Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangerősítőkkel kapcsolatos alapkérdések
Lapozás: OK   10 / 10
(#) SlyChocolate válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 1, 2018 /
 
Tudom, jó ötlet de.
Melós rádióba lesz kiegészítsként és a cél ne legyen túl nehéz a doboz.
Ezt mindig visszük magunkal.....
Mivel a föld fel van forditva a mély így ez az egy is bőven meggyőző volt.
Legfejebb ha elromlik az egyik csatorna átkötöm a másikra.....
(#) dejoe hozzászólása Nov 24, 2019 /
 
Üdv mindenkinek!
Saba erősitőt javitok. Valaki leirná nekem , hogy a végfokon az egyen feszültség értékek hogyan alakulnak ki? Egy hete szenvedek, és a kimenetről nem megy le az egyenfeszültség. Tranzisztorok cserélve , igaz másfajták, nem ami a rajzon van, nem tudom ez mennyire lényeges.
Köszönöm!

Saba vég.png
    
(#) Szig válasza dejoe hozzászólására (») Nov 25, 2019 /
 
Szia!

A rajzon ott van minden fontosabb feszültség, csak mérni kell, hogy hol csúszik el.
Milyen tranzisztorokat tettél a 3055 helyett?
(#) dejoe válasza Szig hozzászólására (») Nov 25, 2019 /
 
Már a tápellenállás után nem jó a feszültség, ez volt a kiindulás: +11,5 V helyett, +8 V, -11V helyett -8 V. T 412 tranzisztor : bázis 8,5V, emitter 7,7V. P407 három lábán feljebb csuszott 5,5 V-al a feszültség. Kimenet ekkor -0,6V . Most már a kimeneten - 9V van, mivel cserélgettem a tranyókat gondolván, valamelyik jobban átenged mint kellene, a potméteren most - 9voltotokat mérek. A 3055 tranyók maradtak, ki vannak kötve mind két oldalon mivel a másik oldal az jó.
(#) Szig válasza dejoe hozzászólására (») Nov 26, 2019 /
 
Kérdezz rá az "Erősítő mindig és mindig" topikban, szerintem ott hamarabb lesz válasz erre. Én a múltkor jártam úgy, hogy a végtranyók miatt borult fel a DC egyensúly (multiméterrel mérve jók voltak) illetve végtranyók nélkül be sem áll az egyensúly. Ott Reloop javasolta a 100Ohmot a végtranyók B-E helyére és működött, de az komplementer volt, a tiéd kvázikomplementer.
Következő: »»   10 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem