Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC próbapanel
 
Témaindító: Bukall, idő: Márc 14, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 8
(#) konderbarna hozzászólása Márc 11, 2013 /
 
Sziasztok!

Van esetleg valakinek teszt áramkör, próbapanel kapcsolása a Pickit 2-höz?
Megköszönném!
(#) kaqkk válasza konderbarna hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
(#) konderbarna hozzászólása Márc 13, 2013 /
 
Igen pont ilyenre gondoltam!
(#) Gyimate válasza szili83 hozzászólására (») Szept 13, 2013 /
 
A Nyáktervet tőlem lehet igényelni, saját tervezés. A Panel a következőket tudja:
- 4 darab 7 szegmenses kijelző amiket multiplex üzemmódban lehet meghajtani.
- 12 darab gomb, mindegyik gomb ki van vezetve egy-egy tüskére, gombnyomás esetén logikai alacsony szint lesz a tüskén.
- 8 darab LED, melyet egy shift registerrel (CD4094) lehet meghajtani.
- HD44780 kijelző, melyet 4 bites üzemmódban lehet vezérelni, ugyanis azokat a kivezetéseket vezettem ki egy tüskesorra.
- 3 darab 5V-os relé, amelyek külön stabkockáról üzemelnek, így a mikrokontrollert nem zavarják meg, a reléket 1-1 darab BC547 tranzisztor vezérli.
- Mikrokontrollernek lehet használni PIC16F868, 18F4550 vagy hasonló lábkompatibilis IC-ket.
Ha kérdés van a panellel kapcsolatban akkor kérdezzetek.
(#) pilotitalia válasza Gyimate hozzászólására (») Szept 13, 2013 /
 
Szia!
Szeretnék gratulálni a fejlesztő paneledhez nagyon szép és ötletesen kivitelezett igényes munka!
Szeretném utánépitení amihez segítségedet kérem nyákterv ügyében!
(#) Gyimate válasza pilotitalia hozzászólására (») Szept 13, 2013 /
 
Felteszem a panel tervét vasaláshoz meg a beültetési rajzot hozzá. PDF-ben teszem fel, így egy az egyben csak nyomtatni kell.
(#) pilotitalia válasza Gyimate hozzászólására (») Szept 13, 2013 /
 
Szia!
Nagyon szépen köszönöm a gyorsaságodat magam és minden utánépítő nevében
(#) szili83 válasza Gyimate hozzászólására (») Szept 13, 2013 /
 
Köszi, de lehetne kérni méretarányosan, hogy nyomtatáskor ne kelljen vele vacakolni? Mert így a top oldala nagyobb, illetve egy poziciórajzot, hogy azt is rá kelljen vasalni, köszönöm!!!
(#) Gyimate válasza szili83 hozzászólására (») Szept 13, 2013 / 1
 
Azért raktam be PDF-be, hogy ne keljen a méretaránnyal vacakolni, így egy az egyben kinyomtatod és vasalhatod is. A panel mellesleg 180x100mm nagyságú. Feltettem a beültetési rajzot is méretarányosan.
(#) balint730 hozzászólása Ápr 23, 2015 /
 
Sziasztok.
Szeretnék építeni egy komolyabb fejlesztői környezetet 18F452-es PIC-hez sajnos sehol sem találtam elég infót az utánépítéshez. Egy kétoldalas A4es panelre ráférjen.
Valami nagyon hasonlóra gondoltam csak ehhez sok alkatrész típus nincs leírva.Bővebben: Link
Ha tudnátok linkelni egy NYÁK rajzot meg egy beültetési rajzot esetleg még egy leírást azt nagyon megköszönném, de az is jó lenne ha a linkelt oldal beültetési rajzát megkapnám.
Előre is köszönöm a segítséget
(#) Bakman válasza balint730 hozzászólására (») Ápr 23, 2015 /
 
Egy dugdosós próbapanel nem jó? Arra kb. azt kötsz rá, amit akarsz. Jónak tűnnek ezek a felejsztői környezetek, de egyszerre be is korlátoznak, ha valami olyat akarsz kipróbálni, ami nincs a panelen. Szerintem.
(#) balint730 válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 23, 2015 /
 
Ami a weboldalon volt azt is lehet még bővíteni olyan lenne a legjobb csak egy csomó alkatrészt nem tudtam beazonosítani. Ha más nincs akkor jó lenne a dugaszolós is, de itt a fórumon csak képeket találtam róla de után építéshez sajnos nem elég.
(#) nedudgi válasza balint730 hozzászólására (») Ápr 24, 2015 /
 
Nem vagyok meggyőződve arról, hogy csak szoftverfejlesztésre érdemes gyártani egy panelt. Nem járnál jobban pédául egy Ilyesmivel?
Nem tudom eldönteni, mennyire kompatibilis egy arduino projekttel, érdemes lehet összehasonlítani a kettőt.
(#) balint730 válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 24, 2015 /
 
Én egy PIC fejlesztői panelt szeretnék épiteni, nem csak 452es PIC el szeretnem hasznalni. Ha lehet egy nagy ketoldalas panelen legyen de jo az összeállithato is . Másmilyet nem szeretnék. Csak nem találtam elég infót az utánépítéshez.
(#) nedudgi válasza balint730 hozzászólására (») Ápr 24, 2015 /
 
Te tudod... Tapasztalataim alapján ami mindent tud jó, az nem tud igazán jól semmit sem.
Egy nagyméretű panel sok átkapcsolási lehetőséggel sok tévesztési, és meghibásodási lehetőséget jelent.
(#) balint730 válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 24, 2015 /
 
Jó nekem a több panelból álló csak itt a fórumon képeket találtam csak nyák rajzokat nem.
Következő: »»   8 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem