIAZSOZSO hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Hello! Ha piros kabátod van, akkor miért a kék gombot szeretnéd rávarrni? Nem ésszerűbb egy másik gombot venni?
(#) LANCIAZSOZSO válasza Bakman hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Hello! Köszi a választ! Ha jól értem, a 4026 kimeneteit rákötöm a 2003-as IC bemeneteire és a kimeneteket az ellenállásokra! A 8-as láb a negatív szálra megy. A 9-es láb a tápfeszültség??? Ez az IC a bemenő pozitív jeleket jeleníti meg a kimenő oldalon negatív jelként?
Köszönöm!
(#) LANCIAZSOZSO válasza proli007 hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Hello! Megnézem holnap a "gomb" lehetőséget is. Nem tudom, hogy a Bakman által javasolt megoldás, vagy a kijelző csere lesz-e könnyebben elérhető?!
(#) LANCIAZSOZSO hozzászólása Nov 30, 2014 /
 
Hello! Érdeklődnék, valaki ismeri-e, a következő 2x7 szegmenses kijelzőt:? DIFEX 29601KR
Ez egy TV-ből lett kibányászva, amely egybe van épitve a meghajtó IC-vel! Sajnos a neten nem találok róla semmilyen leírást!
Köszönöm.
Következő: »»   6 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem