Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AT-s tápegység 24V-ra
 
Témaindító: echo11, idő: Aug 24, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) echo11 hozzászólása Aug 24, 2009 /
 
nem tudja valaki hogyan lehet 24V-ot kihozni egy AT-s tápból?
(#) StMiklos válasza echo11 hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
Ugyan nem erre gondoltál, de ott van az! A + és - 12 között ott a 24V, de csak /a -12 miatt/ kb. 0,3 A-al terhelhető!
Üdv: StMiklos
(#) StMiklos válasza echo11 hozzászólására (») Aug 24, 2009 / 4
 
Ötlet, utána kell gondolni.. A +12-őt középleágazásos trafóval, 2 db egyenirányító diódával nyerik, ugyanide bekötök még 2 nagyáramú diódát fordított polarítással, megszűrök, lesz -12-őm, ez már nagyáramú, és fenti logikával van 24V, néhány A-es tápegységem, de a szabályzást, amit az 5V-ról vesz, át kell tenni a 12-esre.

Vagy áttekercseled trafót, vagy /tán ez a legjobb/ a 2*12V-os tekercs 2 végét egyenirányítod Graetz szerűen, és az is 24V. Válogass, de lehet más is!
Üdv: StMiklos
(#) 20sz Jófiú válasza echo11 hozzászólására (») Aug 25, 2009 /
 
De tudom! Így!
(#) szilva válasza StMiklos hozzászólására (») Aug 25, 2009 /
 
A -12V "nagyáramúsítása" nem bonyolult feladat, gyakorlatilag a -12V ágat a +12V-os ág tükörképére kell átépíteni (2db dióda, elkócsere, kimeneti szűrőinduktivitás egyformára cserélése). Én 24V-os pákákhoz így használok ATX tápokat.

A nem használt +5V-os kimenet figyelését érdemes átverni, nálam az lett a jól bevált megoldás, hogy a +12V-ból a +5V helyére egy 33+47ohm feszültségosztóval "odahazudom" az 5V-ot, az eredeti +5V-s ágat meg kiszerelem a panelből. Ezzel a módszerrel "atomstabil" +12V állítható elő. A -12V sajnos érzékeny a terhelésre, az nincs szabályozva, nincs mit tenni vele.
(#) mizsei.robi hozzászólása Aug 26, 2009 /
 
(#) Antal Miklós válasza echo11 hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
A téma engem is nagyon érdekel, és végigolvastam az egész történetet.
Az én feladatohoz az AT-s tápegységnek a földhöz (fekete) képest +5V 2A, +12V 1A, és +24V 1-2A kellene tudnia. A leirások alapján ezt csak a trafó menetszámainak a megváltoztatásaival lehet megoldani.
Az "áldozat" trafót, mely szépen össze van ragasztva, milyen oldószerrel szedtétek szét? Van valakinek ötlete?
Az átalakitásra itélt egy DTK PTP-2007 200W ATX-táp.

Köszi amiki9

ptp2007.gif
    
(#) tardis válasza Antal Miklós hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Kromofág. De lehet, h viszi a lakkot is.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem