Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC-s DMX vezérlő
 
Témaindító: djneo, idő: Márc 14, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   12 / 12
(#) djseed1 válasza guliver83 hozzászólására (») Aug 31, 2016 /
 
Az csak valami tesztelő program. Az is irja hogy látja az usb-dmxet és kész.
(#) guliver83 válasza djseed1 hozzászólására (») Aug 31, 2016 /
 
Nézted a videókat?
Ott vannak példák hogy kell csinálni.
(#) djseed1 válasza guliver83 hozzászólására (») Aug 31, 2016 /
 
ok, de ott ki kell választani a fény tipusát, az enyém meg nincs benne a listában.
(#) guliver83 válasza djseed1 hozzászólására (») Aug 31, 2016 /
 
Válasz ki valamit és majd kiderül.

Teljes értékű a program?
(#) kameleon2 válasza djseed1 hozzászólására (») Aug 31, 2016 /
 
Szia! Egyszerűbb szoftver: KMTRONIC Ez már olyan egyszerű mint a faék.
(#) guliver83 válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 31, 2016 /
 
Ezt mondtam én is
(#) djseed1 válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 31, 2016 /
 
De nem értem mit kell vele csinálni

Ebbe a témába nulla vagyok.
(#) kameleon2 válasza djseed1 hozzászólására (») Aug 31, 2016 /
 
Szia! Van egy DMX512 Master programod - ez a KMTRONIC. Amit itt beállítasz címet 1-511-ig (Ettől DMX512 a rendszer mivel 512 címet tud megcímezni), arra a címre küldi ki a csúszkán beállított 8 bites értéket. Ez parancselvű rendszer, azaz ha a slave eszközöd be van címezve mondjuk egy DIP switch-el binárisan 1-re, akkor az 1-es címhez tartozó csúszka tartalmát már látnod is kellene rajta. Fizikailag a PC-ről elindul az infó >USB > átalakító után RS485. A DMX fizikai felülete az RS485, tehát eddig rendben van. A és B ág csere előfordulhat erre figyelni kell, mert nem mindegy a két vezeték közül melyiket hová kötöd. Az eszközöd RS485-jéről már a saját mikrokontrollerébe jut az infó, ahol ha ugyanaz a cím van beállítva akkor meg kell érkezzen a parancs. Olyanra is érdemes figyelni, hogy le legyen zárva a busz 120 Ohm-al, különben a reflexió miatt akár címtévesztés is lehetséges - nekem is volt már ilyen.
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2016
(#) djseed1 válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 31, 2016 /
 
Szóval, 1 re van állítva a cím a lézeren, tehát "Device Channel 1" Igaz?
Vezetékcserét felcserélését is megpróbálom!
A 120 Ohmot azt értsem úgy, az A és B vezeték közé kell kötni?
(#) djseed1 válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Megvan a hiba oka, felcseréltem a kábeleket. pedig a hülyébbeknek meg is van számozva

Szóval, megy, de csak az előre beprogramozott ábrákat tudom vezérelni.
(#) djseed1 válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Hogy tudom azt elérni, hogy egyéb dolgokat rajzoljon nekem?
(#) kameleon2 válasza djseed1 hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Tölts le egy olyan programot amibe le tudsz tárolni adatokat és időzítve küldi le. Van többezer a neten. Utána egy gombnyomás és elkezdi küldeni neki a PC.
(#) djseed1 válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 2, 2016 /
 
Hát ok, új nekem ez a téma. Nemnagyon vezéreltem még lézert programmal, így nemtudom dmx-re mi a megoltás. LPT-s vagy ILDA kártyás programokat tudok de az ezzel nem megy, ha jól olvastam.
(#) djseed1 hozzászólása Szept 2, 2016 /
 
Ha felidegesít szétszedem ezt a gyári lézert, kidobom a vezérlést belőle és bekötök egy DAC-ot.
LPT porton majd a Popelscan vagy az NLS elviszi.
(#) kameleon2 válasza djseed1 hozzászólására (») Szept 2, 2016 /
 
Semmi másra nincs szükséged pedig, mint egy pár dolláros illesztőre USB-RS485 (például FTDI chipes). Mondjuk ilyenre, egy USB A_B kábelre, egy darab vezetékre az illesztő és a DMX lámpád között, meg egy szoftverre. Semmi ördöngősség nincs benne. Ha nem vagy messze - elhozod a lámpát és megnézzük közösen, mert röhögve be lehet üzemelni ha megvan a DMX címe. Bonusként adok egy illesztőt is - nem halok bele abba a 2-3 dollárba, csak ne siránkozz ennyit ezen az egyszerű dolgon.
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2016
(#) djseed1 válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 2, 2016 /
 
Minden megvan csak a szoftver nincs!
(#) guliver83 válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 2, 2016 /
 
Igényt tartok a 3 dolláros egységedre!
Mikor menjek érte?
(#) kameleon2 válasza guliver83 hozzászólására (») Szept 2, 2016 /
 
Amikor megnézed a cnc-m
(#) kameleon2 válasza djseed1 hozzászólására (») Szept 2, 2016 /
 
A KMTRONIC szoftverét letöltötted? Működik? Mit sikerült elindítanod? Nehéz úgy segíteni, ha te nem adsz infót...
(#) guliver83 válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 2, 2016 /
 
Még a szomszéd CNC gépét is megnézem
(#) djseed1 válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 2, 2016 /
 
Persze, letöltöttem. Elindúl, látja az usb dmx-et és működik. A csúszkákkal tudom az előre beprogramozott ábráit módosítani mozgatni stb. Tehát a dmx vezérlő megy.
Nekem az kell hogy egy másik program pld a freestyler vezérelje, hogy ne az előre beprogramozott diliség menjen benne, hanem amit a program beküld neki. Erre nem birom rávenni a Freestylert.
(#) kameleon2 válasza djseed1 hozzászólására (») Szept 3, 2016 /
 
Könyörgöm - ezt a freestylert felejtsétek már el! Egy bughalmaz. Kis kereséssel és próbálgatással a netről sokkal különbekhez lehet hozzáférni. DMX-Light Control, JS Riddler, DMXDesk stb. Ezek simán mennek minden varázslás nélkül. A legjobbak sima txt állományba mentik a beálllításokat, így könnyen átszerkeszthetőek, áttekinthetőek újraolvashatóak, kommentelhetőek. Én nem hiszek a pilótavizsgás grafikus csilivilikben. Azokkal csak a baj van.
(#) datamoon250 hozzászólása Jan 1, 2019 /
 
Sziasztok! BÚÉK mindenkinek, remélem tud valaki segiteni nekem!
Van egy American dj my dmx buddy usb-dmx-512 interfészem ami eddig kezelte az összes lámpámat szépen. DE!!! Történhetett valami,mert a 18x1W-os rgb led reflektorokat (10db) nem kezeli. nem reagálnak a lámpák. Viszont a lámpákkal minden ok mert egy másik vezérlő a freestylerrel kezeli ezeket a lámpákat. Nem tudom mi lehet a baj. Újra patcheltem ,kábelt cseréltem......stb.
Ha valakinek van valami ötlete légyszi irja már meg. köszönöm előre is.
Következő: »»   12 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem