Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » SPI több slave, kül. szinteken
Lapozás: OK   1 / 1
(#) sebokm hozzászólása Jan 28, 2010 /
 
Sziasztok!

Szeretném PIC18F4620 mikrovezérlőmet SPI buszon keresztül összekötni egyrészt egy MAX7456 IC-vel, másrészt egy RFM12B-868-D rádiós modullal. A probléma ott kezdődik, hogy az RF ~3.3V-ról, míg a többiek 5V-ról üzemelnek.

Először gondoltam a MAX3002-re, ez egy logikai jelszint fordító, jónak is tűnne, ha az RF egyedül lenne a buszon. De mivel ketten vannak, ezért a MISO vonalon tristate szintet kellene használni (a többin nem)(ugye?).

(Másrészről, ahogyan a dokumentációkat néztem, az RF kimeneti jelszintjeit (LOW < 0.4V, HIGH > 2.9V) a PIC nyersen is helyesen értelmezné (LOW < 0.8V, HIGH > 2.0V). Az RF elé pedig feszültségosztó ellenállás kerülne.)

Azt szeretném kérdezni, hogy ezen módszerek valamelyikével megoldható-e, hogy a 2 eszköz megférjen egymás mellett - ha igen, hogyan?

---

Itt van róla vmi, de nem igazán jött át: Cikk

Előre is köszönöm a segítséget,
Üdvözlettel: Sebők Márton
(#) nikolatesla válasza sebokm hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Helló!
Az első problémádra a feszültség stabilizátort ajánlom.Hűteni sem fog kellene ha csak 5v megy rá.
(#) tiggersoft válasza sebokm hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Én lecserélném a rádiós módult egy 5v-os típusra és megoldódott a dolog.Talán még olcsobban is mint szint illesztgetéssel, bizonytalan adatfolyammal. Sok bosszuságtól megszabadit...
(#) GLaszlo válasza sebokm hozzászólására (») Jan 28, 2010 / 4
 
Szia!

-Egy lehetőség szintillesztésre: ellenállás+ 3.3V-os zener.

-A MISO vonalakra nem kell szerintem tristate, elég 1-1 soros schottky dióda. Az leválasztja egymástól a két IC-t.

üdv:
GLaszlo
(#) Hp41C válasza sebokm hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
Szia!

Ez a megoldás ugyan az I2C vonalakra vonatkozik, de szerintem mennie kell SPI vonalakkal is.. I2C szintillesztő

Szia
(#) SWORDFISH válasza sebokm hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
Üdv
Hp41C amit belinkelt az én már korábban felraktam.
Bővebben: Link
Meg is építettem és bevált. pár kép a tesztelésről.
Bővebben: Link
(#) sebokm válasza SWORDFISH hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Feszültség stabilizátor IC mindenképpen lesz!

5V-os valóban jobb lenne, csak hát nincs.

MOSFET-re nincs szükség, mivel egy vezetéken csak egyirányú a kommunikáció és az RF jelszintjeit a PIC jól olvassa (elvileg).

GLaszlo ötlete tetszik, de a Zener-t Schottky-ra cserélném.
Csatoltam egy rajzot, szerintetek így jó lesz?

---

Megnéznétek ezt a cikket? Bővebben: Link
A Diode alatti ábrán a 3 vonalra (CS, MOSI, SCK) 3-féle megoldást ír (mint láthattátok, én a diódásat választottam). Van nagy különbség közöttük?

spi1.jpg
    
(#) Lúd-fi hozzászólása Feb 6, 2010 /
 
Nem szeretnék egy újabb topic-ot nyitni és a kérdésem hasonló témába vág. Tehát, ATmega88-at programozok AVR Studioval (még mindig ) . Az ADC, PWM és társai témakör kisebb sikerei után úgy döntöttem, hogy kiküldök egy 'A' betüt a hyperterminálra. Elővettem az adatlapot és több-keveseb sikerrel lefordítottam az USART0 fejezetet. Nagyjából van fogalmam arról, hogyan is kellene beállítani a regisztereket. De NEM TUDOM. Visszakerestem a HE fórumban és találtam minta példát, amelyben pl. az UCSR0C (0xC2) regisztert out utasítással állították be. Hát én kipróbáltam "out" utasítással és kipróbáltam "X" címregiszterrel. Az out-ra panaszkodik az AVR Studio, Az X címregsiztert "elfogadta", de látom a szimulátoron, hogy nem állít be semmit. Egyszerűen nem értem mi lehet a baj. Tudnátok segíteni, hogy mit ronthattam el?
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem