Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Digitális oszcilloszkópok
 
Témaindító: Stakypot, idő: Jún 7, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 7
(#) etm válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 20, 2021 /
 
Köszönöm! A DEFAULT SETUP gombbal pedig bármikor vissza álithatom a gyári beálitásra amivel megvettem?
(#) nagym6 válasza etm hozzászólására (») Jún 20, 2021 /
 
Igen.
(#) Gafly válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 20, 2021 /
 
Az "Auto Set", meg azért van rajta, hogy ha már megvette az ember, akkor lásson is valamit a pénzéért...
(#) GAtesz hozzászólása Márc 4, 2022 /
 
Sziasztok!
Van egy Metrix OX8020 szkópom, és elromlott.
Az a tünet, hogy bekapcsoláskor normális esetben a méréshatár információkat a képernyő aljára tesz ki, most viszont a képernyő közepére, majd pár másodperc múlva, felurik a képernyő tetejére. És a mért jelet is ennek megfelelően "kitolja" a látómezőből. Valamit a rajzolat fókuszát sem tudom megfelelően élesre állítani. Egyik napról a másikra jelentkezett a hiba.
Tudna valaki segíten a javításában?
Ha nem jó topikban tettem fel a kérdést, kérem igazítsatok útba.
Köszi.
Üdv, Atesz
(#) bbatka válasza GAtesz hozzászólására (») Márc 5, 2022 /
 
A kezelőgombok kontakthibája ehhez hasonló problémákat okozhat. A ritkán használt OWON 7102TD-m produkál ilyen megjelenítési problémákat. Eloxidálódnak a relék, forgató és nyomógombok.
(#) nagym6 válasza GAtesz hozzászólására (») Márc 5, 2022 /
 
A tápegység tápfeszültségeit kellene először megnézni, és ezek eljutnak e a megfelelő egységekhez. Ha tápfeszültségek jók, akkor a kép felugrása Y erősítő problémája lehet, a fókusz probléma a ks. cső áramköri problémája szokott lenni.
(#) Massawa válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 5, 2022 /
 
Az digiszkop, abban nem igen van Y erösitö, mint olyan, amit a képernyön látsz az egy computer kép a belsö memoria leképzése. Ott inkább valamilyen cimzési hiba van, rossz kiolvasás, vagy rossz leképzés. Lehet, hogy csak valami kontaktushiba. Esetleg szétszedni átvizsgálni, forro levegövel esetleg a forrasztásokat frissiteni. Lehet, hogy csak a display kontaktusai mentek tönkre ( ha a képtartalom korrekt, csak rossz helyen van). Lehet, hogy leesett vagy komolyabb ütést kapott.
(#) nagym6 válasza Massawa hozzászólására (») Márc 5, 2022 /
 
Én ezt katódsugárcsövesnek nézem neten, gondolom analóg/digitális. Vagy mégsem?
(#) Massawa válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 5, 2022 /
 
Bocs, valamiért nekem elsöre egy digiszkopot dobott ki, de most nézem az az OX9020.
De ha azon is mindenféle képek meg szöveg jelenik meg, akkor ott is közbülsö memoria van és ott esett szét a képszinkron.
(#) GAtesz hozzászólása Márc 5, 2022 /
 
Ilyen a gép: Metex OX8020
Analóg és/vagy digitális
Idézet:
„A kezelőgombok kontakthibája ehhez hasonló problémákat okozhat.”
Szerintem akkor csak a megjelenített mérést tolná el, mert a méréshatár információk pozícióját nem lehet befolyásolni.

Idézet:
„Lehet, hogy leesett vagy komolyabb ütést kapott.”
Évek óta a polcon pihen.

Tanulmányoztam a működését (már amit tudtam infót szerezni), szétkaptam nagyon. D14-363gy/123 típusszámú cső van benne.
Átforrasztottam a cső körül mindent amit tudtam. Bekapcsoltam és egy 30mp jó volt majd "elromlott"
Nekem gyanúsak a cső nyakánál lévő BF458 tranzisztorok.
(#) nagym6 válasza GAtesz hozzászólására (») Márc 5, 2022 /
 
Idézet:
„Nekem gyanúsak a cső nyakánál lévő BF458 tranzisztorok.”
Miből? Mérjél rajtuk pld.: bázis emitter feszültséget. Ha mindkét csatornánál csinálja, akkor az elektronkapcsoló után lesz a hiba. Tápfeszültségek?
(#) bbatka hozzászólása Márc 4, 2023 /
 
Egyre jobban öregszik a 13 éves OWON 7102TD szkópom LCD kijelzője. 3 éves korábban vettem észre először rajta az öregedés jeleit. Szerintem a polarizációs réteg öregszik rajta. Az összehúzódás következtében már az alatta lévő vékony üvegréteget is elrepesztette. Tapasztaltatok már ilyen jelenséget ? Illetve nem tudjátok milyen típus számú LCD és honnan tudok szerezni hozzá ?
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2023
(#) bbatka válasza bbatka hozzászólására (») Márc 15, 2023 /
 
Szétszedtem az OWON 7102TD-t

A kijelzője már beszerezhetetlen:
LCD Sharp GCMK-M1X 94V DUNTK2960TP
8" 640x480VGA
32pin csatlakozó

Ezek a főbb IC-k:
ADC08D500CIYB 9CD1RFKLVDT386
Xilinx Spartan XC3S400A FGG400AGQ0941
IS42S32400-6TL-AA827604X1
SAMSUNG SC32442BL-DO75 ARM

Néhány érdekes képet becsatoltam
(#) bbatka válasza bbatka hozzászólására (») Márc 15, 2023 /
 
Még kép.
Következő: »»   7 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem