Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es lámpa, meghajtó áramkör
Lapozás: OK   20 / 30
(#) DRAWS válasza proli007 hozzászólására (») Júl 8, 2016 /
 
A tápfeszültségnek tökéletes a 24 volt. Most méregettem a labortáppal és 21,5 voltnál éri el a 750 mA-ert.
(#) nedudgi válasza DRAWS hozzászólására (») Júl 8, 2016 /
 
Mindez akkor igaz, ha a réteghőmérséklet nem változik.
A LED (és minden dióda) nyitóirányú feszültsége áram és hőmérsékletfüggő, ezért csak körülbelüli értéket adnak meg. Áganként áramgenerátor, vagy fix tápfeszültség és korlátozó ellenállás szükséges minden esetben. Előtétellenállást akkor érdemes alkalmazni, ha kis áramról (10-15mA egy max 20mA LED esetén) van szó, vagy az ellenálláson olyan kevés feszültég esik, ami egy tranzisztoros áramgenerátor esetén nehezen kivitelezhető.
(#) proli007 válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 8, 2016 /
 
Hello! Kicsit megzavarod ezzel a kérdezőt. De így egy kis ellentmondás is van abban amit írsz.
"Előtétellenállást akkor érdemes alkalmazni, ha kis áramról (10-15mA egy max 20mA LED esetén) van szó, vagy az ellenálláson olyan kevés feszültég esik, ami egy tranzisztoros áramgenerátor esetén nehezen kivitelezhető."
Ha az ellenálláson túl kicsi feszültség esik, akkor részben előtérbe kerül a hőmérséklet változásra létrejövő áramváltozás. Valamint ahhoz, hogy az áram állandó maradjon, a tápfeszültségnek is igen stabilnak kell lenni. Vagy is ha kicsi a feszültségesés, egyre jobban kezd hasonlítani az állandó feszültségű táplálásra, amit pont nem ajánlatos, mint ahogy Te sem javaslod az első mondatodban.
(#) DRAWS válasza proli007 hozzászólására (») Júl 9, 2016 /
 
Szia.
Kipróbáltam és működik soronként. 750mA környékén van az áram is. Egyben a 5 vagy 7 sort hogyan lehetne megoldani?
(#) proli007 válasza DRAWS hozzászólására (») Júl 9, 2016 /
 
Már mint arra gondolsz, hogy egy áramgenerátorral egyszerre a 5..7 sort táplálni? Mert arról írtam már hogy szerintem nem szerencsés. Egyesek szerint eloszlik az áram, mások szerint nem. Én a "nem"-re voksolok. De nekem egy árva nagy áramú Led-em sincs..

Valamint, "Mert 5 párhuzamos sornál, már nem túl szerencsés az áramgenerátor. Mert egy sor megszakad, akkor a többire terhelődik az áram."
Azért ajánlottam, hogy áganként készítsd el a generátorokat, abból baj nem lehet.
(#) DRAWS válasza proli007 hozzászólására (») Júl 10, 2016 /
 
Értem.
(#) Stewe hozzászólása Júl 28, 2016 /
 
Szerszámgépre szeretnék 20W-os power LED-et szerelni géplámpának, amin törpefeszültség csak 24V DC van.
Ilyen lámpákat lehet ugyan kapni tucatjával, de vagy 220V AC (ami érintésvédelmi okok miatt nem használható), vagy 12V DC táplálásra, így a tápáramkört (áramgenerátort) cserélni kel.
Van valakinek tapasztalata hasonló teljesítményű, 24V-os kapcsolóüzemű (célszerűen FET-es), de nem transzformátoros LED áramgenerátorral?
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2016
(#) didyman válasza Stewe hozzászólására (») Júl 28, 2016 /
 
Ez LED-függő. Kéne látni a jelenlegi meghajtóját, aztán abból tovább lépni.
(#) Bakman válasza Stewe hozzászólására (») Júl 28, 2016 / 1
 
Ilyesmi kell neked: t8AAOSwDuJW0-1L" target="_blank" rel="nofollow" >Bővebben: Link. Hasonló van itthon, LED meghajtására bőven jó.
(#) Stewe válasza didyman hozzászólására (») Aug 4, 2016 /
 
A típusjelzéshez most nem férek hozzá, magasra van szerelve a nyomorult, ami biztos: 20-34V 0,6A volt ráírva. Ehhez kellene egy kis veszteségű, tehát kapcsolóüzemű áramgenerátor.
(#) Stewe válasza Bakman hozzászólására (») Aug 4, 2016 /
 
Sajnos 0,5-1A között kellene, de az ötlet jó, így már tudok keresni!
(#) Stewe válasza didyman hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
Egész pontosan ilyen:

leddriver.jpg
    
(#) nedudgi válasza Stewe hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
Bakman kolléga adott egy linket, aránylag jó áron. A rajta levő potenciométerekkel a maximális áramot, illetve feszültséget be lehet állítani. Ez kell egy nagyteljesítményű LED meghajtásához. Ez miért nem jó? A megadott 5A áram a maximum, ennél alacsonyabb is beállítható.
(#) Stewe válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
Nagy valószínűséggel működne, (válaszoltam is) de a nekem szükséges áram alig több mint 10%-a a maximálisnak, ez valószínűleg nagyon a szélén van a szabályozási tartománynak. Ha 1A lenne a max. kimenő áram, egy másodpercig sem agyalnék tovább.
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2016
(#) Bakman válasza Stewe hozzászólására (») Aug 5, 2016 / 1
 
Abban a tartományban is jól működik, tesztelve.
(#) Stewe válasza Bakman hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
Ez esetben már csak köszönettel tartozom!
(#) Bakman válasza Stewe hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
3 A-es vagy nagyobb terhelésnél, persze bemeneti feszültség függvénye is, már jobb hűteni, tud melegedni. Tehát így, hogy nem terheled maximálisan, csak előnyben vagy.
(#) trickentrack hozzászólása Aug 8, 2016 /
 
Udv!
Kaptam egy rossz 10w os ledes reflektort ami kb. 2 evig mukodott. Nagyon halvanyan vilagit es villog. Sem az elektronikan, sem a leden nem latszik kulsoleg semmi hiba. A led meg is kapja a tapra irt 42 v ot. Valami otlet?

Elore is koszonom!
(#) Bakman válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 8, 2016 /
 
Nagy valószínűséggel LED-et kell cserélni. Az áramgenerátoros tápegység kimneeti feszültsége felszaladt a maximumra, mivel nincs kellő fogyasztás.
(#) elektrorudi válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 8, 2016 /
 
Ha ez olyan LED, ami 10db chip sorbakapcsolásából áll, akkor a 42V nagyon sok neki (31-32V között kellene lenni a LED-en mérhető feszültségnek). Nagyon valószínű, hogy a LED-nek annyi.
(#) Bakman válasza elektrorudi hozzászólására (») Aug 8, 2016 /
 
Azért ilyen magas a feszültség, mert az áramgenerátoros kimeneten nincs fogyasztás, a LED már tönkrement, vélhetően a szokásos túlmelegedés miatt, eselteg a tápegység hajtotta túl. Tápegységtől függ, hogy milyen LED kell bele, valószínűleg a kalsszikus, kb. 800 mA-t kérő volt benne.
(#) trickentrack hozzászólása Aug 8, 2016 /
 
Itt egy kep is, de ha a led ment volna tonkre akkor az latszodna is nem?
(#) orcika70 válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 8, 2016 /
 
Ahogy Bakman írja, led csere. Nálam nemrég volt kettő led reflektor, a tulaj ugyan ezzel a jelenséggel szembesült. A led csere volt a megoldás, azóta hibajelenség nélkül működik.
(#) elektrorudi válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 9, 2016 /
 
Nem látszik.
(#) elektrorudi válasza Bakman hozzászólására (») Aug 9, 2016 /
 
A 800mA nem klasszikus. Általában 300-600-900 mA szokott lenni a 10-20-30W-os LED-hez rendelt áram. Három dolgot lehet tenni az élettartam növelése érdekében:
- 20W-os LED-et betenni (ugyan olyan fényerővel fog világítani, mint a 10W-os)
- a LED alatt a teljes felületet bekenni hővezető pasztával (most valószínűleg csak immel-ámmal van alatta)
- egy nagyobb és vastagabb alumínium lemezzel elvezetni a hőt a spiáter öntvény házon belül.
(#) trickentrack válasza elektrorudi hozzászólására (») Aug 9, 2016 /
 
Okés, hát tényleg nem sok paszta volt rajta!
(#) lajos1969 hozzászólása Szept 8, 2016 /
 
Sziasztok!
Van egy ilyen elemlámpám, három mód van rajta 50%,100% fényerő villogó! ezeket a bekapcsolással tudom váltani. Nekem csak a 100% mód kellene! Hogy lehetne ezt megoldani?
Előre is köszönöm!
(#) nedudgi válasza lajos1969 hozzászólására (») Szept 8, 2016 /
 
A legfájdalommentesebb a meghajtó cseréje. Emlékeim szerint 1-2 dollárért lehet kapni. Mekkora az átmérője a nyáknak? (Nekem van ilyen a fiókban 17-18mm körüli átmérővel.)
A másik oldalt nem látjuk, ott van még alkatrész? Általában egy háromlábú alkatrész az áramgenerátor, és egy mikrovezérlő kapcsolgatja az üzemmódokat. Ha ilyen meghajtód van, akkor meg lehet keresni a bekötést, és áthidalható. Ha tudsz szerezni AMC7135 áramkört, az önmagában egy áramgenerátor 1W LEDekhez.
(#) icegun91 hozzászólása Okt 21, 2016 /
 
Sziasztok!
Egy kérdésem lenne!
Stabil 12V-ból(PC táp) hogy tudok kihozni 30V-ot és 20V-ot 3500mA mellett 100W-os ledekhez?
Több led lenne rákötve, 2 kék(30-32V 3500mA) és egy piros(20-22V 3500mA).
Még egy kérdés ha egy led 30V-on üzemel, és 30V-os 10A-es tápra van kötve de csak 3500mA kell neki akkor ugye csak anyit vesz fel ami neki kell?
Köszi!
(#) uniman válasza icegun91 hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Hello!
1.)Valószínűleg a 30V-ot sehogy...esetleg egy plusz DC/DC átalakító segítségével. A 20V még talán "beleférhetne"
2.)NEM...az áramot illene korlátozni!
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2016
Következő: »»   20 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem