Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szintetizátor javítás
 
Témaindító: Ryder007, idő: Dec 26, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 25
(#) Midis64 válasza sajovolgyi hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Üdv!
Hol laksz? Esetleg a javításában tudok segíteni,ha nem nagy a távolság köztünk.Nem biztos hogy cserés!?
(#) sajovolgyi válasza Midis64 hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Szia köszi a segítséget de sajna cserés mivel el van törve tudsz valami beszerzési lehetöséget?.Egerben élek.Elöre is köszönöm.
(#) sajovolgyi válasza Midis64 hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
+36-30-9350533 telefon számon el tudsz érni szívesen megbeszélem Veled.
(#) DonCarlos hozzászólása Szept 20, 2011 /
 
Sziasztok!

Kezem közé került egy Casio CT-660 -as szinti. A probléma a következő: bedugom a tápot és kikapcsolt állapotban is el kezd világítani a "power led" de csak szép lassan, emellett búgó hang hallatszik. Billentyű lenyomásra semmi. Azon a nyákon amin az adaptercsatlakozó van, található egy Casio CA6722-es IC ami szintén szépen lassan felforrósodik. E mellett valószínű elemkifolyás miatt vagy nem egy zener dioda és egy 10 ohmos ellenállás is elgyengült és letört a nyákról. De ezek nélkül is lejátszódik a fenti folyamat. A neten rákeresve a google nem dobott semmit az ic típusára csak pár spanyol nyelvű fórumot ahol szintén ezt keresték.

Kár lenne a szintiért mert jó állapotban van, ettől eltekintve. Valakinek nincs ötlete mihez lehet ezzel kezdeni?

Előre is köszi!
(#) Rober_4 válasza DonCarlos hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Valami zárlat lehet benne, én rámérnék esetleg, mekkora áramot vesz fel, illetve mekkora belső ellenállást mutat...
Dobj fel néhány fényképet belülről, had lássuk a medvét!
(#) DonCarlos hozzászólása Szept 20, 2011 /
 
Rámérek majd de nincs a közelben a multiméter, addigi is itt a kép róla. Nem kicsinyítem így jól meg lehet nézni.

dsc01.jpg
    
(#) DonCarlos hozzászólása Szept 20, 2011 /
 
Bocs a dupláért de ezt nem engedte már...

* Nem csoda .. ekkora képeket ! A két gigantikus képet átméreteztem és mégis látható .

dsc02.jpg
    
(#) Midis64 válasza sajovolgyi hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Üdv!
Egerben tudom ajánlani az idősebbik Csámpai Károlyt,ő valószínű gyorsan segít a beszerzésben.Ha zenélsz,akkor szerintem nem kell bemutatni Őt.
Sok sikert!
(#) nbnb hozzászólása Okt 3, 2011 /
 
Sziasztok!
Ha egyszerűbb analóg szintetizátorom összevissza hangokat ad ki, néha folyamatosan egy hangot néha pedig összevissza mindent akkor az a chip hibája lehet? Ha igen akkor egy ilyen chip cserélhető-e és pontosan mit kell tudnom ahhoz h ki tudjam cserélni?
Köszönöm!
(#) robit478 hozzászólása Nov 6, 2011 /
 
Hello. Nekem van egy Solton MS 60-asom. Bekapcsolva csak a zöld képernyő-fény maradt. Kérem, szíveskedjetek
küldeni címet, i.m. vagy telefont, ahol megjavítják.
Köszi. Tibor
(#) Rober_4 válasza robit478 hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Szia! Egyébként működik?
Hangja van?
(#) tarto hozzászólása Nov 7, 2011 /
 
Yamaha PSR-230 billentyűzetet kellene szétszednem egy vélhetően kopott vagy szakadt gumiharang miatt, de nem tudom, hogyan férek hozzá. A komplett billentyűzetet már kivettem, de nem tudok rájönni, hogyan tovább. Tudna valaki segíteni? Köszönöm előre is.
(#) szamóca válasza tarto hozzászólására (») Nov 7, 2011 /
 
A klaviatúra hátuljáról készítenél is egy képet?
(#) Rober_4 válasza szamóca hozzászólására (») Nov 7, 2011 /
 
Igen pont nem látni, hogy hogyan vannak a rugók. Amelyeket eddig én szereltem: Roland, Alesis, ott a rugó leakasztásával, már kiügyeskedhető volt a billentyű.
(#) zgy hozzászólása Nov 17, 2011 /
 
Sziasztok!
Tud valaki segíteni KORG X3-as nyomógomb cseréjében?
Egyszer már volt ilyen problémám, és az ATEC-ben iszonyú összeget kértek egy 100 forintos gomb cseréjéért, hivatkozva a bonyolult szerelésre.
Valaki esetleg meg tudná oldani a dolgot házilag?
(#) Rober_4 válasza zgy hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
A nyomógomb műanyagja tört, el, vagy egyszerűen nem kapcsolja a programokat, mert beoxidálódott a gomb? Ez utóbbinál mindenképpen javaslok valamilyen kontakt spray-s befújást! (szétszedés mellett természetesen, a nyomógombra, és nem a műanyag felületekre)
Nekem egy régi Boss pedálom úgy megjavult, ettől, hogy soha többé nem volt vele baj, amíg el nem lopták.
Szerintem a szétszedése egy x3-nak nem lehet bonyolult...
(#) zgy válasza Rober_4 hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Köszönöm a választ.
A gomb nem tört el, csak nem érintkezik. Nyilván az általad említett oxidációról van szó. Egyébként ez egy X3-as betegség szerintem.
2-3 gomb is ilyen rossz érintkezésű jelenleg, de most az "OK" gomb adta meg magát, aminek a funkciója igen fontos lenne.
Banális, apró hiba, de nekem az ATEC-ben, úgy 10 éve azt mondotta a "mester", hogy roppant bonyolult a szétszerelés, és ezért kér sokat az amúgy filléres ügyért.
Szóval szerinted én is szétkaphatom a házat, befújhatom kontakt spray-vel, és jó lesz?
Örülnék, ha így lenne, mert nagy összeget spórolnék meg vele.
Válaszodat előre is köszönöm.
(#) Rober_4 válasza zgy hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Nem csak X3-as hiba. Roland D-20-om az valami borzasztó volt. Az Alesis Qs7-es is néha rendetlenkedik nekem. Ha használom gyakran, akkor jobb. Például, ha megnyomogatod az Ok gombot vagy 100-szor, és valamivel jobb lesz a helyzet, akkor biztos, hogy a kontakt spray megoldja a dolgot. Ha azalatt egyszer sem kapcsol, akkor szerintem ki kell cserélni a nyomógombot, ami általában egy szabványos nyomógomb. Ha Miskolc környéki vagy, megbeszélhetjük a dolgot, ha elhozod megcsinálom neked. Viszont utána kéne nézni, hogy melyik az a kontakt spray ami tisztít is, és megakadályozza az oxidációt. Persze a befújást te is megtudod csinálni, szedd szét annyira, hogy elérd a szívószáljával a gombokat, fúj rá, és várj pár percet. Esetleg megismételheted, majd rakd össze a hangszert.
(#) zgy válasza Rober_4 hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Az az igazság, hogy nem szívesen fognék neki egy házi javításhoz, félek, hogy valamit elbarmolok.
Néztem egy "hivatalos" szervízt, de nagyon puccosnak, lehúzósnak tűnt, tán meg se csinálnak egy ilyen "régi" masinát. Ezért próbálkozom ilyen fórumokon, hátha "maszekba" is menne a dolog.
Ha esetleg el tudnád vállalni, akkor a következőket kell tudnod:
a háromszög formájú gombokról van szó ( 4 db kurzor ill. 2 db yes/no). Nem tudom, hol lehet ilyet szerezni.
Neten meg tudod nézni a konzolt.
Én Pesten lakom, de ha vállalod és megegyezünk, akkor a barátnőm el tudja vinni hozzád, mert ő tibolddaróci, és gyakran megy haza. Időm pedig van bőven.
köszönet.
(#) Rober_4 válasza zgy hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Mindenképpen rákeresek a gombokra, és megnézem a típusát. Addig is tedd meg, hogy az ok nyomkodós ötletemet kipróbálod!
(#) Rober_4 válasza Rober_4 hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Nézd csak!
Szerintem ilyet találunk a boltban!
Bővebben: Link
(#) Midis64 válasza Rober_4 hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Üdv!
küld át a címedet,és küldök ilyen gombot.
(#) zgy válasza Rober_4 hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Igen, próbáltam, félig be is vált, most nehezen ugyan, de működni kezdett.
(#) Korben hozzászólása Dec 23, 2011 /
 
Sziasztok! Tudna nekem valaki segíteni egy TECHNICS SX-KN650 szintetizátor kapcsolási rajzával? Sajna A "FAJ board"-ról hiányzik nekem a "IC7" pozíció számú alkatrész. Az elődöm akitől vettem a szintit hibásan, már előzőleg eltávolította előttem sajna. Szeretném magamnak rendbe hozni a szintit. Az "IC7" pozíció számú alkatrész az "LA4705" végfok előtt helyezkedik el. Kérlek segítsetek nekem beazonosítani az alkatrészt, vagy ami a legfontosabb lenne kapcsolási rajzot szerezni hozzá. Előre is köszönöm segítségeteket.
(#) Korben hozzászólása Jan 19, 2012 /
 
Tisztelt Kollégák!

Keresnék 1db őskövület IC-t "M6253 (MSM6253) DIP vagy SMD" a szintetizátorom megjavításához . Remélem kicsinyke hazánkban még fellelhető valamelyik fiók, vagy porosodó pince mélyén.

M6253 (MSM6253) OKI ,MITSUBITSHI, HITACHI, 8Bit SERIAL 4IN A/D
DIP18 vagy SSOP20
Gyártási év: 1996-1998-ig Régi pc kormányban,nyomtatóban, játék vezérlőben, soros egérben stb. volt jelen.
Köszönöm előre is megtisztelő kedvességetek.

Maradok Tisztelettel : Korben
korben_@freemail.hu
(#) Rober_4 válasza Korben hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Jó ez itt, de mi lenne ha a hirdetésbe is felraknád, talán többen nézik!
(#) Korben válasza Rober_4 hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Sajnos a hirdetéshez nincs elég pontom
(#) kalati hozzászólása Jan 20, 2012 /
 
Sziasztok! Van egy Roland e36-os szintetizátorom. A tolópotmétere nem működik. ( Bővebben: Link ) Lehetne valahonnan beszerezni ilyet, esetleg forgópotméterrel helyettesíteni?
(#) Midis64 válasza kalati hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Üdv!
Sajnos elég drága dolog (kb2000Ft), --a többi tolópotihoz hasonlítva--,de beszerezhető.Nem tudom,hogy mennyire sürgős Neked? A céget nem akarom leírni,mert egyszer ezért már "megdícsért" az admin,de ha kell megrendelem (mert én kapcsolatban vok velük,továbbá természetes személyt nem szívesen szolgálnak ki),és utánvéttel,számlával postázom részedre.Az a baj,hogy kb 1 hete voltam náluk anyagért,és kb 1-2 hét múlva megyek legközelebb.
Én nem kókányolnék bele egy nem odavalót,főleg nem forgót.(esztétika!!)Ha érdekel így a dolog írj vissza.
(#) kalati válasza Midis64 hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Köszi a segítséget. Nekem nem annyira sürgős, így ráér akkor, ha legközelebb arra jársz anyagért. A következő adatok találhatók a potin: 10Kohm 681E
Előre is köszönöm.
Következő: »»   7 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem