Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED soros hőmérő
 
Témaindító: misi2096, idő: Márc 12, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 7
(#) ferci válasza azxo1 hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
Hali!
Ha találtál pl. LM3914-gyel, azon át lehet állítani a MODE lábbal "egy ledes"-re...
(#) azxo1 válasza ferci hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
Köszönöm a segítséget! Ezt nem tudtam.
(#) ferci válasza azxo1 hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
Oké... felszabadítod a lábat és ennyi...
(#) bancsi15 hozzászólása Ápr 17, 2017 /
 
Sziasztok!

Mit kellene átalakítani a csatolt kapcsoláson, hogy a méréstartománya 21-30 Celsius fok közé essen?
(első LED 21 fok, utolsó LED 30 fok)

Köszönöm a segítséget!

homero2.gif
    
(#) proli007 válasza bancsi15 hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Hello! Például..
(#) jog27 hozzászólása Máj 6, 2017 /
 
Sziasztok!

Megépítettem a vicsys-féle LEDes hőmérőt LM35 és LM3914-el, egy kicsit átalakítva, hogy csak 21 és 30 fok között jelezzen 10 LED-en.
Működik szépen, a 4-es lábra 210mV, a 6-os lábra 300mV van állítva, a belső ref. feszültségét (1,25V) használva az IC-nek (8-as láb GND-n)
A fénycsík mocorog, melegre fel, hűtésre lefelé, ezzel nincs is gond. 9V-os elemről megy most, de be van építve egy LM3809-es
Amit tapasztaltam viszont, hogy többet mutat mint kéne, 1-2 fokkal is, pedig az említett értékek változatlanok a magas és alacsony ref.lábakon. Rámértem az LM 35 kimenetére és az ad ki többlet feszültséget, a külső hőmérséklethez képest. Nagyon érzékeny.
Ki hogy tokozta, vezette ki ezt az IC-t? Nálam most csak egy rés van vágva neki a doboz tetején, így szinte síkol a TO92-es tokozás a műszerdoboz tetejével.
Esetleg segítene ha beleragasztanám valami Alumínium tömbbe és kivinném a doboz tetejére?

Köszönöm a segítséget!
(#) fongab válasza jog27 hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Szia
Mi lenne ha a doboz alján lenne a érzékelő? ( a meleg levegő felfelé igyekszik, a hideg lefelé. Ami a dobozból ki jön meleg levegő, az valahol bemegy, lehűti a IC 1 és a 2 az melegítheti a LM -et. Ha friss levegőnél (alul) méred, közelebb lehet, a valóságos hőmérséklethez.

Ha nem, szoba hőmérőnek szántad. Én 2 eres árnyékolt vezetékkel, márt toldottam meg a LM lábait.
Készítettem rézből egy csövet ami a LM re jól illik (egy kicsit a LM is igazítottam ) majd a csövet a vezetékre húztam, bekötöttem és a kötést szigeteltem majd a cső darabot kötésre tettem és gyantával kiöntöttem.

üdv.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2017
(#) DRoland hozzászólása Jún 12, 2017 /
 
Hello mindenkinek!

Motorra szeretnék építeni hűtővíz hőmérőt, mivel csak egy felforrást jelző LED van rajta. Csatolom a hirtelen összedobott rajzot, azon jól látszik mi az elképzelésem. A kérdésem pedig az, hogy okoz-e gondot, ha az LM3914 kimeneteit így összekötöm vagy kellene oda VAGY kapu, csak nehezíti a dolgot, hogy nem pozitív TTL jelszintű a kimenete.

temp.jpg
    
(#) proli007 válasza DRoland hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
Hello! Alapvetően két gond van. Egyik, hogy a Led-ek anódját nem e GND-re, hanem a tápra kell kötni. Másik, hogy a pont kijelzésnél nem csak egy kimenet lesz aktív, ha a jel a határértéken van. Főleg ha a referencia feszültség a Ref-Lo és Ref-Hi között kicsi. Mivel a kimenet áramgenerátoros, a Led-ek ilyenkor kétszeres áramot kapnak. Jelenleg 10mA körüli az áram, így a Led el fogja viselni, de némi fényerő különbség lesz ekkor.
Kacskaringósabban nem lehetett volna huzalozni? Majd elszédültem, mire rájöttem ki hova megy..
(#) DRoland válasza proli007 hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
Teljesen igazad van, elnéztem a LED bekötését. Átrajzoltam, így tényleg jobban követhető, más kérdés, hogy a szimuláció nem fut le. A kétszeres áramra nem is gondoltam, hamarosan meg fogom építeni, kíváncsi leszek mennyire lesz zavaró. Köszi, hogy megnézted!
(#) proli007 válasza DRoland hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
Azért így sokkal gusztusosabb. A szimulációt én nem tudom megnézni, mert nincs ilyen programom.
(#) DRoland hozzászólása Jún 26, 2017 /
 
Gondoltam megmutatom hol tartok: annyit haladtam, hogy összeraktam próbapanelen
Video
(#) lóri hozzászólása Márc 6, 2023 /
 
Sziasztok!
Megrajzoltam a vicsiz féle 30 ledeset, meg az uaa170-eset.
A fehér hengerkék ne tévesszenek meg senkit, azok háromszínű 10mm-es körték.
Következő: »»   7 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem