Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mélynyomó erősitő
 
Témaindító: creative, idő: Márc 28, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 8
(#) forma3 válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 3, 2015 /
 
Rájöttem hogy nem is a végfokban van a hiba, ha nincs rajt az elofok szalagkabele, akkor nem csinálja, pedig indul a vegfok (kattan a rele a hangszorokimeneten. Nem csak hangszorolengessel van a baj, hanem suhogó hangot is ad par masodpercenkent (nem a hangszoro tekercse)
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2015
(#) reloop válasza forma3 hozzászólására (») Okt 3, 2015 /
 
Akkor a szűrőben, de méginkább a limiterben keress leszakad, vagy kiszáradt elkót.
(#) kopo78 hozzászólása Jan 14, 2016 /
 
Sziasztok! Van egy jbl mélynyomóm, ami számomra furcsa tüneteket produkál. Telesen analfabéta vagyok műszakilag, ezért kérem a segítségeteket. Bekapcsolás után van hogy recseg. Nem folyamatosan, hanem periodikusan. Pár másodpercenként recseg egyet. Nem szól. Aztán van hogy "összeszedi magát" és elkezd zenélni. ilyenkor rendesen szól, mintha semmi baja nem lenne. Ez van hogy egész nap kitart, de van hogy hirtelen elhallgat, csak recseg és lehetetlen újra életre kelteni. Mi lehet a probléma, van e erre megoldás, vagy kuka? Előre is köszönöm a segítséget.
(#) steelbird válasza kopo78 hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
Szia.
Nem írtad, hogy aktív, vagy passzív -e a cucc? Ha passzív, akkor szakadás a valószínű. Tekercs hozzávezetés, kábelezés, kontakt hiba... ha aktív, akkor ezeken felül lehet még forr. hiba, alkatrész hiba...
(#) kopo78 hozzászólása Jan 17, 2016 /
 
Aktív. Köszönöm a választ.
(#) forma3 válasza kopo78 hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Nekem is hasonló volt, forrasztási hiba lesz valószínuleg, nekem a limiter részben volt pont a barna "takony" alatt.
(#) jannus hozzászólása Feb 27, 2017 /
 
Sziasztok!

Kezeim közé került egy Pioneer S-81W-MK High-End 300W Active Subwoofer.
Müködik szépen, csuda szép a hangja, nem torzit, nem sistereg.
De ha az erösítőn tv, vagy bármilyen bemeneten amit rákötök váltok forrást, vagy csak simán kikapcsolom akkor egy nagyon szuszog, ugrik a membrán.
Szerintetek mi lehet a hiba, mit nézzek meg?

A válaszokat előre is köszönöm.
Következő: »»   8 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem