Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RFM12BS
 
Témaindító: Thowra, idő: Márc 6, 2009
Lapozás: OK   12 / 12
(#) Droot hozzászólása Szept 17, 2014 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítségre van szükségem.
Miért van szükség a preamble és sync kódokra, illetve milyen szabványnak felel meg a kódolása?
( szabvány alatt innen gondolom: Bővebben: Link )
(#) pucuka válasza Droot hozzászólására (») Szept 17, 2014 / 1
 
Az ITU ajánlások azért vannak, hogy különböző berendezések együtt tudjanak működni.
Neked csak saját magaddal kell együttműködnöd. A rádiós kompatibilitást a gyártó elintézte, a termékei megfelelnek a megfelelő harmonizált szabványoknak, ajánlásoknak. Ha nem alakítod át, azzal neked nem kell foglalkoznod.
Rádiós átvitelnek vannak specialitásai. Az adónak a vevővel közölnie kell, hogy ébredjen fel, és készüljön fel az adatok fogadására. Mivel az átvitel soros, és asszinkron szükséges némi előzetes jeleket küldeni. Ezt az átvitelt vezérlő processzornak kell megtenni.
A vevő modul adatlapjából láthatod, hogy az első vett jel után mennyi idő múlva lesz vételkész. Ez ideig nem lehet hasznos adatokat küldeni a vevőnek, mert nem is fogja látni, és az utána kötött proci nem fogja tudni értelmezni. Erre az időre valamilyen kódot küldesz, pl 1010101, ennek már van bitmintája, és eltér az eddíg random módon a zajból gyártott bitmintától. A vevő is felébred, az adatlapon megadott időállandóval beáll az AGC -je, és a továbbiakban veszi a küldött biteket. Hogy a vételi oldalon a proci is tudja, hogy most már neki jönnek az adatok, egy címet kell neki küldeni, amiből azonosítja, hogy neki szólnak majd az utána következő adatok.
Ezeket bepakolod egy csomagba, és ezt küldöd a vevőnek. Mivel tudod, hogy a csomagon bellül a szinkronjel, és a preambulum milyen hosszú, ki tudod válogatni a vevő oldalon.
(#) Droot válasza pucuka hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
Köszönöm a korrekt magyarázatot! Egy kis bemutatót kellene róla írnom és tudnom kellene, hogy melyik ITU ajánlás tartozik hozzá?
(#) pucuka válasza Droot hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
Ezt én így megmondani nem tudom, Mivel a szakmám rádiós, nagyjából az ITU-R ajánlásait ismerem, azt se mindet. Ami a nagyobb baj, hogy ezeket (nem kevés) pénzért árulják, és nyugdíjasan se szükségem, se pénzem nincs rá. Szerintem kerüld meg elegánsan a problémát, az adatlapok bővebb, magyarázó ismertetésével.
(#) foxi63 hozzászólása Okt 16, 2015 /
 
A vevő vár egy azonosító számra (2D D2 ) és a fifóba csak ezután kerül adat., tehát nem vesz a vevő felesleges zavart.
(#) pucuka válasza foxi63 hozzászólására (») Okt 16, 2015 /
 
Attól függ, mit tekintesz vevőnek. A vevő RF része mindig vesz valami zavart, zajt, amiből a kimenetére kreál valamilyen jelsorozatot. Valamilyen ehhez kapcsolódó inteligenciának (processzornak) kell eldönteni, hogy meddig zavar, meddig jel, és milyen adatok szólnak neki, amit tehet a "fifóba".
(#) foxi63 hozzászólása Okt 17, 2015 /
 
Most hogy előkerült a topik, felteszek egy régebben irt példa progit assembly-ben programozóknak...
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2015

RFM12_ASM.ZIP
    
(#) Pali79 hozzászólása Márc 22, 2019 /
 
Sziasztok!
Látom jó rég nem írt ide senki... Nem tudja valaki, hogy ennek a modulnak milyen sebességen tud dolgozni az SPI?
(#) pucuka válasza Pali79 hozzászólására (») Márc 22, 2019 /
 
Az adatlap azt írja, hogy 115,2 kbps max. külső szűrővel 256 kbps.
Az adónál belső adatregiszterrel 172 kbps, az FSK bemeneten 256 kbps.
Bár a > 200 m távolságot, 1,2 kbps sebességnél garantálja.
(#) Pali79 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 22, 2019 /
 
Hmmm. Az nem a két modul közti átviteli sebesség?
(#) pucuka válasza Pali79 hozzászólására (») Márc 22, 2019 /
 
Igen. Az 1,2 kbps lehet az amivel üzembiztosan számolhatsz. Sajnos ezeknek nincs nagy rendelkezésre álló sávszélességük, így a sebesség sem szédítő. Ha nagyobb sebesség kell, válassz 2,4 GHz -es modult.
(#) Pali79 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 22, 2019 /
 
Köszönöm, de a kérdés az lett volna, hogy a működtető mikrovezérlő SPI órajelét hány MHz-re lehet állítani?
(#) pucuka válasza Pali79 hozzászólására (») Márc 22, 2019 /
 
Az adatlapon megtalálod a jelek időzítéseit.
Találtam egy kis irodalmat, nézd végig, választ kaphatsz a kérdéseidre, van tervezési segédlet is.
Bővebben: Link
(#) Pali79 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
Köszönöm, megtaláltam végre. Nagyon sok adatlap kering a neten és némelyik elég hiányos. Egyet találtam amiben az időket írja is. Nagyon sok adatlapban csak a diagram szerepel mindenféle adat nélkül.
Következő: »»   12 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem