Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra
 
Témaindító: vicsys, idő: Máj 9, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 10
(#) sooty válasza sooty hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Úgy tűnik egyetlen karakter volt elütve a nyelvi fájlban, attól borult fel az egész: a "Hétfő" é beűje hiányzott a hosszú kijelzéshez. Javítottam. A számított ugrás miatt egy hiba is elég és utána minden eltolódik különböző hibákat okozva:yes:
(#) mazso1988 hozzászólása Júl 5, 2011 /
 
Sziasztok
Szeretném megkérdezni hogy mikor most a napokban próbálgattátok az órát akkor a DCF vevő melyik kimenetét használtátok invertált, vagy a nem invertált jelszintet kötöttétek az órára?
(#) sooty válasza mazso1988 hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
A nem invertálót. :yes:
(#) mazso1988 válasza sooty hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Köszi
Én is korábban próbálgattam de nálam az istennek sem akar lenni DCF szinkronizáció pedig már építettem kültéri DCF vevőt is de még úgysem akart szinkronizálni az óra.
(#) mazso1988 válasza sooty hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Sikerült elérnem hogy a bejövő DCF jelem már 1Hz villog de az óra ennek ellenére sem akar szinkronizálni, elképzelhető hogy még így is zavaros a jel?
(#) sooty válasza mazso1988 hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Elképzelhető, de az is lehet, hogy kimaradozik a jel számold meg hányat villan 59 után kell egy szünetnek lennie. Nekem pl. a tápegységek rendesen zavarják a vevőt.
(#) mazso1988 válasza sooty hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
Szia
Ma megint próbálgattam egész nap a lakás minden szegletében a DCF vevőt, és a legtöbb helyen szépen villogott is a ledje másodperc pontosan, Egyszer-kétszer rászámoltam és valóban az 59 másodpercben kimaradt egy ciklus ilyenkor nálam egy pillanatra folyamatosan világított a led, majd újra másodperces ütemben villogott tovább.
De sajnos ennek ellenére az időt nem állította be az óra, sőt még a szinkronizációt mutató kis antenna szimbólum sem kezd el nálam jelezni hogy lenne vétel!

Összeraktam az órát proteus szimulátorban és ott két perc után beállította az időt.
(#) sooty válasza mazso1988 hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
Alkalmaztad a dcf modul tápján a szűrőkondikat és a soros 100 ohmot? (A led csak a vételi hely kereséséhez kell, beterhelheti a kimenetet, ha kicsi az előtétellenállás)Bővebben: Link
Idézet:
„nálam egy pillanatra folyamatosan világított a led,”
Ha ez igaz, akkor az invertált kimenetet nézed.
(#) mazso1988 válasza sooty hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
Pedig én is így kötöttem be a DCF modult csak ezek az áramköri elemek nem kerültek beépítésre.
De holnap akkor ezeket is berakom.
(#) mazso1988 válasza sooty hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Szia bekötöttem így a visszajelző ledet ahogy a rajzodon láttam, és megnéztem a dcf modult a jobról a 3-ik kimenet van bekötve ami elvileg ugye a nem-invertált kimenete.

De így viszont folyamatosan sötét a led.

Én ezt a DCF kapcsolást építettem meg hozzá.

dcf_sch.pdf
    
(#) vicsys válasza mazso1988 hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Itt van a bekötés:
(#) mazso1988 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Köszi. Én pontosan így kötöttem be a modult.

Azért nem értem hogy miért nem tudja az óra az időt beállítani.
(#) sooty válasza mazso1988 hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
A 2-es és a 3-as csatlakozás között vagy a pic bemenetén van 10k felhúzóellenállás az 5V-ra? Mert a mellékelt kapcsoláson nincs...
(#) mazso1988 válasza sooty hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Azt hiszem ezen amit megcsináltam nincsen , én ezt dobtam 9ssze pont a DCF szinkronizáció végett.

kapcs.jpg
    
(#) sooty válasza mazso1988 hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Igen ez az amit én is próbáltam, a buffer tranyó nem szükséges a conrados modulhoz. Ennek így mennie kell maximum az lehet a baj, hogy nincs meg a jelszint vagy nagyon zajos a táp. Nekem sincs vele állandóan szinkron, de azért 5-10 percen belül egy 2m-es kábel végén lévő vevővel megtalálja az óraszinkront. Tegyél fel egy képet a kész kapcsolásról, vagy egy videot, hogyan (nem)működik más ötletem nincs...
(#) mazso1988 válasza sooty hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Rendben de sajnos már csak holnap tudok róla képet mutatni!

Egyenlőre csak dugdosós panelon dobtam össze, én ezzel csak azt szerettem volna letesztelni hogy van-e itt nálunk a panelben DCF szinkronizáció.
(#) mazso1988 válasza sooty hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Ezeket a képeket tudtam csinálni róla mind mondtam csak dugdosós panelon van összerakva egyenlőre az óra, magáról a DCF vevőröl nem tudtam képeket csinálni mert az jelenleg a tetőn van fent egy műanyag dobozban!
(#) sooty válasza mazso1988 hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Ez úgy látom az én általam módosított ékezetes progi. Akkor a pic 16f628A és a kvarc 4Mhz. Kipróbálom, nálam megy-e ez a változat, mert én csak a hosszabb kijelzésű (24 karakter) változatot teszteltem a vfd kijelzővel...
(#) sooty válasza mazso1988 hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Kipróbáltam...ok. Nem tudom a tiéd miért nem működik rendesen Talán a modult közvetlenül csatlakoztatva kellene lehatárolni, hogy mi az ok.

DSC01522.JPG
    
(#) mazso1988 válasza sooty hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Szia
Nálad mikor talál DCF jelet az óra villog a kis antenna szimbólum?
Mert nálam az sem akar villogni!
(#) sooty válasza mazso1988 hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Igen villog, a képen is látszik, hogy éppen halványan még ott van. Ha ki van merevedve, akkor a polaritást is ellenőrizni kell, mert arra utal, hogy állandóan magas szinten van a kimenet (nekem is volt ilyen , amikor fordítva kötöttem a modulra a tápot )
(#) mazso1988 válasza sooty hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
De valahogy azt nem értem hogy nálam hiába van a nem-invertáló kimenetre kötve ezek szerint mégis valahogyan megfordul a jelszint de hogy miért van ez arra még nem jöttem rá.
(#) mazso1988 válasza sooty hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Normál esetben ha megfelelő DCF jelet szolgáltat a vevőmodul akkor milyen feszültségértéket kell mérjek a kimenet, és a test között?
(#) sooty válasza mazso1988 hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
A tápfeszt, 5V ha aktív, ha nem akkor 0V. Lehet, hogy csak szkópon látod, ha rendesen működik.
(#) AMD válasza sooty hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Szia! El tudnád küldeni nekem az ékezetes forrásfájlt, ha publikus?
Előre is köszönöm!
(#) sooty válasza AMD hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Tessék: :yes:
(#) AMD válasza sooty hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
Köszönöm szépen!
(#) t1szabcsi hozzászólása Aug 20, 2011 /
 
Sziasztok az a problémám hogy a panel lakásban nem vesz a dcf orám jelet. Szeretném ha müködne, tudna valaki egy helyet ahol lehet gyári antennát venni, háta az erősebb. Vagy tudja valaki hogyan lehet feltuningolni a meglévő ferittest. Vagy esetleg van valakinek egy erősítő kapcsolása mit az antenna után bekötnék. A conrádban csak vevő modult lehet kapni, külön antennát már nem
Nincs valakinek egy felesleges Conrádos DCF antennája megvenném.
(#) sooty válasza sooty hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Sajnos az ungarisch_e.inc -be került egy kis bug. A programsor alján a Téli felirat után kell egy szóköz, mert a Nyári feliratnak ottmarad az "i" betűje és igy szinkron után Télii látszik. (a rövidebb kijelzőknél) Javítás után:

DSC01705.JPG
    
(#) AMD hozzászólása Jan 24, 2013 /
 
Sziasztok!
Átalakítottam az órámat a képen látható módon, hogy kikapcsolás után se felejtse el az időt. Problémám az, hogy amikor kikapcsolom akkor a tápon ~2,7V-ot mérek. A pic vezet át a 4. és a 14. lábán. Ha kiveszem a pic-et akkor nincs feszültség a tápon. Feltöltött kondinál ha beteszem a foglalatba akkor nem produkál ilyet amíg be nem kapcsolom. Utána ugyan ez. Csak az a baj, hogy gyorsan leszívja a kondit és elfelejti az időt. A pic-el van baj, vagy miért vezet át?
Előre is köszönöm!

kapcs.jpg
    
Következő: »»   7 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem