Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RGB-SCART
 
Témaindító: kereszke, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 3
(#) kaszabzoli válasza Thomas10100 hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
Sziasztok

Samsung Projektoros tvmre szeretnék xbox 360at kötni komponens kábellel,de sajnos csak scart csatlakozó van a tv-n.

Ezeket bekötöm egy scart adapterbe és müködnie kellene?
5: Kék test
7: Kék bemenet
9: Zöld test
11: Zöld bemenet
13: Piros test
15: Piros bemenet
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2014
(#) zapkorte válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Kicsiny a jelszint. Föl kellene erősíteni. (Mondjuk három LM318-al.)
(#) hape60 hozzászólása Dec 8, 2014 /
 
Sziasztok, TV-UPC médiabox (DC621 Pace) közé kéne scart kábelrajz. A gyári (boxhoz adott) kábel minden ere be van kötve, de a TV képe hangyás. Volt egy minimál bekötésű kábelem, (csak az audió és a kompozit video megy át) azzal szép a kép, de a TV nem veszi észre , hogy a médiaboxot bekapcsoltam. Melyik pontot kell még összekötni? Bővebben: Link
(#) hape60 válasza hape60 hozzászólására (») Dec 8, 2014 /
 
Némi segítséggel megoldottam...a 8. lábat kell összekötni!
(#) mugab válasza hape60 hozzászólására (») Dec 8, 2014 /
 
hm... mivel?
(#) Action2K válasza hape60 hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Szia! Nem a bekötéssel van gond, hanem azzal, hogy nem erenként árnyékolt az a fullos kábel.
(#) küzmös Gergely hozzászólása Feb 8, 2015 /
 
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni hogy VHS videomagnó-n lévő 2 db scart csatlakozójának valamelyikéből (AV1 (TV) , AV2 (DECODER) lehetne-e olyasmi kompozit videojelet kivenni ami pl egy DVD lejátszó ad ki. Régi tévével próbálkozom... igen régi elektroncsöves tévével, ami nem ismeri az UHF csatornákat, így az RF jel megtalálása csak egy VHF-es modulátoron keresztül volna lehetséges. A DVD kompozit videojelét rá lehet tenni, a hangot pedig becsatolni az audio out-ról. A videon audio out van, de ilyesfajta kompozit videojel nincs.. hacsak nem valamelyik Scart AV csatiból ki nem lehetne nyerni..

Tudom hogy érintésvédelmileg aggályos, mert ezek a régi készülékek nincsenek leválasztva a hálózatról, de ha nem forgatja az ember a dugót, s így abban az állásban hagyja amikor is nincs a fém részeken delej, akkor nincs baj vele.
(#) techman hozzászólása Máj 25, 2015 /
 
Üdv

Remélem jó helyre írok

Scart kábelt szeretnék meg hosszabbítani,olyat találtam a neten,hogy 9 bekötött pólus elég a működéséhez !
ahogy én gondolom :
3 szín,1 videó.2 audio, és a blanking szál,plusz 1 GND és a 9. a "közös föld"

Tudna ebbe valaki segíteni ? Előre is köszönöm.
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem