Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kamera csatlakoztatása
 
Témaindító: joszef, idő: Dec 26, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) joszef hozzászólása Dec 26, 2009 /
 
sziasztok
Van egy kameram model: SCA-300F egy samsung monitorbol szedtem ki.
Egy 5 eres kabel jon ki belolle.
Azt szeretnem kerdezni h ezt hogyan csatlakoztathatom a szamitogepemhez?
(#) sprofan válasza joszef hozzászólására (») Dec 26, 2009 / 4
 
Valószínűleg USB csatlakozó, de ezt neked kellene tudnod mivel te bontottad. Piros az a +5V a két fekete a GND a zöld az adat - a fehér pedig az adat +
(#) Ricsi89 válasza sprofan hozzászólására (») Dec 26, 2009 /
 
Igen, hasonló lehet, mert nekem a laptop beépített kamerájára is azt írja, hogy usb-s és ez is 5 vezetékkel megy az alaplapba.
(#) sprofan válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Nekem is úgy van a laptopban, csak nekem túl kevésnek tűnik az alkatrészek száma, bár lehet a másik oldalán van a cél IC.
(#) Ricsi89 válasza sprofan hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Múltkor bontottam szét egy webkamerát, abban sem volt sok minden.
(#) sprofan válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Akkor le vagyok maradva
(#) joszef hozzászólása Dec 27, 2009 /
 
Akkor a 2 feketet egybekell kotni es a kepszerint a tobbivel egyutt rakotni egy USB-re bedugni a gepbe es megy?
(#) Ricsi89 válasza joszef hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Elvileg igen, csak ennyi lenne.
(#) joszef hozzászólása Dec 27, 2009 /
 
ok
koszi
kiprobalom
(#) sprofan válasza joszef hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Közben rossz a kép, a szín sorrendje jó, csak épp a fehér az a d- a zöld pedig a d+ de ha a kép szerit kötötted akkor tök mindegy, mert az itt nem számít.
(#) joszef hozzászólása Dec 28, 2009 /
 
ok kosz
meg nem kotottem be mert ma veszek USB-t
(#) gergo285 hozzászólása Jan 14, 2010 /
 
Sziasztok!
Nekem is ez a problémám csak én nem találtam még hozzá illesztőprogramot! Ha valaki linkelne egyet akkor azt nagyon megköszönném!
(#) isstvan2000 hozzászólása Jan 6, 2012 /
 
helo.

tudom, hogy nem a témához kapcsolodik, de nem tudok ujat nyitni es ehez kapcsolodo cikket, sehol sem talalok. azt szeretnem megkerdezni, hogy egy kazettas videokamerat, re lehet e kotni egy usb kabelre, amit aztan ra csatlakoztatok a notebookra?
(#) Inhouse válasza isstvan2000 hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
A kazettás videókamera elég tág fogalom...ha digitális, akkor van rá esély. Bár régebben inkább Firewire (Sony iLink, IEEE 1394) volt az elterjedtebb.
Ha analóg a kamera, akkor kell egy digitalizáló egység, amit a gép és közé kötsz.

Üdv
Inhouse
(#) isstvan2000 hozzászólása Jan 7, 2012 /
 
koszonom szepen a valaszt, sokat segitett. szia
(#) Gmisi hozzászólása Nov 17, 2012 /
 
Sziasztok! Egy biztonsági kamera videó jelét kellene egy TFT számítógép monitorra kötnöm.

Milyen bemenetet kellene csinálnom rá?Természetesen ilyenkor a számítógép le van választva.

Mi lenne a megoldás?

(#) Szpisti válasza Gmisi hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Még a számítógépet sem kell leválasztani, csak átkapcsolni kell, ha egy ilyent veszel. Nekem tökéletesen működik.
Idehaza is kapható 8-9000 Ft körül.
Nem nagyon érdemes házilag ilyent barkácsolni szerintem.
(#) Gmisi válasza Szpisti hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Nem akarok,már csak anyagiak miatt sem, ilyenre költeni.Egy sima RCA aljazatot szeretnék a monitorba építeni,csak a bekötése a kérdéses.
(#) idlob válasza Gmisi hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Megveszed a fent linkelt eszközt és belefaragod a monitor dobozába.
Az, hogy egy RCA dugó formája ránézésre egyszerű, illetve beépült a mindennapokba, nem jelenti azt, hogy a mögötte lévő technika is egyszerű.
(#) Szpisti válasza Gmisi hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Az a kérdés elég húzós kérdés... Az rca alj és a monitor elektronikája közé egy sima vezeték helyett az a több chipet tartalmazó speciális áramkör szükséges sajnos.
A video jelet szét kell választani r-g-b színjelekre, szinkron jelekre, ami nem úgy megy hogy csak "rákötök" valahová .
(#) Gmisi hozzászólása Nov 20, 2012 /
 
Rendben van,hogy kell valamilyen elektronika,de milyen?Nem csinált más még ilyet?
(#) BGyurci hozzászólása Jan 29, 2015 /
 
Néhány éves IEE1394 felületű DV videókamerát hogyan csatlakoztassunk mai laptopokra, ha nincs PC-CARD, vagy CARD bus, csak USB 2.0 vagy USB 3.0? Létezett Pinnacle STUDIO MovieBox család, nem analóg jelet kezeltek. Tudtak közvetíteni Fire wire, és USB között, USB-ről kamerát vezérelni, és film anyagot leszedni. Amit olcsón lehet leten találni, azok semmire sem jók, max tápcsatinak, vagy 10000Ft körüli áron nem tuti a protokoll fordítás. Marad az USB digitalizáló, analóg bemenetről, vagy ezek az eszközök 30-35000Ft-tól. Igaz az USB digitalizálók is elég vegyes felhozatal, és vélemények, egyiket ez szidja, másikat az. Valaki talált már megbízható, megfizethetőbb eszközt a feladatra?
(#) cupika97 válasza BGyurci hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Esetleg egy USB to express card, és egy AXAGO ECF-X1.
(#) vanzerr válasza cupika97 hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Én már azt is próbáltam, de nem működik, legalább is Win7 alatt.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem