Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kompresszor építés
 
Témaindító: saca2, idő: Feb 8, 2009
Lapozás: OK   180 / 180
(#) Kinka István válasza Hacsi88 hozzászólására (») Jan 25, 2024 /
 
Szia!
Mekkora nyomásra van próbázva a tartály? Ami nekem volt poroltó abba 18 bar-os biztonságiszelep volt, de sose mertem addig feltölteni. Kamionok légrugóiban csak 6 bar körüli a nyomás, nagyot tud robbanni.
(#) dB_Thunder válasza Hacsi88 hozzászólására (») Jan 25, 2024 /
 
Helikopter, harckocsi 2 lépcsős kompresszor!
Ilyen nyomásra 2-3 lépcsős kompresszor dulkál!
(#) Hacsi88 válasza Kinka István hozzászólására (») Jan 25, 2024 /
 
35bárra van nyomáspróbázva, ezt az mondta aki csinálta. Egyszer már felfújtam 27 bárral (ekkora nyomáskapcsolót kaptam csak olcsón, elég lett volna 24-25 bár is)a palackra raktam reduktort mivel max 4-6bár elég és így sokáig tart a benne lévő levegő.
A split klímákban a nyomás úgy tudom, hogy 30-40bár, ezért érdekelne, hogy azok a kompresszorok vajon jók lennének-e?
(#) occsebogyo hozzászólása Feb 5, 2024 /
 
Sziasztok!
Jó ideje szemezek a kompresszor témával, de még nem jutottam dűlőre.
Ikarus sűrítő volna az irány, ez már meg is van.
Ellenben a tartály az mindig kérdéses, a használt régi tartályokban nem tudom mennyire lehet bízni akár a rozsda szempontjából, az újak meg nem tudom mennyit bírnak.

Az autogáztartály szimpi, de tartályt nem szívesen hegesztgetném, szerintem többet ártok vele mint amit használok.

Esetleg egy már komplettre épített jól működő kompresszorben érdemes lehet gondolkodni?

Mondjuk ez 50ezer Ft lenne:
(#) dB_Thunder válasza occsebogyo hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
Ennyiért nem kapsz semmit ami normális, és jó is valamire! Se sűrítőt, se motort!
(#) occsebogyo válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
Ez azt jelenti hogy ebben esetleg érdemes gondolkozni?
(#) dB_Thunder válasza occsebogyo hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
Ha nincs otthon semmid és vásárolnod kell az alkatrészeket, akkor ennyiből nem rakod össze!
(#) occsebogyo válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
Itt a tartályok minősége/állapota azért kérdéses lehet, belenézni ugye nem tudok. Vagy ha próbaüzem alatt nem ereszt akkor egyelőre megnyugodhat az ember? Vagy hogy érdemes tesztelni?
(#) Gafly válasza occsebogyo hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
Ha kívülről szépen fényesre le van festve zomáccal, akkor csak nem robban a képedbe.
(#) occsebogyo válasza Gafly hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
A "szépen".ben érzek egy kis szarkazmust ha a képekre nézek.....
(#) VIM válasza occsebogyo hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
Szia! Én csak annyit fűznék hozzá ha megengeded, hogy kár volna kihagyni ennyiért. Nekem csak az elrendezése nem tetszik de értem az építő szándékát ezzel kapcsolatban. A tartályokban bízhatsz, mert ezek nem pléh lemezbő készültek hanem 5-6-osból, kiböjtöl. A motor az majd balra forogjon ne jobbra, hogy a karter szellőzőjén ne jöjjön ki az olaj.
(#) dB_Thunder válasza occsebogyo hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
Vízzel szoktak nyomáspróbázni!
Egy autógáz tartály kb 15-20 ezer Ft, egy új sűrítő közel 100, de ha felújítasz is, kb ugyanitt leszel, aztán még kell egy normális 2kW-os motor, stb.!
(#) erbe válasza occsebogyo hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
Ha autógáz tartályból tudnál építeni, a tartályt nem kell hegeszteni. Készítesz egy vázat, amire bilinccsel ráhúzatod. A csatlakozáshoz már csak illesztő elemek kellenek.
(#) occsebogyo válasza erbe hozzászólására (») Feb 6, 2024 /
 
Ebben a kész kompresszorban az tetszik nagyon hogy így ahogy van próbálható. Ha nem robban fel most akkor talán még bírja egy ideig.

Apró fejlesztéseket meg lehet rajta eszközölni szerintem apróért (egyszerű vízhűtés, olaj karter megoldás)
(#) dB_Thunder válasza occsebogyo hozzászólására (») Feb 6, 2024 /
 
Idézet:
„Apró fejlesztéseket meg lehet rajta eszközölni szerintem apróért (egyszerű vízhűtés,”

Léghűtéses a fej! Ventilátoros szíjtárcsa kell elé!
(#) Kinka István válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 6, 2024 /
 
A hengere léghűtéses, de a hengerfeje vízhűtésű.
(#) occsebogyo válasza occsebogyo hozzászólására (») Feb 9, 2024 /
 
Sajnos el is vitték az orrom elől.
(#) HollerSzasza válasza laacika hozzászólására (») Feb 14, 2024 /
 
Üdv, abban tudtok segíteni, hogy lágyforrasztás elegendő-e vagy fontos keményforrasztással elkészíteni a réz nyomócsövet?
(#) meszi_1985 hozzászólása 11:17 /
 
Sziasztok!
Otthoni barkács célra használt kompresszorra levegőszűrőnek fel lehet tenni autó benzinmotorjának az olajszűrőjét? Természetesen újat. Egyszer láttam egy képet ahol az volt rajta, a henger közcsavarjára kell csak menetet vágatnom, lenne is itthon.
Köszönöm.
Következő: »»   180 / 180
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem