Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es index
 
Témaindító: Einstein21, idő: Márc 29, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 28
(#) Frankye válasza DávidT hozzászólására (») Aug 20, 2010 /
 
Az index megvalósítása egyszerűbb: Egy 555-ös IC köré néhány alkatrész, és már mehet is.
A féklámpa: Na az már egy kicsit bonyolultabb. Alapvetően két lehetséges megoldás van:
- A kormány és a fékkar(ok) közé, a kormánytól galvanikusan elválasztva (villamosan szigetelve) egy érintkezőt tenni a karokra, majd a kettő érintkezése zár egy áramkört, ami a piros fényű LED-ekből álló "féklámpára" ad áramot.
- A kontrafékes bicajoknál megoldható, hogy a lánc megfeszülésekor (kontrázáskor) egy nyomógombot nyomjon meg a lánc fölé (a lánc alsó, visszafelé menő oldalán!) szerelt kapcsoló, mely az előbbivel analóg módon működik (zárja a LED áramkörét).
(#) Badoly hozzászólása Szept 8, 2010 /
 
Heló! Az miért van hogy a ledes index csak világított, és visszakötöttem a régi izzós indexet már az sem villog hanem csak világít?
(#) dkofer hozzászólása Okt 2, 2010 /
 
Sziasztok !

A segítségeteket szeretném kérni egy felmerülő problémával kapcsolatban nemrég vettem ledes indexeket és hozzá teljesítmény függetelen elektronikus indexrelét Suzuki Sv650 motorkerékpáromra. Felszereltem az indexeket beépítettem a relét münködik is úgy ahogy kell, de és itt jön a probléma ráadott gyújtásnál de nem járó motornál szépen villog ahogy kell de járó motornál is villog de nem alszik el teljesen, vibrál az index és a műszerfalon lévő visszajelző is hasonlóan villog. mi lehet a probléma ? Valami zavarja az indexrelét?
Minden hozzászólást szívesen veszek.

Üdv. Feri !
(#) Frankye válasza dkofer hozzászólására (») Okt 4, 2010 /
 
Valószínűleg, igen. Valami zavarja. Egy kicsit olvass vissza a témában, volt róla szó.
(#) dkofer hozzászólása Okt 4, 2010 /
 
Köszi a választ és akkor visszaolvasok hátha okosodok belőlük.
(#) almacsutka hozzászólása Okt 10, 2010 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek. (Nem akartam új topikot nyitni.) Szóval szeretnék építeni egy világítós elakadás háromszög féleséget. Igazából láttam több ezer ft-ért egy nagy nyilat ami tele volt ledekkel és azok villogtak. Valami hasonlót szeretnék építeni. Ehhez kellene valami kapcsolás.
Az ötlet azért jött mert nem egy kocsit láttam elakadva az út szélén és gondolom aksi hiba miatt nem tudták használni az elakadás jelzőt sem.

A feltételek:
Lehetőleg 4x 1,5-os(AA) elemről működtethető legyen(mivel ennyi elemet még talán viszek magammal)
Nagy teljesítményű ledekkel kellene megoldani a kapcsolást és a villogások úgy legyenek ütemezve h ne túl gyorsan merüljenek le az elemek(gondolom pl ha egymás után futnak gyorsan a ledek akkor nem fogyasztanak annyit mind ha egyszerre mind felvillan). Lehetőleg pic nélküli legyen a kapcsolás és olcsó alkatrészekből. Ledek számát rátok bízom de sztem 9 legalább kell.
Előre is köszönöm!
Üdv!
(#) almacsutka válasza almacsutka hozzászólására (») Okt 10, 2010 /
 
pl ilyen leddel:

Gondolom 5860 mcd led már látványos több száz méterről is.
Led_sárga
(#) Frankye válasza almacsutka hozzászólására (») Okt 10, 2010 /
 
Amit Te keresel, az egy "futófény" kapcsolás. Ebből (ha nyilakat akarsz) akkor kettőt építesz, és a megfelelő LED-eket akár paralell is kötheted. A meghajtásához ezeknek a LED-eknek viszont sok áramra lesz szüksége, úgyhogy az elemek hamar fognak lemerülni...

Ha pontosabban megfogalmazod, esetleg megrajzolod, mit szeretnél, akkor konkrétabban is tudunk segíteni.
(#) demcar hozzászólása Okt 10, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!

Nekem olyan kellene a mocimba hogy, ha valami baj van akkor egyszerre villongjon mind a 4 index.
Az úgy megoldható?

A segitséget előre is köszönöm.
(#) Krisz03 válasza demcar hozzászólására (») Okt 11, 2010 /
 
Egy kapcsolóval kösd össze az indexkapcsoló két kimenő szálát, majd rakd ki valamelyik irányba az indexet.
(#) demcar válasza Krisz03 hozzászólására (») Okt 11, 2010 /
 
És az nem fogja nagyon leterhelni a űz index relét?
Vagyis hogy teljesen lassan fog indexelni.
(#) Krisz03 válasza demcar hozzászólására (») Okt 11, 2010 /
 
Ki kell próbálni. Innen nem látom, hogy milyen reléd van.
(#) demcar válasza Krisz03 hozzászólására (») Okt 11, 2010 /
 
hát a relé úgy van nekem hogyha csak egy index van az egyik oldalt és bekapcsolom akkor csak világit.
Tehát valahogy úgy kéne, hogy épiteni egy indexrelét de olyat ami üresen is kattog tehát, nem olyat ami terhelésre megy. És akkor arra már annyi égőt lehet kötni amennyit a relé terhelőképessége elbir.
(#) Krisz03 válasza demcar hozzászólására (») Okt 11, 2010 /
 
Ez így igaz, egy terhelésfüggetlen áramkörrel a legegyszerűbb megoldani. Találsz is a téma képei között ilyet, teljesen elektronikus megoldásút (nem kattog, mert nincs benne relé, félvezető kapcsolgat).
(#) Baldone hozzászólása Dec 1, 2010 /
 
Sziasztok!

Arra gondoltam hogy csinálok egy Led panelt az indexeim helyére,hátul 5 led egymás mellett 5 sorban egymás fölött! elől viszont 1 sor folyamatosan világítana és a másik 4 sor kapcsolna mellé irányjelzéskor
A problémám az hogy nem akarok ellenállás erdőt a panel hátulján! soronként gondoltam az ellenállások bekötését, de nem tudom hogy számoljam ki hogy mekkora ellen állás kell!
A másik gondom hogy hogyan tudom megoperálni a relét hogy rendesen villogjon?
nagyon szépen köszönöm a segítséget!
(#) Baldone válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
A leden eső feszt és a leden átfolyó áramot honnan tudom?
A kocsiban 12V-van de a generátor 13-14 volttal tölt nem?
Nem kellene valami ami stablizálja a feszültséget?
a relét nem lehet máshogy megoldani? 16ezer forint egy elektromos indexrelé az pedig elég húzós!
(#) Baldone válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Nem lehetne valahogy kisöntölni a relét?
(#) Baldone válasza Baldone hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Szerintem ez jó lenne nem?
Link
(#) klimás56 válasza Baldone hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Szia! Itt http://www.biker-world.hu/Bővebben: Link találsz olcsóbbat is.
(#) klimás56 válasza Baldone hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Csak egy baráti tanács, a változtatást nem nagyon szokták szeretni a hatóság képviselői. Ha nincs szerencséd, kemény pénzbe is kerülhet
Az egy ledsoros folyamatos világítást én kihagynám, a többi elmegy.
(#) Baldone válasza klimás56 hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Most is világít az indexem mint helyzetjelző és mellé villogtatja az indexet! A rendőr legutóbb azt kérdezte hogy amcsi indexek vannak benne? Mert hogy világít a helyzetjelzőkkel! :eek2:
(#) Moderátor hozzászólása Baldone hozzászólására (») Dec 2, 2010
 
Ha még egszer elhagyod a mondatkezdő nagybetűt, nagyon mérgesek leszünk!
(#) Baldone válasza (») Dec 2, 2010 /
 
Bocs
(#) klimás56 válasza Baldone hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Ahogy jónak látod :nemtudom:
(#) Baldone hozzászólása Dec 3, 2010 /
 
Na szóval olvastam olyat, hogy meg lehetne oldani egy impulzus generátorral is az indexrelé dolgot! Egy rajzot tudna valaki mutatni? Volkswagen-be lenne nem tudom ez lényegi információ e.
(#) Baldone válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Ezt most nem értem....ez ugyan ide mutat!
(#) Gabi válasza Baldone hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Kattints rá a link legfelső hozzászólásában a képgaléria szóra
A képgalériában találsz index kapcsolásokat. Arra is kattints rá
(#) Baldone válasza Gabi hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Bővebben: Link ez jó lehet? valaki át rajzolja nekem nyák tervnek?
(#) Gabi válasza Baldone hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Jónak jó lehet. Valaki biztos átrajzolja. :yes:
De 9 alkatrészt szerintem egy próbanyákra egyszerűbb felszórni...
(#) Baldone válasza Gabi hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Igazad lehet, a kérdés az hogy nekem jó lesz e, mivel ezen ha jól látom a vissza jelzőnek nincs kivezetés!
Következő: »»   8 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem